Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért adja föl, ha valaki...

Miért adja föl, ha valaki jobb lesz nála? . és ez a javára válik, vagy hátránya származik belőle?

Figyelt kérdés

A kedvesem fia, aki nem az én gyerekem, sok sportot elkezdett már, mindig megpróbált a legjobb lenni egy adott csapatban. Ha elérte, csak addig csinálta tovább, ha ő maradt a legjobb, és ha valaki jobb lett nála, otthagyta az egészet, és másba kezdett. Ha nem tudott jobb lenni, akkor is otthagyta. Akkor még nem jöttem rá, hogy ezért haggya ott, de több számítógépes játékra invitált, és mint tudjuk, a gyerekek általában ebben a legjobbak. Én pedig két játékban legyőztem őt, és ezek a kedvencei voltak. Tehát már régóta, hónapok óta ezekkel játszott. Amikor ebben legyőztem, többé nem is akart vele játsszani.


Mit tudotk erre mondani?

Várom a hozzászólásaitokat!

Köszönöm!

f33


2010. febr. 28. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
A fiú nem tud veszíteni. Ez mindenképpen pszichés alapon működik. Nem tudom hány éves a srác, de valószínűleg kinövi.
2010. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Úgy gondolja, hogy ő a legjobb, nála mindenki csak rosszabb lehet. Kicsit egoista, talán később ráeszmél, hogy nem lehet mindenben ő a király.

Ő ezt vesztésnek, csődnek veszi fel, mert ő mindenkinél jobb akar lenni.

Valószínű, hogy az élete során is több mindenbe bele fog kezdeni, és fogja feladni, ha más sikeresebb nála.


Nem kos vagy oroszlán a csillagjegye?

2010. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves srácról van szó?

Gondolom nem kisgyerek, sajnos a szülei nem tanították meg neki kisebb gyerekként, hogy veszíteni is tudni kell. Ő nem tudja elviselni a kudarcot. Ha akar ki tud belőlle nőni, de ha nem néz szembe ezekkel...

2010. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A srác 14éves, és ororszlán is.

Az édesanyja, és az apja, szinte mindig mindent megadott neki.

Viszont alig kérnek tőle valamit. Másrészt stréber az iskolában, és egy verset is úgy tanul meg, hogy kétszer elolvassa. Itthon szinte nem is tanul, úgy iskolaelső, hogy nem sokat kell tennie érte. Viszont az édesanyja, képtelen látni ezt az egészet, mindig azt mondja, hogy a saját gyerekemmel foglalkozzak.

Köszönöm, és várpom a további hozzászólásokat.

Ahogy látom, nem csak nekem hasonló a véleményem veletek.

Viszont azt nem tudom, hogy érdemes-e továbbra is beleavatkoznom ebbe a dologba. Ha gondoljátok, osszátok meg erről is a gondolataitokat velem.

2010. febr. 28. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem arról van szó, hogy egoista lenne. Pont az ellenezője. Nem viseli a vereséget. Egy kicsit 'edződnie' kellene szerintem. Pl úgy hogy a szülei nem tesznek a popója alá mindent, mert bizony lehetséges hogy pont emiatt lett ilyen.

Ha a párod azt mondja hogy 'a saját gyerekeddel foglalkozz' akkor nem tudsz mit csinálni.. Sajna ő nem látja vagy nem akarja látni a problémát, rosz beidegződések alapján neveli.

2010. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt en sem ertem, mar pedig azert nem, mert a sport megtanit kuzdeni! Es o epp sportol tobbfelet is, tehat igazan kemenynek kellene lennie.

Talan tul el van kenyeztetve es mindent megkap konnyeden, es igazan a kuzdeni akarast nem tanitottak meg neki? Nem tudom a valaszt, mert nem vagyok pszichologus. De a neten vannak olyan oldalak ahol kerdezhetsz pszichologust. Probald meg.

2010. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az sosem baj, ha jófejű egy gyerek! Attól, hogy gyorsan tanul és iskolaelső, még nem stréber. Arról van szó, hogy nem tanították meg veszíteni, és mostmár nem is fogja neki megtanítani az anyja/apja. Majd megtanulja az élettől.
2010. febr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!