Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzek? Meg élnék ennyi...

Elköltözzek? Meg élnék ennyi pénzből? Igaza van?

Figyelt kérdés
Bátyám(24)(fél testvérem)teljesen uralkodni akar felettem manipulálja anyukámat is. 4honapig nem volt munkám most be akar rajtam hajtani 4x30 ezer forintot. Anyukámék elváltak, a hitelt amiből apukám ki lett fizetve csak ő tudta felvenni így övé az egész ház, apukám ma meghalt és a kifizetett pénz egy része(900ezer ft) megmaradt és abból akarja kifizetni a kölcsön egy részét. De szerintem ez nem valami jogszerű övé a ház(mellesleg apukám aki meghalt nem az ő apukája) és a kölcsön 75%át visszakapja! Anyukám vakon megy utána. Én 20 éves vagyok és márciusban kezdek el dolgozni 60ezer forintot kapok nos ebből kellene kicsöngetni a 90ezret+ a havi 30 rezsi pénzt! Költözzek el? Félek h nem élek meg ennyi pénzből, de én már nem bírom ki h itthon éljek. Segítsetek!
2010. febr. 25. 22:13
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Bocsi a fogalmazásért csak kapkodtam.

120ezer ft amit be akar hajtani*

Szóljatok ha vmi nem világos!

2010. febr. 25. 22:15
 2/28 anonim ***** válasza:
Ma halt meg apukád (Részvétem!)és a tesód képes már is ezzel foglalkozni?Ez elég szemétségnek tűnik.
2010. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Egyrészt neki nem az apukája másrészt meg így volt mindenkinek a legjobb ha lehet ilyet mondani teljesen leépítette az alkohol. De ne erről beszéljünk kérlek!
2010. febr. 25. 22:22
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj!

Ha te még tanulsz, akkor "eltartott" vagy, vagyis nem kérhet tőled a bátyád pénzt! Arról sem tehetsz, ha nincs munkád!... (Ez ővele is könnyen előfordulhat!)


Később sem kérhet tőled havi 30ezret, ez nem így működik!

A lakás rezsiköltségeibe és az élelmiszerek áraiba mindhárman közösen kell részt vállalnotok, mindenki tehetsége és keresete arányában...


Én nem költöznék el a helyedben, ez a ház a tiéd is, de csak addig, míg ott laksz!!! Ahogy elköltözöl, utána már nem tudsz visszaköltözni, ennyi pénzből meg sehol nem tudsz albérletet bérelni és még megélni is.


Neked mindenképpen jár a házból és az apukád után járó örökségből a "köteles rész", bármi is történt időközben.

Tehát, ha a ház fele lenne az örökséged, akkor ebből a kötelesrész a ház felének a FELE (negyede!)

VAGY: ha az egész házat te örökölted volna, akkor ebből a "köteles rész" a ház FELE!

A bátyád meg mehet a sunyiba!


Kérdezz meg erről egy jogászt (vannak a neten ingyenes jogi tanácsadások), ne hagyd magad kisemmizni!


És most őszintén : mit tud csinálni a bátyád, ha nem fizetsz?! SEMMIT!... :-P

Csak röhögd szemközt, ne foglalkozz vele, lehet a végén majd neki kell fizetnie lakbért neked! :D

2010. febr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Igaza van.

Ha nem veszi meg a házat,akkor hol laksz most?

Négy hónapig nem fizettél,de volt mit enned,volt meleg.


Ami pénz maradt apukád után,azt senki nem fogja semmire költeni,ugyanis az adósságait a temetést ki kell belőle fizetni,a többit zárolja a gyámhatóság míg a gyermeki(ha vannak még)nagykorúak nem lesznek.

pár hét múlva lesz hagyatéki tárgyalás,ott el kell tudni számolni anyukádnak.

2010. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
30%
Ma halt meg apukád és ezzel foglalkozol?
2010. febr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Az egész ház bátyámé, ugyanis anyukámnak nem adtak hitelt csak bátyámnak így övé lett apukám ház része a fele meg egyébként is az övé volt. Tehát fel vett 1600000 ft-ot ezt átutalta apukámnak és most h meghalt apukám maradék pénzéből akarja fizetni a hitelt hol ott neki semmi köze a pénzhez! 20éves vagyok nem járok iskolába rendőr suliba jártam de halasztottam egy évet szalagszakadás miatt. Itthon nem támogatnak anyagilag h viaszmenyek! 20ezer ft-ért van a közelbe albérlet kicsi de legalább szabad lehetnék! maradna minden másra 40ezer...
2010. febr. 25. 23:35
 8/28 anonim ***** válasza:

Apukád maradék pénze nem a bátyádé, hanem a tiéd (esetleg ha többen voltatok gyerekei, akkor azon osztoztok). Abból szépen ki tudnád fizetni, ha akarod.


Anyukád miért nem fizet helyetted albérletet, ha a bátyád kér??? Anyukád nem tart el téged??? Ez az ő dolga lenne, amíg te tanulsz. Szépen kérdezd meg anyukádat, mi a helyzet. Miért nem fizeti a részedet? Törvényileg köteles, csak hogy tudjad. Szóval mondd a bátyádnak bátran, hogy te eltartott vagy, így kérje a pénzt attól, aki téged eltart, aki pedig az anyukád. Ennyit foglalkozz az üggyel.


Apukád pénze pedig a tiéd lesz, mivel te nagykorú vagy, így a hagyatéki tárgyalás után rögtön rendelkezhetsz vele. Ha azt látod, hogy a tesód meg akarja lopni apukád hagyatékát, akkor menj el egy közjegyzőhöz és kérdezd meg, mi a teendő. A tesód a pénzéért cserébe kapott egy fél házat, a többihez semmi köze. Tehát az apukád után maradt pénzhez. Sőt, ahhoz még anyukádnak sincs semmi köze, az csak a tiéd. Ne hagyd magad hülyének nézni!!!

Az örökölt pénzből pedig költözz el. Jobb lenne neked külön.

2010. febr. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Öcsém 13éves akkor tehát vele osztozunk a pénzen! Bátyámnak mondani fogom kíváncsi vagyok mivel fog elődrukkolni. Tudom, hogy nem szép dolog ilyenekkel foglalkozni, de lépnem kell mielőtt más teszi meg ezt helyettem
2010. febr. 26. 09:33
 10/28 anonim ***** válasza:
49%
Nem szép dolog? Szerintem hányingerkeltő, hogy apukád halála napján már a pénzen osztozkodsz. Nagyon szerethetted:(
2010. febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!