Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyaként küldöldön dolgozni?

Anyaként küldöldön dolgozni?

Figyelt kérdés

Csak szerintem nem égbekiálltó bűn ?

A helyzet a következő :

Férjem 4,5 éve dolgozik Németországban , én egyenlőre Magyarországon vagyok , van egy 10 éves gyermekünk is . Nem titkolt szándékunk , hogy i


2015. jún. 3. 09:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem az érdekel valóban ,hogy a férjed a boldogulàsotok érdekében vàllalna e külföldön munkàt vagy sem .Mi belevàgtunk és köszönjük szépen ,működik a dolog ,s nem megy a csalàdunk rovàsàra :).Véleményem szerint nem csak akkor csalàd egy csalàd ,ha 24 óràban együtt vannak .A kérdésem az volt ,hogy értsd ... Szerintetek jogos e a nagymama felhàborodàsa azon ,ha àtmenetileg (!) szerepcsere lesz ,és anyuka megy ki külföldre ,s apa lesz addig itthon .

Véleményem szerint nincs oka a nagyinak hőzöngeni ,de ha ezt teszi sem zavar különösebben ...Hiszen ezt a döntést úgyis mi hozzuk meg a pàrommal .Csak kívàncsi voltam ,ti hogy làtjàtok ...esetleg ismertetek e olyan csalàdot ,ahol szintén anya dolgozott kint külföldön .

2015. jún. 3. 10:58
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem tök mindegy, hogy az apa, vagy az anya van otthon a gyerekkel, 10 éves, nem kell már szoptatni, hogy az anyjára legyen utalva. A nagyinak akkor van beleszólása, ha neki kell vigyázni a gyerekre, mert mondjuk a férjednek nincs rá ideje, egyébként nincs beleszólása, de azt gondolom, hogy egy normális családban elmondhatja a véleményét akkor is ha az nem egyezik meg a te véleményeddel.
2015. jún. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves 7. ! A gyerekünk egyenlőre 2 hónapig lesz a nagyival .( ezalatt a pàrom hazajön majd hozzà làtogatóba ) Ha a pàromnak rendeződik kint a helyzetb,akkor marad minden a régiben ,én aug .közepén jövök és ennyi .De ha gikszer van ,és a pàrom nem tud egyből új munkahelyre vàltani ,ebben az esetben gondoltam arra ,hogy ő augusztusban hazajönne ,àtmenetileg visszamenne az egykori munkahelyére ,(ezalatt is rajta lennénk az àllàs keresésen neki )én pedig végigcsinàlnàm a teljes szezont kint .Aztàn ha én visszajöttem ,utàna menne ki ismét a pàrom ,immàr új munkahelyére .

Amikor ezt anyunak ecseteltem ,ő azon akadt ki ,hogy szerinte gàz ha a nő dolgozik kint és nem a férfi .Szerintem pedig mindegy !

2015. jún. 3. 11:09
 14/16 schocko ***** válasza:
...szóval, ha a férjed 4,5 éve kint van, akkor elég jól beszéli már a nyelvet, hogy tudjon másik állást találni....hülyeség lenne hazamennie...nem tudom te miért nem mentél ki már vele...és miért fosztod meg az apjától a gyermeket, s az apát agyermekétől???...a gyerekek nagyon gyorsan tanulnak nyelvet, fél év után már nagyon jól menne neki...mi együtt jöttünk ki, az ismerőseimnél is maximum fél év után már jöttek mindannyian...
2015. jún. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindegy, hogy a nő vagy a férfi dolgozik kint.

És az sem törvényszerű, hogy nálatok gond lenne a gyerekkel, a barátnőméknél volt de náluk más is a helyzet.

2015. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Kint vagy te is .. kedves utolsó :) Akkor azt is tudod , milyen nehéz magyarként kint megfelelő albérletet kivenni. A férjem nem mondanám , hogy túl jól beszéli a nyelvet , amit tud , az autodidakta módon , kint ragadt rá. Én már ennek is örülök ! Végigjárta a szamárlétrát , az első 2,5 évben munkásszállón lakott :( .. Majd adódott egy kis garzon ahová a munkatársával mehetett. Elhiheted , hogy nem akarom megfosztani apját és gyerekét egymástól . Én lennék a legboldogabb , ha már kint lehetnénk . A páromnak sem volt könnyű , hiszen fent kellett tartania kint magát , albérletét .. S itt Budapesten a miénket is . Én sajnos nem tudtam dolgozni hosszú ideig , mert volt egy súlyos betegségem aminek következtében le is bénultam , újra tanultam járni ! Hála Istennek mára jól vagyok . Ezért is kerestem magamnak kint szezonmunkát , hisz az csak többet fizet , s amit kint megkeresek félretesszük , csak jól jön az majd induláshoz , ha összejön a várva várt albérlet !
2015. jún. 3. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!