Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hordtátok a karikagyűrűitek...

Ti hordtátok a karikagyűrűiteket esküvő előtt is?

Figyelt kérdés
Az esküvőnk 2 hónap múlva lesz csak, és a bal kezemen addig nem tudom hordani a gyűrűt mert más a mérete a gyűrűsujjamnak mint a jobb kezemen. A vőlegényem szerint várjuk meg az esküvőt, én viszont már nagyon szeretném hordani. :) Ti is felvettétek már esküvő előtt is, vagy csak az esküvő napján került először az ujjatokra?
2015. jún. 12. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi hordtuk esküvő előtt már.

Egyik év szeptemberében volt az eljegyzés és másik év augusztusában az esküvő.

2015. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Mi nem hordtuk. Én kaptam eljegyzési gyűrűt, köveset, azt hordtam a bal kezemen, illetve hordom azóta is. A jobb kezemen meg a karikagyűrűt.
2015. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk pár hét múlva lesz kész a karikagyűrűnk, az esküvő szeptemberben lesz. Mi úgy döntöttünk, hogy nem fogjuk addig hordani. Egyrészt azért, hogy szép, új, karcmentes legyen a nagy napon, másrészt pedig attól a naptól kezdve leszünk férj-feleség.:)

De ha te szeretnéd, akkor hordd nyugodtan a jobb kezeden, akár már most is.

2015. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is kaptam egy pici köves kísérőgyűrűt,azt hordtam a bal kezemen,a karikagyűrűt is felvettem,miután megvettük,a kísérőgyűrű alá.Esküvő után pedig ment át a jobb kézre.Két gyűrű van egy ujjamon.
2015. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jún. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Még nincs meg a gyűrűnk, de nem szeretném hordani esküvő előtt. Az esküvőnk (ha lehet így nevezni, bemegyünk a hivatalba 2 tanúval, és aláírjuk a papírt:D) szeptemberben lesz valószínűleg.
2015. jún. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nem hordtuk, es utana is csak par evig. En konkretan 2 evig birtam, aztan letettem, utalom a gyuruket :)
2015. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kicsit bennem is bennem van, hogy lehet, hogy mégiscsak az esküvő napján kellene először az ujjamon lennie, de mióta tegnap elhoztuk a gyűrűket, totál izgatott vagyok :D
2015. jún. 12. 10:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Lehet most hülyének fogtok nézni, de nekem az a hivatalos gyűrűm amiben megkérte a barátom a kezemet.Utána vettünk neki is egy hasonlót és hordtuk az esküvőig, majd ugyanazt húztuk fel egymás kezére amit hordtunk az eljegyzés óta..Nálunk így ment én nem tekintek akkora jelentőséget/babonát az ilyesminek, csináljátok ahogy nektek jó.:)
2015. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a karika gyűrűvel történik az eljegyzés. Amihez ha akarnak van köves kísérő gyűrű ha nem akarnak akkor nincs. Szóval mi eljegyzéskor felhúztuk és nagyon jó érzés volt. Esküvőkor átkerült a jobb kezemre, de másnap visszaraktam a balra mert azt szoktam meg. Ennyi, ilyen szempontból szerintem nem számít melyik kezemen van.
2015. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!