Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez nem besz*rás?

Szerintetek ez nem besz*rás?

Figyelt kérdés
Nagyon sok filmben láttam már, most meg pont a Heroesban, hogy egy csávó kiakadt, hogy hogy tudná eltartani a családját évi 30 lepedőből. Azaz havi 2500 dollárból, 500 000 forintból. Egy rendőrnek meg évi 36 000 a fizetése, havi 600 000 Ft. Nem durva, hogy Amerikában mennyire más az életszínvonal?
2010. febr. 26. 01:04
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak Amerikában, csak nézz ki Ausztriába... De durva. Ez van. :/
2010. febr. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem beszarás. Az amerikaiaknak eladják az "amerikai álom"-nak nevezett hülyeséget, hogy legyen házad, kerted, kocsid, persze mindez hitelre, aztán majd nem győzik fizetni. A főiskola is baromi sokba kerül, és ott nem vagy el egy sima érettségivel vagy szakiskolával, mint itt. Az egészségügy meg... ha én most kimennék, és szeretnék egészségbiztosítást, nem kapnék, mert magas a vérnyomásom, és az "pre-existing condition", tehát olyan betegség, ami a biztosítás megkötése előtt fenn állt.

Többet keresnek, de abból többet is kell költeniük olyanra, ami nekünk alap, mert megy az adóból.

2010. febr. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Én itt élek az USA-ban. Azért van különbség az árak között. Főleg a szolgáltatások drágák Magyarországhoz képest az iskolákról nem is beszélve. Nemcsak az egyetem fizetős, hanem sok általános és középiskola is. Gondolj bele, hogy az árak magasabbak, ne csak azt nézd, hogy Magyarországon a 600 ezer soknak számít. Persze, más az életszínvonal, mert arányában nézve itt az ember sokkal több mindent megengedhet magának, mint Magyarországon, de ezt nemcsak úgy zsebből fizetik ki, itt is vannak gondok és nem olyan egyszerű az élet. Abból a 600 ezerből valszeg sok hitelt kell fizetni meg a kaja stb is drágább. 30 ezer dollár itt elég kevésnek számít (attól függ, hogy hol élsz, Kaliforniában az semmi, míg egy déli államban 30 ezer dollárból simán megélsz). Szóval nem tudom, hogy mi olyan meglepő. Ne a magyar viszonyokat nézd csak.
2010. febr. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és még annyit, hogy a fizetésből nem vonják az eü járulékot, így azt fizetni kell még külön magad után (nem kevés pénz) illetve az állam semmilyen formában nem ad pénzügyi támogatást. Nem úgy van, mint Mo-n, hogy van gázár támogatás, segély meg ösztöndíjak. Szóval ha belegondolsz, nem sok az a 30 ezer dollár.
2010. febr. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Ez az, amit rengetegen nem képesek Magyaroszágon felfogni, hogy külföldön ugyan a fizetések átszámolva magasabbak, de a megélhetési költségek is. Egy egyszobás apartman bérleti dija 350 - 400 (átszámitva 150000 - 200000 ft) Euro, plusz rezsi (minimum 100 euro = 50000 ft). Az apalélelmiszerek is sokkal drágábbak: 1 kg kenyér (az olcsó fajta, ami megfelel a Tescosnak) 1,2 euro = 300 ft, egy kg disznóhús (comb, csülök, stb, nem szinhús) 6-8 euro = 1500 - 2000 ft, (egy spórolósan élö 4 fös család havi élelmiszerkiadása - heti kétszeri!! húsevéssel - 500 euro körül van, ami 300000 ft), a betegbiztositás havonta 200 euro a minimum = 100000 ft.


Ha igy számolsz, akkor azonnal látod, hogy az a pénz nem elég semmire sem.

2010. febr. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

07:24

Ömm... végig gondoltad amit írtál? Csak mert kb mindenhol 500-600 forintos euróval számolsz... azért itt még nem tartunk... a mai euró árfolyam (eladás) ~277 forint

Így azért már látszik, hogy nem keveset csúsztatsz...

500 euró mióta 300 000 forint?:D

2010. febr. 26. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy miért lettem lepontozva az igazságért...én vagyok a 3-dik és 4-dik válaszoló. Ha itt lennél, megértenéd, hogy 30 ezer dollár évente nem sok, abból nagyon szűkösen lehet megélni egy családnak. Miért? Mert egy átlagos vagy kisebb ház kb. 40-60 millióba kerül egy átlagos környéken (attól függ, melyik államban és milyen környéken, de ez az olcsóbb helyeken kerül ennyibe minden nélkül). Itt szégyen az, ha valakit a szülei segítenek vagy otthon lakik még a huszas éveiben. Ebből következik, hogy a házat nem nagyon szoktak örökölni, nem maradnak otthon sokáig a gyerekek, így nem tudnak pénzt gyűjteni. 30 évre szokás felvenni hitelt itt a házakra. Az egészségügyi biztosításokat pedig privát biztosítóknál lehet megvenni, amik vagy fizetnek majd vagy nem. Ezért ha valaki tényleg be akarja magát biztosítani, vesz 2 féle biztosítást. Ezeknek a havi díja is hatalmas összeg. Az ételek, elektronikai cikkek, bútorok meg egyebek valamivel drágábbak, mint Mo-n. Szóval ebből láthatod, hogy 30 ezer dollár az nem sok. Egy átlagos fizetés, amiből jól, biztonságban lehet élni évi kb. 50-60 ezer dollárnál kezdődik véleményem szerint. És az amerikaiak többsége nagyon takarékos, alig költenek luxus dolgokra, ruhákra, hogy kijöjjenek a pénzükből. Itt nem ciki kimenni melegítőben az utcára, míg Magyarországon mindenki az alapján ítél meg, hogy milyen a ruhád, a sminked, a táskád. 30 ezer dollárból max. egy egyedülálló tudna rendesen megélni.
2010. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!