Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lánynevek ikreknek?

Lánynevek ikreknek?

Figyelt kérdés
Hamarosan megszületnek az ikerlányaink, de nem tudunk megegyezni a nevükben. Én szeretnék kicsit hasonló nevet nekik, férjem két teljesen különbözőt. Én abból indultam ki, hogy akiket ismerek ikreket, azok mind azt mondták, hogy a hasonló név szórakoztatóbbá teszi az "ikerséget". Férjem szerint ez hülyeség... Tapasztalat esetleg?
2015. máj. 30. 18:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%

Nekem ikreim vannak, és nagyon örülök, hogy teljesen különbözö neveket kaptak.

Igy is rengeteg problémájuk van abból, hogy mások összekeverik öket, és ez még rosszabb lenne, ha a nevük is hasonló lenne.


Az ikrek esetében nagyon fontos, hogy ne egy egység felének érezzék magukat, hanem két önálló embernek, különben felnött(ebb) korukban rengeteg beilleszkedési problémájuk lesz, illetve a személyiségfejlödésük is zavart szenved.


A gyerekeknek nem szórakoztató az ikerség (kivéve, amikor néha viccet csinálnak belöle), hanem inkább stressz. A férjed sokkal jobban átlátja, hogy mi a jó a gyerekkenek.


Most egész öszintén: mit éreznél, ha lenne egy olyan testvéred, aki ugyanolyan, mint te és mindenki összekver benneteket? Nem hiszem, hogy viccesnek, szórakoztatónak éreznéd.

2015. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
56%

Gyerekkorban aranyosak az összecsengő nevek, de kamaszként esélyes, hogy nem fog tetszeni nekik.

De a hasonló eredet, vagy esetleg ugyanaz a kezdőbetű de teljesen más hangzás szerintem is édes és nem fogják utálni.


Több iker ismerősöm van, a többségük teljesen eltérő személyiség. Voltak akik kamaszként megakarták ölni egymást, volt hogy azon ment a vita napokig mert egy időben két eltérő helyen megvették majdenem (az egyik kék volt a másik zöld) ugyanazt a pólót és hogy melyiknek tilos hordania. Képzelem mi lett volna, ha valaki még a nevüket is keverte volna.


Attól, hogy ikrek még nem egymás másolatai, hanem két eltérő személyiség.


Anita-Edina, Anett-Ivett

szerintem jól hangzanak együtt, de mégsem ugyanaz a két név.

2015. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
17%
Mi mostanában ez a sok neves kérdés? Te gyereked, úgy nevezed el ahogy akarod, ha meg majd nem tetszik neki, akkor megváltoztatja... Nem kell ezen ennyit lovagolni, pláne nem veszekedni miatta.
2015. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
55%

Egy vagy két petéjű ikrek?

Mert nővéremnek 2 petéjű ikerlányai vannak, 14 évesek, és csak annyira hasonlítanak, mint mi egymásra nővéremmel. Tehát hiába lenne hasonló a név...

2015. máj. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Mirabella, Izabella

Lara, Lana


Ilyen ikreket ismerek, szerintem tök jó nevek és tetszik hogy hasonlóak. De végülis nem fontos hogy hasonló legyen. Mondj a férjednek pár ilyen névpárost hátha tetszik neki is majd.

2015. máj. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
39%

Ismerek egy ikerpárt, akiknek a névnapja is közös (a neveik is hasonlók). Utálták, hogy még ez sem saját, főleg, hogy legtöbbször közösen kaptak ajándékot is. Az anyjuk is teljesen egyként kezelte őket. Az lett a vége, hogy jó messzire költöztek egymástól, hogy saját életük lehessen.

Lehetnek összeillő nevek, pl hangrend szerint, hosszúságra, de legyen megkülönböztethető, "egyedi".

2015. máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
40%

ma 18:51-es:

"Te gyereked, úgy nevezed el ahogy akarod, ha meg majd nem tetszik neki, akkor megváltoztatja."


Ez azért nem egészen van így, mert a nevét csak 18 éves kora után változtathatja meg valaki, és addig a nem tetszö névvel kell élnie - és utána is az ismerösök továbbra is a régi nevet fogják használni.


Emellett az ikreknek nem jó hasonló nevet adni, mert NEKIK egész biztos nem lesz érdekes vagy szórakoztató!

2015. máj. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Egypetéjűek. Amúgy akik szerint nem jó a hasonló név, szerintetek már az a két pár sem jó amit az előző válaszomban írtam? Azok már túl hasonlóak?
2015. máj. 30. 19:12
 19/28 anonim ***** válasza:
39%

Nekem igen, túl hasonlóak.


Próbáld ki, hoyg ha a szomszéd szobából szól valaki ezeken a neveken, akkor mennyire hallattszik másként - ugyanis az a lényeg, hogy ha messzebbröl szól valaki, akkor is egyértelmüen jól megkülönböztethetö legyen.


A szomszéd ikrek Lucas és Alex névet kapták, ez a kettö igen jól megkülönböztethetö bármikor és bárhol.

2015. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
23%
Az Adelin-Aletta páros tetszik, az Elza-Emma nekem már sok. A férjed nevei tetszenek, lehetne akár mindkettőtök neveit keverni.
2015. máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!