Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szomorú vagyok, hogyan lehetne...

Szomorú vagyok, hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Egy 16 éves, gimnazista lány vagyok, és van egy lányikertesóm, akivel egy osztályba járunk (már általános iskolában is egy osztályba jártunk, sőt oviba is egy csoportba), sokak szerint elválaszthatatlanok vagyunk, a szüleink ezért akarták, hogy gimibe is egy osztályba kerüljünk (nem egy osztályba kerültünk volna eredetileg). A tesómmal szerencsére jól kijövünk, bár se külsőleg-se belsőleg nem hasonlítunk szinte egymásra. Ő kicsit jobban tanul, de mondjuk a szorgalmunk ugyanolyan szinten van.


Rosszul érzem magam az miatt, hogy őt mindig dicsérik, és vele nagyon sokan beszélgetnek (én inkább visszahúzódóbb vagyok) és úgy érzem, mintha a közös barátaink körében és a tanárok számára levegő lennék...Egyébként azt elfelejtettem írni, hogy én vagyok a fiatalabb...3 perccel .


Nem tudom mit tehetnék, hogy nem érezzem magam ennyire "hátrányosan"! Szeretném, ha írnátok tanácsokat.


Köszönöm, aki végig olvasta.


L/16


2010. febr. 23. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is iker vagyok,szintén lány és a tesóm is lány.Mi külön gimibe jártunk,mert más tárgyakban voltunk jók.Ő inkább reál,ezért matek tagozatra ment én pedig humán.Nagyon jót tett a külön suli,külön baráti körünk volt,más élmények értek minket,de hazaérve délutánonként mindig elvolnultunk pletykálkodni.Ez az erős kötelék nem szakadt meg a külön suli miatt,a mai napig ő a legfőbb bizalmasom és fordítva,de gimi óta már nem keresztezte az életünk egymást.Más egyetem,más állás,más pasi. :) Érzem,hogy itt van nekem,akár éjjel is felhívhatom,de van saját életem is.Nem félek már egyedül lenni,hogy mi lesz velem,ha nincs mellettem.Ez egész 8 általánosig meghatározta az életem,vagyis rá támaszkodtam és utána nehéz volt egyedül,de megérte.

Lehet,hogy nálad is jobb lett volna a külön osztály,akkor nincs mindig ott a másik összehasonlítási alapnak stb. Keress valamit,amiben te vagy a jobb,tánc,nyelvek,bármi és járj el külön.Magabiztosságot ad és abban a közegben nem egy iker vagy,hanem te magad.Tudom milyen érzés,ezért tanácsolom,hogy próbáld ki.

2010. febr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez nem könnyű eset. Még "sima" testvérek között is fennáll egyfajta rivalizálás, ami gondolom így ikerként még erősebb.


Ez az egy gimi-egy osztály nem tudom, hogy jó ötlet volt-e, mert így még jobban előjönnek az esetleges különbségek.


Először is szögezzük le azt, hogy én biztos vagyok benne, hogy te semmivel sem vagy rosszabb, vagy kevesebb, mint a testvéred. Bizonyára vannak olyan területek, amiben te vagy a jobb.


Habár ikertestvérek vagytok, és szoros a kötelék köztetek, mégis különböző a személyiségetek. Lehet, hogy te egy picit introvertáltabb vagy, de ez egyáltalán nem baj, szóval nem érezd magad kevesebbnek emiatt.


Szerintem keress hobbikat, amiben fejlődhetsz, és lepipálhatod a három perccel idősebb nővéredet. Ez egyfelől jót tesz majd az egódnak, másfelől a környezetedből is elismerést vált ki.


Azzal meg sosem kell (nagyon) foglalkozni, hogy ki mit gondol rólad: az vagy, aki vagy, illetve aki lenni akarsz.

Ne érezd hát magad "hátrányosan", mert ez nem hátrány.


Na ennyi voltam én, 19/F. Jó éjszakát!

2010. febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. (:
2010. febr. 23. 23:42
 4/11 anonim válasza:
100%
Próbálj meg más körökben mozogni mint a testvéred délutánonként menj el programozni vagy járj el sportolni valami olyan helyre ahol nincs ott a testvéred és máris nem leszel hátrányban és új barátokra is könnyedén szertb tehetsz :) és máris megjön az önbizalamad és a suliban is megváltozik minden :) hajrá!
2010. febr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Jogos az előttem szóló. Ha egyébként is ennyire különböztök, akkor a külön baráti társaság is sokat fog segíteni. Külön elfoglaltság a saját érdeklődési körödben, mindenképp előre mozdítja majd a helyzetet.
2010. febr. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én még nagyon régen (2001-2002 táján) olvastam Jacqueline Wilson: Kettős játszma című könyvét. Ugyan a könyv célközönsége főleg a 10-12 éves korosztály, szerintem nagyon jól feldolgozza azt a problémát, amit leírtál. Annak ellenére mondom ezt, hogy én magam nem vagyok iker.
2010. febr. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Semmiképp ne menj sportlövésznek, mert egy nagy áruházban dolgozom én is, és nem szeretnék benne lenni a te 16-ban.


Köszönöm

2010. febr. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok iker, de vannak egypetéjü iker gyerekeim. Náluk kicsit forditott a helyzet, mert ugyan se mi nem akartuk öket egy osztályba adni (gimiben - mert óvodában, általánosban nem volt semmi más lehetöség), de mivle az érdeklödésük nagyon hasonló, ezért egy osztályba kerültek.

Náluk is igen erös a rivalizáció, illetve most már kicsit csökken, de 15-17 év között volt a legrosszabb.

Nálunk is a fiatalabb érezte magát hátrányban (ez ikreknél rendszerint igy van, az idösebb a domináns), idöközben sikerült más baráti kapcsolatokat szereznie, nem

ugyanoda akarnak továbbmenni, ugyhogy lassan el tudnak különülni.

Te is próbálj külön barátnöket szerezni, a saját érdeklödésed szerinti elfoglaltságokat, és ne mérd magad a testvéredhez, mert nem ö a mérce arra, hogy TE mennyire vagy értékes ember.

2010. febr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 28. 16:34
 10/11 anonim válasza:

Szia! :)

énis iker vagyok. lány ikertesóm van. :)

mi is egy oviscsoportba jártunk, egy osztályba az általánosban, és egy osztályba a gimiben is.

szerintem kérd meg a tesódat, hogy vonjon be téged is kicsit jobban a beszélgetésekbe, vagy hogy segítsen, hogy tanulj jobban. :D

de ne akarj olyan lenni mint ő... mert akkor nem azért szeretnének, aki vagy. ígyis biztos sokan bírnak.:D

2010. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!