Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy döntenétek ebben a...

Ti hogy döntenétek ebben a helyzetben? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet kicsit hosszú lesz, de a véleményeteket szeretném kikérni az alábbi helyzettel kapcsolatban.

Szóval, az elején kezdve:

Mikor édesanyámék elváltak, én anyámmal nagyapámhoz költöztem, ahol akkor ott lakott még nagybátyám és az ő (mostanra más felesége) barátnője, és a nőnek a kislánya. Ők miután odaköltöztünk, pár hónapra rá elmentek a nőnek a lakásába, és ott éltek/élnek azóta is. Így ott maradtunk hárman. Természetesen nem volt minden tökéletes, ugyanis nagyapám nagymamám halála után (pár évvel ezelőtt hunyt el) sajnos elindult a leejtőn. Nem foglalkozott sem a munkájával (pedig nagyon jól menő vállalkozása volt, még akkoriban édesapám is vele dolgozott), sem a családjával, és konkrétan hagyta, hogy az alkohol elvegye az eszét. Mivel nem dolgozott, kölcsönkéregetésből adott haza pénzt.

Ez idő közben édesanyám összeismerkedett egy nála 12 évvel fiatalabb pasival, akit nem sokra rá hozzánk is költöztetett, rá fél évre pedig hozzá is ment. Én a magam részéről nemigen szóltam bele, felnőtt nő, gondoltam tudja, mit csinál.

Azonban ahogy telt az idő, nagyapám adósságai nőttek, így úgy döntöttünk, eladjuk a házat. Ez sikerült is, vettünk egy kicsivel kisebbet (ettől függetlenül kényelmesen elfértünk benne), a maradék pénzből pedig minden adósságot visszafizetnünk. Nagybátyám (bár leginkább a felesége) meg úgy gondolta, hogy elsumákoltuk az ő részüket a házból, pedig ez egyáltalán nem volt így. Én nem igazán értek ezekhez, de akkoriban nagyapám megbeszélte velük a dolgokat, hogy mit-miért, stb.

Azóta eltelt kb. másfél év, született egy mostohatestvérem, rá pár hónapra pedig nagypapám elhunyt. Innentől fogva szabadult el a pokol. Anyámnak és a férjének ugyan voltak vitáik korábban is, de mostanra ezek egyre inkább eldurvultak. Az egy dolog, hogy a pasi undorító mód beszél anyámmal, de lazán leköpi, tépi, pofozza is, mondván, hogy anyám kiprovokálja (tény, hogy megvan a maga stílusa mikor ideges, de ez véleményem szerint még sem jogosítja fel őt arra, hogy ilyeneket tegyen vele). Természetesen másnap mindent szén-bán, és a csillagokat is leígéri az égről. Ahogy tudom, próbálom anyámat megvédeni, de én sem vagyok otthon mindig. Én is dolgozom már, és a hét egyik felét próbálom a páromnál/párommal tölteni.

Talán az is fontos infó, hogy úgy fél éve hozzánk lett költöztetve anyám férjének az anyja és testvére is, mert nem tudták fizetni az albérletüket, és utcára mentek volna. (Ez azt eredményezte, hogy nekem anyámékkal kellett osztoznom egy szobán, hogy ők elférhessenek...).

Na de a lényeg! Most újra feltűnt nagybátyám, és a jelenlegi házunknak a felét kéri. Ez a ház anyám nevén van (az előző nagyapámén volt). Az ő kapcsolata a testvérével jónak mondható egyébként, nagybátyám pusztán csak azért szeretné a nevére irattatni ennek a háznak a felét, mert neki kb. semmije sincsen. Ő ugyebár a feleségének a házában lakik, az autója pedig a nagyapámé volt, de le kellett mondaniuk az örökségről, mert kaptak volna egy több milliós tartozást is a nyakukba, amiről korábban nem is tudtak. Anyám férjének természetesen ez nem tetszik, és egyből azzal kezdett el fenyegetőzni, hogy ha anyám ebbe belemegy, ő elhagyja őt, és viszi magával a kislányukat is. (Bár hozzáteszem jó néhány veszekedésüknél is felhozta ezt, hogy lelép a kislánnyal, de sose lett belőle semmi.)

Én sajnos nem vagyok tisztában a jogi dolgokkal, hogy hivatalosan jár-e nagybátyámnak bármi is a jelenlegi házból, de őszintén megmondom, inkább lakok egy olyan házban, ami félig nagybátyám nevén van, mint hogy egy olyan férfi kakaskodjon itt, aki megalázó módon bánik édesanyámmal ha éppen olyanja van. Persze anyám tudja, hogy ez a kapcsolat nem vezet sehová, de "szereti őt".

Ti mit tanácsolnátok? 21/L



2015. máj. 17. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagybátyád kérése nincs jogilag megalapozva, még örökség címén sem, hiszen arról lemondott, gondolom, a hagyatékot terhelő adósságot anyád fizeti.

Súlyosabb probléma a bántalmazás, és az új férj pereputtya. Ebben viszont édesanyádnak kellene lépni, amíg ő, mint bántalmazott, nem tesz feljelentést, nemigen lehet mit csinálni.

Legjobb, amit tehetsz, hogy lehetőség szerint távol maradsz a családi körtől, és építed a saját életedet. Édesanyádnak pedig folyamatosan mondogatni kéne (akár nagybátyáddal karöltve), hogy ez, amiben él, nem normális állapot, nem szabad eltűrnie a bántalmazást, lépnie kellene. Leginkább úgy, hogy kivágja az egész pereputtyot a házából férjestül, és beadja a válópert, előtte látlelet, feljelentés. Nehogy úgy járjon, hogy a pereputty hajítja ki őt, vagy elmenekül, és esetleg még a háznak is búcsút inthet pl. a gyerekelhelyezés kapcsán (volt már ilyen.)

2015. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elöször is beadnám a válópert, meg fel is jelenteném a bántalmazó "férjet". Normális épp elméjü, épp lelkivilágú emberek nem ütik-verik a feleségüket aki ráadásul szült is neki. A kislány ezek fényében több mint valószínü , hogy jogilag is édesanyádnál lesz elhelyezve. Aztán eladnám a jelenlegi lakást menjen csak a kakaskodó és a családja amerre lát . Nagybátyád megkaphatná a felét az összegnek , te a kistesód és édesanyád meglennétek egy jóval kisebb lakâsban is . Személy szerint én inkább nyomorognék egy aprócska lakásba nyugalomban mindenkitöl mint tarsak a bántalmazástól cirkusztól , hogy a gyermekeim ezt lássák ebbe nöjenek fel, bármenyire is szeretek valakit. Mondjuk az rég nem szeretet vagy szerelem ha megalázkodom és eltüröm azt is ha leköpnek.
2015. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit lehet ehhez hozzátenni?

Nem sokat.

Válóper,minél előbb! Ez a legfontosabb!

Anyukáddal próbálj beszélni, amikor jobb kedve van, próbáld győzködni!

2015. máj. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. máj. 18. 20:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!