Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi ez az idegbeteg...

Most mi ez az idegbeteg viselkedés?

Figyelt kérdés

Éppenséggel papámról lenne szó. Elég érdekes figura.. Mindenen feltudja kapni a vizet, ha valami nem jó neki akkor szó szerint elküld a ...ba.

Amikor kicsi voltam, olyan 8-9 éves körül, megkért hogy segítsek neki, aztán elkezdett ordibálni hogy ezt ne így, azt ne úgy, nagyon buta vagy stb. Én pedig elkezdtem sírni, anya semmit nem csinált, még csak nem is beszélt vele erről.

Vagy pl nővérem is mesélte, hogy mielőtt elment volna élesben tanulni vezetni, előtte papám elvitte őt és elkezdte tanítani. Persze megint bekapcsolt az idegbeteg módba, nővérem mondta is, hogy elkezdett sírni, és amikor ezt látta, akkor még jobban folytatta. Szóval nővérem emiatt mondta, hogyha szeretnék megtanulni vezetni, akkor mindenképpen vele menjek, mert semmi szükség hogy én is átéljem. Ígyis agyon stresszelte magát, hogy először vezetett, hát még erre ez a viselkedés..

Vagy pont a minap történt és ezen nagyon kiakadtam, hogy mamám mondott valamit, nem teljesen értettem mit, csak valami nem tetszett neki, erre papám ilyet mondott (és most szó szerint idézem): "menj a büdös p***ba a kritizálódással" (egyébként nem ez az első hogy így beszél)

Most komolyan mit képzel magáról? Eszembe nem jutna így beszélni, nemhogy családon belül, de amúgysem senkivel. Egyébként nagyon sokszor van az, hogy mamám feje van leordítva, nem tudom miért tűri..

Vagy amikor véletlenül lekéstem a buszt.. Mondtam hogy ha a későbbivel megyek, nem halok bele, erre papám elvitt és végig ordítozott, hogy ő még egy gyerekét sem ütötte meg de engem képes lenne stb. Megjegyzem egy évben jó ha egyszer történik velem ilyen. És ekkor voltam 13 éves.

Vagy amikor voltunk velük nyaralni. Papám egyik rokona kórházba került, erre megint idegbetegeskedni kezdett, mamám meg útban volt és félre lökte. Ez mi?


Még sok ilyet tudnék mesélni de gondolom ez elég volt és csak egy a lényeg. Ez nem a 18. század, ha valami gond van akkor normálisan is meg lehet beszélni, nem pedig elküldeni mindenkit a....


17/L


2015. jún. 3. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem pontosan, hogy a papád a nagypapád, vagy az apukád?

Együtt laktok, hogy ennyire beleszól az életetekbe?

Ha a felnőttek nem tudták megnevelni, akkor annak oka van, te nem fogod jobb útra téríteni. Kerüld, ha csak lehet!

Ha apukád, az más kérdés.

2015. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő a nagypapám és mondhatni a szomszédunk szóval nem nagyon tudom sajnos elkerülni
2015. jún. 3. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudlak semmi jóval biztatni. Úgy látszik nagy a szava a családban. És ahogy öregszik, egyre rosszabb is lehet. Ilyen korú emberen már nem nagyon lehet változtatni. Kár, hogy a szüleid hagyták, hogy ennyire beleszóljon a gyereknevelésbe.A szokást nehéz átformálni.Csak azt mondom, kerüld, ha tudod.
2015. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nagypapám és az apám is ilyen. Akár róluk is írhatták volna ezeket a történeteket. Akármi nem úgy van, ahogy ők akarják, üvöltenek. De emellé még párosul egy kis gonoszság is, mintha örülnének annak, hogy más szenved. Azt szokták csinálni, hogy jól megbántanak mindenkit, mindenki sír miattuk, utána ők jól érzik magukat és nevetgélnek. És persze nem szól érte nekik senki. Ezt csinálta velem apám egész gyerekkoromban, de anyámmal és a mamámmal is ezt játszották. Sőt, szerintem a dédmamámmal is. Ő le is épült pszichésen, bolondok házában végezte és most nem túlzok. A mamám is kezd leépülni, egyre rosszabb állapotban van. Szerintem kerüld a papádat, ahogy tudod. Szerintem az ilyen embereket ki kéne vetni a társadalomból, mint a bűnözőket, mert egyszerűen összeférhetetlenek és tönkreteszik a családjuk életét. Nem lehet mellettük megmaradni. Nem is értem, az ilyen miért alapít egyáltalán családot. hogy legyen kit kínoznia? Ráadásul miféle szívtelen ember az, aki képes bántani egy gyereket, akin látja, hogy sír? No comment...
2015. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem szerencsérem apa nem ilyen, valamikor szokott lenni egy-egy elszólása amit nem kellett volna mondani, sokat veszekedtek anyával, de legaláb mindig bocsánatot kért.

Egyébként papám az anyukám apja és anya is mesélte, hogy pl valamit nem értett matekból akkor rögtön elkezdett vele üvöltözni meg ilyenek. Csodálom hogy anya nem lett valami lelki roncs. Nem tudom hogy bírta elviselni..



Amúgy 13 év körül lehettem amikor osztállyal voltunk valahol, ő jött az állomás elé, egyik osztálytársam is jött velem haza mert ő is arrafelé lakik mint én, és elkezdett üvöltözni hogy késtünk. Most én tegyek róla hogy késett a vonat 2(!) percet? Másképp is haza tudtunk volna jönni dehát.


Szóval komolyan nem értem mire jó ez neki..

2015. jún. 3. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ő ilyen, megváltozni már nem fog. Próbáld úgy venni, hogy nem engeded, hogy lelkileg bántson ez a viselkedés. Őt minősíti, ha üvölt, nem téged. Hadd üvöltsön, ne foglalkozz vele, hagyd rá. Közben gondolhatod, hogy "szegény papa, milyen rossz lehet neki, hogy mindig ideges feleslegesen". Mást nemigen tudsz tenni.
2015. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy...

A lekésett busznál esetleg nem szállsz be az autójába, ott maradsz a megállóban és kész.

A vasútállomásról való hazahozatalnál pedig közlöd vele, hogy ha ekkora teher volt neki várni két percet, akkor ment volna haza, ahelyett, hogy itt maradt és üvöltözik.

2015. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!