Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok?

Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Angliában élünk. 3,5 év után hazamegyünk nyaralni 2 hétre. Nem akarunk üres kézzel menni, de mivel nagy a család, és nem vagyunk gazdagok, így mindenkinek apró ajándékot viszünk csak. Angol kekszet, csokit, a nőknek és igazi angol sört a férfiaknak.

Tudjuk, hogy otthon mindenki dolgozik, nem is várjuk el senkitől, hogy a kedvünkért szabira menjenek. Ezért igyekszünk olyan időpontot találni, hogy a rokonságnak is jó legyen, hogy találkozhassunk. Így mi kint Angliában már lassan 1 hónapja intézkedünk, kérdezzük, írjuk hogy kihez mikor tudunk menni, vagy ki mikor jönne látogatóba hozzánk amikor pesten tartozkodunk. Mindenki mondott egy napot, hogy akkor ráérnek, és mehettünk vagy eljönnek. Ebben a hiszemben voltam egészen mai napig. Ma rákérdeztem a kisebbik nővéremre, hogy akkor pünkösd hétfőn a bátyámnál találkozunk ahogy már 1 hónapja megbeszéltük. Erre kibökte, hogy ő nem jön, mert ők vasárnap mennek le, mert kedden hajnalban kelni kell, dolgoznak stb.

Kérdeztem, hogy akkor mikor látogatnának meg.. Hát.. ők dolgoznak, nem igazán érnek rá. Mondtam a nővéremnek, hogy bezzeg én 1 hét szabit vettem ki amikor kijöttek nyaralni, pedig akár dolgozhattam volna. Nem kértem, hogy szabit vegyen ki, de hogy nem is kíváncsi rám?

Felhívtam apámat, hogy akkor X napon meglátogatom.. Ő is jött ezer kifogással, miért nem jó neki. Majd jött a férjem tesója. Ő simán mondja telefonba, hogy "aztán ne hozzatok sört.. azt itt is lehet kapni ám!"

Ezen is csak lestünk.. Azt, hogy "mi újság van veletek?" még véletlenül sem kérdezte. Gondoltunk kis apró ajándékkal kedveskedünk, hogy mégse üres kézzel menjünk, és most kiderül, hogy teljesen felesleges lvolt az apró ajándékokat venni. Persze a nagyobbik nővérem is lemondta a találkát. A férjem tesója nem is reagált arra, hogy eljönnének, vagy menjünk.

Ma ott tartunk, hogy megbeszéltük a férjemmel, mi senkihez nem megyünk látogatóba. AKi kiváncsi ránk, az látogasson meg minket pesten. Még így is mi utazunk sokat.. Ezt ma megmondtam a kisebbik nővéremnek aki szerint ez a részünkről bunkó viselkedés lenne. De miért? Ha senki nem kiváncsi ránk akkor mi miért görcsöljünk? Ti mit csinálnátok?

Mi nem akarunk senkire sem ráakaszkodni, nem akarunk senkinél ott aludni (van lakásunk) csak 1-2 óra beszélgetés, mint rokon a rokonnal. Ez annyira nyűg lenne??


2015. máj. 18. 23:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%
Én megértelek. Szerintem ne törd magad miattuk.
2015. máj. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%

Ne ragd magad miattuk. En is megertelek.

Szinten kulfold, evi 1x, vagy 2x megyunk haza. Mi is MINDEN alkalommal vittunk valami aprosagot, baratoknak, csaladnak: csokit, kulonleges italt, stb.

Hiaba probaltam azt, amit te: elore lebeszeltem az idopontokat, mikor megyunk, kinek, mikor jo...volt, aki elfelejtette, mas nem is reagalt a megkeresesre. Es meg nekem volt lelkiismeretfurdalasom. Evi 1 delutan nem volt jo valakinek...hat, en maskor meg nem tudok menni.

Mondjuk nekunk ezek baratok voltak, nem rokonok. Rokonoknal csak a szuk csaladot latogattuk. Iden jon nalunk a baba, vele utazunk haza. Ferjemnek mondtam, hogy igy jobb lenne, ha valaki latni szeretne bennunket, eljonne hozzank, ne mi hurcoljuk allandoan az 5 honapos gyereket.

Figyelj, ha latni akarnak, megszervezik. TE ne csinalj ugyet belole, en ezt mar jol megtanultam.

2015. máj. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egyrészt kedves gesztus, hogy szeretnétek hozni valamit a rokonoknak. Nem is értem, hogy lehetnek ennyire tuskók, hogy sört ne, azt itt is lehet kapni... Pff. Én sosem értettem az ilyet. Itt nem az a lényeg, hogy mit kap az ember......hanem, a gesztus. Dehát....ritka sötét világban élünk. Az meg, hogy nem hajlandóak pár órára sem szabaddá tenni magukat, úgy hogy 3,5 éve nem láttak.....az már aztán tényleg a legalja. De amúgy ez tipikus magyar mentalitás. Szégyen. Én a helyetekben hoznám, amit hoznék...és találkoznék azokkal, akik hajlandóak rá. A többire pedig magasból tennék. Nem kötelező semmi sem......... ebből aztán alaposan le lehet szűrni, hogy kik azok akiknek valóban fontosak vagyunk...és kik azok, akiknek teljesen mindegy élünk-e vagy halunk....
2015. máj. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%

#2-es. A rokonsag kiment oket meglatogatni, es a Kerdezo ki is vett 1 het szabit miattuk. Szoval nincs az, h nem lattak egymast 3,5 evig.


Kedves Kerdezo! Mi Irorszagban elunk es sajnos azt kell mondjam, ez a tipikus hozzaallasa az otthon maradottaknak. aki nem elt kulfoldon, az ugy tekint a kulfoldon elo rokonra, mint a kint meggazdagodott rokon, aki cserbenhagyta oket. Es irigyek. Meg a rokonok is sajnos, sot a rokonok leginkabb. Szerencsere az en csaladom kicsi, csak egy ocsem van, aki Angliaban el. A szuleim es a nagyszuleim otthon es ok orulnek, hogy az ocsem es en vilagot latunk, illetve sikerult boldogulnunk egy idegen orszagban. Nem keres rosszul egyikunk sem. Nekem vannak kinti magyar ismeroseim, es naluk ugyanez a szitu, mint nalatok, hogy az osszes otthon maradt testver, unokatestver irigykedik es lemondjak a talalkozokat.


Ezert en a helyedben tisztaznam a rokonsaggal, h ti mar keszultok erre az utra honapok ota, elore szoltatok nekik, kerdeztetek, h szamukra mikor lenne alkalmas talalkozni. Ha ok keptelenek igazodni meg minimalisan is, akkor ezek utan tegyenek ok lepeseket. Es ennyi...

2015. máj. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mit csinálnék? Szomorú lennék, hogy már lemondtak rólam.

Ez az ára a külföldre menésnek, nem vagy egyedül.


Bocs, hogy említem a sört, de az tényleg megalázó. Akármilyen sör, kivéve, ha saját magatok csináljátok.

Nem lehet, hogy van valami "sörszerű" a viselkedésetekben, a magatartásotokban is? Amitől a rokonok nem érzik magukat már közel hozzátok? Persze ezt inkább külső szemlélő tudná megmondani, gondolom.

2015. jún. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!