Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lánynevek ikreknek?

Lánynevek ikreknek?

Figyelt kérdés
Hamarosan megszületnek az ikerlányaink, de nem tudunk megegyezni a nevükben. Én szeretnék kicsit hasonló nevet nekik, férjem két teljesen különbözőt. Én abból indultam ki, hogy akiket ismerek ikreket, azok mind azt mondták, hogy a hasonló név szórakoztatóbbá teszi az "ikerséget". Férjem szerint ez hülyeség... Tapasztalat esetleg?
2015. máj. 30. 18:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
42%
Adél, Léda :)
2015. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem is cuki a hasonló név :)
2015. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Bocsi tényleg kicsit félreérthető lett. Arra lennék kíváncsi, hogy mi jobb az ikreknek, ha hasonló vagy ha teljesen eltérő a nevük. Jelöltjeink vannak, csak nem tudunk megegyezni.
2015. máj. 30. 18:23
 4/28 anonim ***** válasza:
48%
Az elsõ nagyon ötletes, egyszerre hasonló és mégis különbözõ! :D
2015. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
18%
Jaaa, nagyon hasonló tényleg ne legyen! Pl Dóra, Nóra vagy Lia, Lea. Könnyebb lenne ha leírnád, hogy miben gondolkodtok!
2015. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%

Én abból indulnék ki, hogy egy ikerpár is két különböző személy, különböző személyiségjegyekkel. Kamaszkorukban és később valószínűleg már egyre jobban szeretnének különbözni egymástól. Én teljesen különböző neveket adnék ikreknek.

Persze nagyon aranyosnak tűnnek a hasonló, összecsengő nevek, de ők nem biztos, hogy szeretni fogják ezt később.

2015. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem attól függ, mennyire hasonló az a két név. Például amit már előttem írtak Nóra-Dóra párosítás nem túl szerencsés, mert félrehallható, keverhető stb.. Más részről jópofa lehet, meg szórakoztató, de talán épp elég (főleg a nem családtagoknak) hogy két egyforma embert meg kell különböztetni, és akkor még a nevek is összekeverhetőek legyenek? Hát, nem tudom. Most magamból indulok ki. Azt jó ötletnek tartanám, hogy a kezdőbetű ugyanaz legyen, de hangzásra két különböző nevet választanék.
2015. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Hát nekem nagyon tetszene az Adelin-Aletta és az Elza-Emma páros. Férjem még bedobta a Lillát, Kingát, Mirát, meg a Borókát. Mondjuk ez utóbbitól én abszolút elzárkózom.
2015. máj. 30. 18:34
 9/28 anonim válasza:
63%
Buda,Pest :D
2015. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
42%
Lilla és Emma
2015. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!