Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyaként küldöldön dolgozni?

Anyaként küldöldön dolgozni?

Figyelt kérdés

Csak szerintem nem égbekiálltó bűn ?

A helyzet a következő :

Férjem 4,5 éve dolgozik Németországban , én egyenlőre Magyarországon vagyok , van egy 10 éves gyermekünk is . Nem titkolt szándékunk , hogy i


2015. jún. 3. 09:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat .. Véletlenül elküldtem. Szóval , nem titkolt szándékunk az a terv , hogy külföldön telepedjünk le . Férjemnek fix munkája van , csak sajnos emberileg nehéz , a főnöke /munkaadója aki egyben a barátja ( bár mostanában inkább csak munkalapcsolat) megnehezíti a helyzetét , annYira hogy már a munkahely váltást is fontolgatja csak ismeretség hiányában nem annyira könnyű, nem meri a biztosat kockáztatni a bizonytalanért. Nekem is adódott nyárra most külföldön munka , addig anyu lesz itt nálunk a gyerekkel . Ezzel semmi probléma ! Nekem ez a bizonyos munka akár ősz közepéig is kitartana , de egyenlőre csak aug . Közepéig vállaltam . Arra jutottam , hogy megmondom a páromnak jöjjön haza amíg én kint tudok dolgozni , ő is el tudna helyezkedni a régi a munkahelyén és közben nyugodtan tudna magának másik külföldi melót nézni . Ezt mondtam anyámnak , hogy én ezt találtam ki . A gyerekünk már egYedül jár suliba , talpraesett szóval vele se lenne gond . Erre anyám kiakadt , hogy a férfi dolga , hogy eltartsa a családot ! Nem is értem őt , én úgy vélem ezt a döntést nekem és a páromnak kell meghozni! Igazam van ?
2015. jún. 3. 09:45
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

Nyilván nektek kell meghozni a döntést, de ha bevontad anyukádat a probléma megoldásába azzal, hogy hónapokig ő fog vigyázni a gyereketekre, akkor ne csodálkozz, hogy elmondja a véleményét.

Egyébként szerintem nincs igaza, nem csak a férfi dolga eltartani a családot. Az viszont biztos, hogy én nem élnék így, ahogy ti. Az nem család, akik évikeig külön élnek. Biztos, hogy nem tudnám itthon hagyni a gyerekemet hónapokra, vagy évekre, ahogy a férjed. A férjem sem tenne ilyet.

2015. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
De miért kell kilépnie a párodnak? Szerintem az optimális az lenne, ha ti ketten kint vagytok, te dolgozol, párod is dolgozik, vagy nagyon gyorsan munkát keres, ha ennyire nem jön be neki a jelenlegi melója, fiatok itthon marad, majd ősszel ő is kiköltözik és kint élitek az életeteket.
2015. jún. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%
Még kisebb gyerekkel sem kell az anyának állandóan ott lenni, 10 éves mellett semmiképp. Ha anyukád vigyáz rá, akkor nyugodtan mehetsz külföldre. Inkább azt tartom égbekiáltó bűnnek, hogy egyes anyák teljesen magukhoz kötik a gyereküket, ami később komoly konfliktushoz vezethet.
2015. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kedves kérdező, akkor mégis mi volt a kérdésed?! Ez az oldal erről szól, hogy tanácsot adunk. Ne irkálj ide, ha nem vagy kíváncsi mások véleményére, hanem dönts belátásod szerint. Komolyan mondom ilyen hülyeséget, idejössz kérdezni, bár maga a kérdés és a leírás is hülyén van megfogalmazva és még te kéred ki magadnak a válaszokat.
2015. jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Én is dolgoztam kint két szezont, annyira megszorultunk anyagilag. Addig anyósomék látták el a két gyereket. Most már itthon vagyok, a férjem kint, de mi is ki fogunk költözni.
2015. jún. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik barátnőm is itthon hagyta a gyerekét (férjétől elvált, az nem nagyon foglalkozik vele) és most a nagymama neveli. Náluk gondok vannak a kislánnyal, viselkedési és tanulási problémák. Persze minden gyerek és minden család más, de azért gondold át, hogy meddig hagyod egyedül a gyereket. Persze most nyáron még egy hosszabb nyaralásnak is felfogható ez a 2 hónap, de hosszú távon szerintem nem jó ötlet, ha egyik szülő sincs a gyerekkel.
2015. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de több hónapra, ha nem hagyom másra a gyerekem, akkor szerintem nem magamhoz láncolás. A gyerek nem látja az apját, aztán az anyját, biztos jót tesz neki.Nem úgy látom, hogy ez végszükség nálatok, úgyhogy anyukádnak valahol igaza van. Inkább arra törekednétek, hogy a család együtt menjen ki.
2015. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Anyaként küldöldön dolgozni? Csak szerintem nem égbekiálltó bűn ?"

Ez volt a kérdésed. Elég hülyén fogalmaztad meg, de nyilván azt jelenti, hogy mi a véleményünk arról, hogy ha valaki anyaként külföldön dolgozik. A leírásból meg egyértelmű, hogy itthon hagyná a gyerekét. Na, én erre válaszoltam a 2. válaszban. Nyilván neked nem tetszik, nyugodtan lepontozhatod. Meg ezt is.

2015. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akkora gond, hogy néha az apjával, néha az anyjával van a gyerek, mivel éppen arról van szó, hogy az apa hazajönne nyárra. Egy 10 éves gyerek ezt már meg kell, hogy értse. Vannak azért ennél sanyarúbb sorsú gyerekek is a világban. A pénzre pedig gondolom szükség van.
2015. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!