Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen bankszámlát kell...

Milyen bankszámlát kell nyitnom, ha küldöldön szeretnék dolgozni a nyáron és a keresetem EURO-ban lesz utalva?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy (lehetőleg) olcsó fenntartású bankszámlát nyitni. A CIBEZZ és az OTP Juniort néztem, de nem tudom, hogy a fizetés ráutalás hogyan történik. Illetve, ha EURO-ban ráutalják, hogyan tudnám leszedni. Esetleg létezik kifejezetten valamilyen szolgáltatás?
2010. jún. 22. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Arra figyelj,hogy ha külföldön dolgozol akkor valószínű,hogy a számládra utalják a fizetésedet.de magyar számlára nem fogják...Ilyenkor az ottani ország egy bankjában kell nyitnod számlát,és oda megy a pénz.
2010. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ajanlom, hogy magyar kartyara utaltasd a kinti fizetest, hacsak nem euro alapu. Hiaba utaljak a forint alapu kartyara az eurot, az neked forintban lesz rajta es mire leveszed mar nem annyi lesz.
2010. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem utalják külföldi(tehát magyar) bankba a fizetésedet, kint kell nyitnod egy számlát
2010. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudják neked kp-ban odaadni? Az lenne a legegyszerűbb, úgyis csak a nyárról van szó, arra kár lenne nyitnod egy számlát külföldön.
2010. jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha még nem vagy 18 éves, akkor menj el a törvényes képviselőddel a Raiffeisen bankba, ott nyissatok egy euro alapú bankszámlát, kérjél hozzá egy Mastercad kártyát.És ennyi.

Kiegészítésként még annyi hogy ha nem vagy 18, akkor azért a RAJffeisen, mert majdhogynem csak náluk tudsz fiatalkorúként euro alapú számlát nyitni, és azért Mastercard, mert azt minden gond nélkül tudod használni külföldön.

2010. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Erre a sok majomra meg ne halgass, mert közük nincs a dolgokhoz. Pl.: az hogy magyar számlára nem utalnak, egy fatális nagy baromság, ergo ne foglakozz vele. ;)
2010. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó..Magyar számlára nem utalnak fizetést.Ezt onnan tudom,hogy kint dolgozom évek óta,és bizony kint kellett számlát nyitnom a fizetési utalás miatt(Barcaly's bank) pedig otthon Unicredit banknál voltam..

csak azokat a bankokat fogadják el ami található az adott országban..Mivel OTP nincs külföldön,így nem elfogadható.Elképzelhető,hogy raiffeisen-bank van más országokban akkor elfogadják(Angliában nincs)

itt most nem arról van szó,hogy külföldön le tud-e venni pénzt..(mert arra jó az OTP is) hanem arról,hogy a munkáltató hova küldi a havi fizetését...magyar bankba nem küldi..(elég sok pénzébe kerülne)

2010. jún. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közben én is utánaérdeklődtem máshol is és valóban magyar számlára nem igazán utalgatnak.

Találtam megoldást a problémra, de azért köszönöm a válaszokat! :)

2010. jún. 27. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!