Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért becsüelndőbb az a...

Miért becsüelndőbb az a csaldátag, aki munkanélkülin van, mint aki dolgozik?

Figyelt kérdés

El kellett otthonról jönnöm, mert az ok nélküli bántalmazásra ráment az egészségem, szívbeteg lettem.

Kijöttem külföldre a barátommal. Ő 2 éve itt van, munkanélkülin. Fizetik neki a lakást, biztosítást, iskolát, mellé támogatást. Most befejezte az iskolát, nem hajlandó dolgozni, mert neki még 2 évig nem kell dolgozni, mert addig tart a munkanélkülije.

Én dolgozom, most félmunkaidőben suli mellett, de hamarosan lesz mellé még egy másik munkám, valamint privát megyek takarítani. A héten hétfőtől vasárnapig dolgozom.

A barátom állandóan a fejemhez vágja, hogy hálátlan disznó vagyok, igazi lúzer, hogy én nem ülhetek otthon munkanélkülin. (ő megteheti, mert nincs uniós állampolgársága)

Úgy lesi a fizetésem, jobban várja, mint én, aztán zaklat, hogy adjam le, ha mást nem, a túlórapénzt, holott nem szorul rá, annyit kap, amiért én dolgozom. Nekem meg fizetni kell az iskolát meg a biztosítást.

És folyton veszekszik velem, hogy nem csinálok semmit.

Nincs mosógép, kézzel mosok, és minden házimunka az enyém.

Egész nap otthon ül, és ha én 1-2 órát otthon vagyok, azt figyeli, mit csinálok, és beleköt.

Nem tudok különmenni, mert a suli mellett nem fér bele egy teljes állás, ezért keresek egy mellékállást korán reggelre vagy késő éjszakára még, hogy nagy nehezen különköltözhessek.


2015. máj. 27. 16:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
De hát mibe kerül egy 12 nm-es szoba bérláse egy lakásban vagy munkásszállás vagy kollégiumféle vagy hostel, hoyg nem jönne ki belőle...?
2015. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy 300€ a minimum, és az első hónapban 3 havi lakbért kérnek
2015. máj. 27. 16:22
 13/31 anonim ***** válasza:
kollégium?
2015. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Már mindent, ami létezik, kérdeztem. 300€-nél alább nem adják ki
2015. máj. 27. 16:24
 15/31 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor mindketten ugyanannyit kaptok, csak te munkával, ő meg a segéllyel. Viszont neked több a kiadásod, tehát azért tudsz kijönni jelenleg, mert ő besegít a segélyével?!

Az viszont szemétség, hogy mindent veled csináltat meg. Gondolom cselédnek tart, mert érzések nem nagyon vannak nála, ahogy így leírtad.

2015. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Csak annyi, hogy házimunkáért cserébe nála lakok. Pénzzel nem segít be. Egy villát nem kell elmosnia, de mindig megkapom, hogy a lakás az övé, kuss van
2015. máj. 27. 16:30
 17/31 anonim ***** válasza:
Keress más pasit..
2015. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Ha az ilyen egyszerű lenne... Meg nem akarok mindig másoktól függeni
2015. máj. 27. 16:35
 19/31 anonim ***** válasza:
Ez még működne is, ha nem a barátodról lenne szó. Ingyen laksz a lakásában, cserébe elvégzed a házimunkát. Így viszont, hogy érzelem van-volt közöttetek, már halott az egész ügy. Költözz minél előbb.
2015. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Azon vagyok már mióta, de nem bírok munkát kapni
2015. máj. 27. 16:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!