Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok?

Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Angliában élünk. 3,5 év után hazamegyünk nyaralni 2 hétre. Nem akarunk üres kézzel menni, de mivel nagy a család, és nem vagyunk gazdagok, így mindenkinek apró ajándékot viszünk csak. Angol kekszet, csokit, a nőknek és igazi angol sört a férfiaknak.

Tudjuk, hogy otthon mindenki dolgozik, nem is várjuk el senkitől, hogy a kedvünkért szabira menjenek. Ezért igyekszünk olyan időpontot találni, hogy a rokonságnak is jó legyen, hogy találkozhassunk. Így mi kint Angliában már lassan 1 hónapja intézkedünk, kérdezzük, írjuk hogy kihez mikor tudunk menni, vagy ki mikor jönne látogatóba hozzánk amikor pesten tartozkodunk. Mindenki mondott egy napot, hogy akkor ráérnek, és mehettünk vagy eljönnek. Ebben a hiszemben voltam egészen mai napig. Ma rákérdeztem a kisebbik nővéremre, hogy akkor pünkösd hétfőn a bátyámnál találkozunk ahogy már 1 hónapja megbeszéltük. Erre kibökte, hogy ő nem jön, mert ők vasárnap mennek le, mert kedden hajnalban kelni kell, dolgoznak stb.

Kérdeztem, hogy akkor mikor látogatnának meg.. Hát.. ők dolgoznak, nem igazán érnek rá. Mondtam a nővéremnek, hogy bezzeg én 1 hét szabit vettem ki amikor kijöttek nyaralni, pedig akár dolgozhattam volna. Nem kértem, hogy szabit vegyen ki, de hogy nem is kíváncsi rám?

Felhívtam apámat, hogy akkor X napon meglátogatom.. Ő is jött ezer kifogással, miért nem jó neki. Majd jött a férjem tesója. Ő simán mondja telefonba, hogy "aztán ne hozzatok sört.. azt itt is lehet kapni ám!"

Ezen is csak lestünk.. Azt, hogy "mi újság van veletek?" még véletlenül sem kérdezte. Gondoltunk kis apró ajándékkal kedveskedünk, hogy mégse üres kézzel menjünk, és most kiderül, hogy teljesen felesleges lvolt az apró ajándékokat venni. Persze a nagyobbik nővérem is lemondta a találkát. A férjem tesója nem is reagált arra, hogy eljönnének, vagy menjünk.

Ma ott tartunk, hogy megbeszéltük a férjemmel, mi senkihez nem megyünk látogatóba. AKi kiváncsi ránk, az látogasson meg minket pesten. Még így is mi utazunk sokat.. Ezt ma megmondtam a kisebbik nővéremnek aki szerint ez a részünkről bunkó viselkedés lenne. De miért? Ha senki nem kiváncsi ránk akkor mi miért görcsöljünk? Ti mit csinálnátok?

Mi nem akarunk senkire sem ráakaszkodni, nem akarunk senkinél ott aludni (van lakásunk) csak 1-2 óra beszélgetés, mint rokon a rokonnal. Ez annyira nyűg lenne??


2015. máj. 18. 23:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Semmit. Aki lemondja, lemondja, a többiekkel találkoznék. Nem kell a megsértődés. Azért sört nem vinnék. Ez egy picit lealacsonyító. Egy csokor virág meg egy doboz bonbon akkor már inkább, (hamár smemi fantázia nincs) de sör...(!!!) azért azt légyszine.
2015. máj. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%

Nos, 3,5 fél évig nem köttetek haza. Miért nem? Éves szabi ott is jár.

Biztos meg van rá az indokotok, mint ahogy a rokonoknak is közbe jött valami.


"AKi kiváncsi ránk, az látogasson meg minket pesten. Még így is mi utazunk sokat.. Ezt ma megmondtam a kisebbik nővéremnek aki szerint ez a részünkről bunkó viselkedés lenne."


Igaza is van.


Gyertek haza, és ha valakik ráérnek, látogassátok meg őket.

2015. máj. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Ja, az ilyen helyi Arany Ászok szintű sör tényleg nagyon gáz.
2015. máj. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hogy miért nem mentünk haza 3.5 évig?

