Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzek? Meg élnék ennyi...

Elköltözzek? Meg élnék ennyi pénzből? Igaza van?

Figyelt kérdés
Bátyám(24)(fél testvérem)teljesen uralkodni akar felettem manipulálja anyukámat is. 4honapig nem volt munkám most be akar rajtam hajtani 4x30 ezer forintot. Anyukámék elváltak, a hitelt amiből apukám ki lett fizetve csak ő tudta felvenni így övé az egész ház, apukám ma meghalt és a kifizetett pénz egy része(900ezer ft) megmaradt és abból akarja kifizetni a kölcsön egy részét. De szerintem ez nem valami jogszerű övé a ház(mellesleg apukám aki meghalt nem az ő apukája) és a kölcsön 75%át visszakapja! Anyukám vakon megy utána. Én 20 éves vagyok és márciusban kezdek el dolgozni 60ezer forintot kapok nos ebből kellene kicsöngetni a 90ezret+ a havi 30 rezsi pénzt! Költözzek el? Félek h nem élek meg ennyi pénzből, de én már nem bírom ki h itthon éljek. Segítsetek!
2010. febr. 25. 22:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kétségbeesett. Azt, hogy apukája meghalt vszínű várható volt, hisz, ha hirtelen történt volna, biztosan nem a gép előtt ülne, egyébként az élet megy tovább. Az albi 20 ezer. Kell rezsit is fizetni gondolom. Ez feltételezem egy szoba lehet, de a függetlenséghez tökéletes, így a rád eső rezsi max 10-15 lehet. Szűkösen megtudsz élni véleményem szerint. "Nincs az a sok ami elég lenne és nincs az a kevés ami elég ne lenne"-ezt mondta nekem egyszer vki és ez igaz. Szerintem kérdezd meg mennyi lenne a rezsi. Aztán a fönnmaradó összeget oszd el napi költségvetésre. Ha napi 1000Ft-ra kijössz, abból már tudsz napi menüt venni, veszel szörpöt vagy csinálsz teát. Kenyér + vaj + némi felvágott. Szerintem talpraesett lehetsz, mert ha málé lennél, simán kihasználhatnának, de te próbálsz a saját lábadra állni. Egyébként ha főzöl főzeléket, betét nélkül, több napra elég és ez a legolcsóbb kaja. Én azt mondom próbáld meg. Ne hagyd, hogy kizsákmányoljanak!!! Én is laktam albérletben 25 Ft/hó + fizettem a sulit is mellette és nem kerestem vastagon. Meg lehet csinálni! |rd meg majd, hogy mi lett, |rhatsz privit is.
2010. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meg fogom írni, ahogy tudok lépni valamelyik irányba
2010. febr. 27. 17:15
 13/28 anonim ***** válasza:
Ha meghalt apukád akkor részvétem.Szerintem keress fel egy ügyvédet és kezdeményezz hagyatéki tárgyalást.Akkor biztos megkapod a részed.
2010. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Érdekesen jön ki a kétségbeesés... Menj ügyvédhez és nyugodtan csapj le a pénzre, apukáddal meg ne foglalkozz... Undorító:(
2010. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
19.58 as nak azon már úgyse változtat semmi hogy elhunyt az édesapja és az örökséghez igy is ugy is joga van.Ha a bátyja igy viselkedik vele akkor szerintem erre is szükség van hogy ügyvédhez forduljon.
2010. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
42%
Persze, hogy joga van, de hogy az apukája halála napján már ez a legfontosabb... Én is végigcsináltam hagyatékit, de nem aznap. és aznap eszembe sem jutott számítógépezni és pénzen gondolkodni. De az is igaz, hogy van akinek a pénz fontosabb, lelke rajta.
2010. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Bátyám(24)(fél testvérem)teljesen uralkodni akar felettem manipulálja anyukámat is.De szerintem ez nem valami jogszerű övé a ház a hitelt amiből apukám ki lett fizetve csak ő tudta felvenni így övé az egész ház, apukám ma meghalt és a kifizetett pénz egy része(900ezer ft) megmaradt és abból akarja kifizetni a kölcsön egy részét



Szóval a kérdezö majdnem az utcán marad.Elözö voltam.

2010. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Én se azt mondtam hogy aznap menjen amikor meghalt csak felvetettem az ötletet.Én is keresztül mentem ezen és mi 2 hónapra rá csináltuk a hagyatékit.Úgyhogy nem kell rögtön undoknak lenni
2010. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Azért vagyok undok, mert undorítónak tartom hogy valaki az apja halála napján már a pénzen osztozkodik? Oké, akkor tényleg undok vagyok, inkább undok legyek, mint érzéketlen és anyagias.
2010. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Már bocsesz, de ha apád meghalt akkor a testvéreddel felesben tietek az apád része!!


Tökmindegy hogy ki mit fizetett meg hova, neked is van ott örökséged!!


Ne költözz el mert a bátyád ki fog semmizni és magára iratja anyád részét is.



Vagy fizessen ki téged a bátyád az apai részből, meg az anyaiból is és már ott se vagy...

2010. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!