Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzek? Meg élnék ennyi...

Elköltözzek? Meg élnék ennyi pénzből? Igaza van?

Figyelt kérdés
Bátyám(24)(fél testvérem)teljesen uralkodni akar felettem manipulálja anyukámat is. 4honapig nem volt munkám most be akar rajtam hajtani 4x30 ezer forintot. Anyukámék elváltak, a hitelt amiből apukám ki lett fizetve csak ő tudta felvenni így övé az egész ház, apukám ma meghalt és a kifizetett pénz egy része(900ezer ft) megmaradt és abból akarja kifizetni a kölcsön egy részét. De szerintem ez nem valami jogszerű övé a ház(mellesleg apukám aki meghalt nem az ő apukája) és a kölcsön 75%át visszakapja! Anyukám vakon megy utána. Én 20 éves vagyok és márciusban kezdek el dolgozni 60ezer forintot kapok nos ebből kellene kicsöngetni a 90ezret+ a havi 30 rezsi pénzt! Költözzek el? Félek h nem élek meg ennyi pénzből, de én már nem bírom ki h itthon éljek. Segítsetek!
2010. febr. 25. 22:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nem nekem halt meg az apám hanem a kérdezőnek és ö nem is gondolt a pénzre meg a vagyonra csak arra hogy hogyan is fog megélni ezentúl.Szerintem ez teljesen normális.És kérlek gondold meg előbb mit írsz és ne sértegess másokat.
2010. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Szelektíven olvastok? Leírta, hogy "így mindenkinek jobb, mert teljesen leépítette az alkohol." Nálunk is van ilyen a családban, és valahogy nem tud az ember annyira megtörni, hogy meghalt, mikor hosszú évek óta teher a családnak. Mert egy kőkemény alkoholista az. Ha valakinek a hőn szeretett apja hal meg hirtelen, akkor az magába roskad, csakhogy nem minden apuci olyan, hogy a csillaga vidáman ragyogja be a gyerekkort, meg a család életét.
2010. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm akik megvédtek, az utolsó válaszolónak külön,látom át látja a helyzetem.
2010. febr. 27. 23:00
 24/28 anonim ***** válasza:

Én is válaszoltam már, de a sértegetőre nem reagáltam.


Apám alkoholista volt, részegen elrabolt kiskoromban, verte anyámat, üvöltve, a szemünk előtt, stb.

Szerinted a halálhíre napja mennyiben különbözött nekem egy átlagos hétköznaptól???

Elárulom neked a választ: semennyire. Öt percig eltöprengtem a tényen, hogy akkor én most hivatalosan félárva lettem és ennyi. A temetésen nem vettem részt, a hagyatéki tárgyaláson sem, aki eltemette testvére, annak küldtünk egy igazlást, hogy lemondunk mindenről a javára (tán a temetést fedezte..).

Úgyhogy ha nem tudod, miről beszélsz, kérlek menj innen és ne sértegess másokat. Örülj neki, hogy nem tudod, milyen is lehet egy szülő. Nagyon örülj. És lapulj.

2010. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Mielött elkezd mindenki marakodni itt a pénzen,elárulom egy tisztességes temetést és sírkövet fog fedezni a 900000 ft,sőt,ha az alkoholista apának vannak tartozásai(márpedig szokás az ilyen életmód mellett-mondjuk pár havi villany-telefoncsekk)akkor már nincs is miről vitatkozni...
2010. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
33%

"Örülj neki, hogy nem tudod, milyen is lehet egy szülő. Nagyon örülj. És lapulj."


Lapulni az szokott, akinek valamiért szégyellnie kell magát.. Nem lapulok, nincs mit szégyellnem! Csak max. azért kérek elnézést, hogy feltételezem, hogy egy gyerek szereti a szüleit és szomorú, amikor meghal. De úgy látom, ennek köze nincs ahhoz, úgyhogy örülj, hogy megszabadultál tőle és számolgasd a pénzedet. És legyél boldog! Boldogabb mint így vagy!


A sok észosztónak, aki beszólogatónak meg sértegegőnek tart üzenem, hogy foglalkozzatok a saját dolgotokkal, nem vagyok kíváncsi a véleményetekre. Na lehet leszavazni, úgyis ez a nap öröme sokaknak, hajrá, örömre fel!

2010. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
"foglalkozzatok a saját dolgotokkal, nem vagyok kíváncsi a véleményetekre" Jelen esetbe mi nem kérünk a te véleményedből.
2010. febr. 28. 10:54
 28/28 anonim ***** válasza:
Neki nem a pénz a lényeg hanem az, hogy ne kerüljön jóhogy ti is ezen gondolkodnátaok egyből ha ilyen helyzetbe lennétek ne oltogassátok már szemét csicskák.
2015. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!