Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lánynevek ikreknek?

Lánynevek ikreknek?

Figyelt kérdés
Hamarosan megszületnek az ikerlányaink, de nem tudunk megegyezni a nevükben. Én szeretnék kicsit hasonló nevet nekik, férjem két teljesen különbözőt. Én abból indultam ki, hogy akiket ismerek ikreket, azok mind azt mondták, hogy a hasonló név szórakoztatóbbá teszi az "ikerséget". Férjem szerint ez hülyeség... Tapasztalat esetleg?
2015. máj. 30. 18:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
79%
5-ös vagyok. Nekem sem jön be, amit te gondolsz. De mi lenne, ha egy név a tieid közül, egy név pedig a férjed nevei közül? Pl. Aletta-Lilla, Aletta-Mira vagy Emma-Lilla, Emma- Mira. Nekem még tetszik az Aletta- Boróka is, jó tudom ez meg neked nem. :)
2015. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
16%
Èn olyat ismerek h Grèta Gitta ès Blanka Bianka
2015. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
53%

Nekem Tamás, Balázs ikerpár ismerősöm van, gyerekkent a hangzása, rímelése miatt sem tudtam emgkülönböztetni a nevet...

Őket is egyként kezelték, var ők a kivétel voltak, elvezték., ők voltak az "ikrek"

De nincs is külön életük.. Most 28 évesen, a munkahelyük is egy..

Másik ikerparnál hasonló a helyzet... Ott őszintén már a nevüket sem tudtuk megjegyezni (valami nagyon hasonló volt...) egyetemi szakra is ugyanarra jártak..a. Tanarok peofok is egyként kezeltek öket.. Ők voltak az ikrek.. Közös volt a barátnő is..

Egyszerüen egynek nevelték őket..



Szerintem jó, ha a névben is ezt egyertelművé teszik..

És ha egy suliba, oviba járnak majd érdemes különböző monogrammal lenniük..


Bár gimiben meséltek, hogy vannak települések, ahol nem engedik egy osztályba járni az ikreket, vagy az egyik évvesztes lesz, vagy más betűjelű osztályba jár, ha van olyan.


Én is az egyiküknek a te neveid közül, a másiknak pedig az apa nevei közül választanék

2015. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
14%
Én nem adnék hasonló nevet nekik, de olyat igen, ami aranyos, és ismerős valahonnan. Anna és Elza például. Ezt szívesen bevállalnám, mindenki tudja miről van szó, és teljesen elfogadott, egyszerű, mégis szép lánynevek.
2015. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
31%
Nekem a Lilla - Mira párostítás is tetszik.
2015. máj. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
54%
Adelin, Emma, Mira, nekem ezek tetszenek a felsoroltak közül, bármilyen kombinációban. Csak az Adelin Emma azért rizikós, mert ha gyorsan szólítanád őket, akkor lehet "Adeli nem ma" lenne belőle. A nagyon hasonlóak szerintem nem jók amúgy, pl. amit az egy válaszoló írt Blanka-Bianka elég durva, de az Adelin-Aletta pl. csak kezdőbetűben hasonló. Az Aletta mondjuk nekem nem tetszik.
2015. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én is a férjeddel értek egyet, ne legyenek nagyon összecsengő nevek. A barátnőm kislányai ikrek, igaz még kicsik, 2 évesek, így abban nincs tapasztalatom hogy mennyire "élvezik" az ikerséget, de teljesen más a nevük (Bernadett és Viktória), és nem mondom, hogy nincsenek egyforma cuccaik, de én nem sokszor látom őket egyformába öltözve.
2015. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szerintem legyen két "különböző", vagyis ne hasonlítson egymásra a két név. Példának veszem, hogy nem örülnék, ha nem csak mi, hanem még a nevünk is hasonló lenne. Írok pár nevet, ami szerintem jól passzol együtt.

Annabella-Zsófia

Sarolta-Hanga

Boglárka-Natália

Alexa-Bianka

Csenge-Evelin

Fanni-Elina

Hanna-Rebeka

Kitti-Patrícia

Lilla-Amíra

Míra-Jázmin

Zoé-Petra

2015. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!