Mert 3.5 éve sokat dolgoztunk, hogy ne egy lyukban éljünk, hanem tudjunk egy szép lakást bérelni, ahol nem lakunk idegenekkel egy fedél alatt. Majd létszámleépítés miatt elvesztettem az állásomat, és 6 hónapig nem kaptam munkát. Majd amikor kezdtünk volna újra talpra állni a férjemet autóbaleset érte, és lehet meglepő, de itt kint iszonyú drága az egészségügyi ellátás.

Most végre haza tudunk menni egy kicsit nyaralni.

Sör pedig nem aranyászok, hanem kintről vinnénk igazi jelegzetes angol sört ami szintén nem olyan olcsó. (a piák kint elég drágák) Virág felejtős, mert ki sem bírná a 26-28 órás autóútat.

2015. máj. 19. 00:05
 5/15 A kérdező kommentje:

javítok: Jellegzetes...

Annyit még hozzátennék, hogy nem 1-2 rokonnak vinnénk ajándékot hanem legalább 10-15 rokonnak. Sok kicsi is sokra megy, és a pénz még nekünk is pénz.. nem vagyunk gazdagok

2015. máj. 19. 00:08
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

"Virág felejtős, mert ki sem bírná a 26-28 órás autóútat."


JAJ. Az azért még megvan, hogy itt a vadkeleten is vannak virágboltok?


A sört, meg mondom hogy, ne erőltesd, elég lealacsonyító.

2015. máj. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

"Mert 3.5 éve sokat dolgoztunk"


Ők meg most dolgoznak, mint ahogy írod.

2015. máj. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Igazatok van, de nem is. Akivel megbeszéltétek, vár oda menjetek. Aki nem akar találkozni oda nem. Viszont ne haragudj de 3.5 évig haza sem jönni a családhoz csúnya húzás, nem kellene felháborodni ha most nem körülöttetek forog a világ,ti nem jöttetek eddig. Nekem is élnek kint rokonaim max félévente hazajönnek, az is max és nemhogy nem gazdagok sokszor se lakásuk se munkájuk. De tudod a fontossági sorrend. Akinek fontos a családja látogatja.
2015. máj. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy mi 3.5 éve nem mentünk haza, de nem 3.5 éve élünk kint hanem lassan 10 éve. Eddig mi is minden évben haza mentünk, csak most az utolsó 3.5 évben nem volt alkalmunk rá. Hozzánk is jöttek ki rokonok, és mi hozzájuk igazodtunk, még szabit is kivettünk. Pedig mondhattuk volna azt is, hogy itt a kocsi kulcs, van gps. menjetek túrázzatok.

Tudom, hogy otthon is lehet virágot kapni, de azt nem viszek. Nőknek édesség, férfiaknak ital. De nem kell ezen lovagolni, hogy sört viszünk vagy sem. A gond az, hogy már korábban ők mondták az időpontot, hogy akkor jó nekik a találkozó, vagyis megint mi alkalmazkodunk, mert tudjuk munka van, az élet zajlik. De neki ez se jó. Mondtuk, hogy akkor mondjanak olyan napot amikor jó.. de a válasz: Majd megbeszéljünk ha itt lesztek.

Viszont ezt a verziót ismerjük. Mert ezt már sok-sok éve eljátszották.. PL. AMikor 5 éve otthon voltunk a szokásos évi nyaralásnál, senki nem hívott minket senki. Ezért a férjemmel a nagy meleg miatt elmentünk strandra. Már a starndon voltunk amikor telefonált a kisebbik nővérem, hogy most mennek alakásunkhoz látogatóba.. MOndtuk, hogy ezt reggel jelezni kellett volna, és nem akkor amikor délután 4 óra van.. Akkor is sértődés lett mert nem voltunk elérhetőek rögtön. Pedig mondtuk, hogy oké, akkor indulunk haza. Haza is mentünk, de mégse jöttek..Na ezt nem akarom most.

Nyilván akikkel megbeszéltük az időpontot és várnak vagy jönnek azokkal fogunk találkozni. De azok akik lemondják, nem fogok görcsölni. Ha akarnak látni minket jöjjenek el.

2015. máj. 19. 00:40
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
Biztos meglepő, de van ám olyan, hogy közbejön valami. Túl nagy feneket kertész az egésznek. Én is külföldön élek, nyáron megyünk haza, én elmondtam, hogy x naptól yig leszünk Magyarországon. Tavaly is megtalaltam mindenki, előtte is, idén is meg fog. Ennyi
2015. máj. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!