Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy volt évfolyamtársam miatt gondolkodtam el ezen, jóban maradtunk suli után is. A srác dolgozik már önellátó lett, összeköltözött a párjával, a szülei pedig ekkor jelentették be hogy elválnak, azt mesélte azt mondták hogy a tisztelet a szeretet valamennyire megmaradt de a szerelem elmúlt, felnevelték a fiukat mert így érezték jónak, és most szétválnak hogy keressék a maguk boldogságát.

Tudom nem az én dolgom a kapcsolatuk nem is akarok belefolyni csak elgondolkoztam, mert olyan furcsa ez.

Milyen lehetett így együtt élni a két szülőnek, képesek lennétek ti erre, és mit csinálnátok, gondolnátok ti a gyerek helyében?


2015. máj. 7. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Hosszú együtt töltött idő után egyébként sem marad meg a nagy szerelem, felváltja a tisztelet és a szeretet. Szép is lenne ha mindenki ezért válna el.
2015. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Gyerekként marhára sértene, hogy hazudnak. Ugyanis, ha megmaradt a szeretet és a tisztelet, akkor normális emberek nem válnak el. Ha mégis elválnak, akkor nem normálisak, akkor viszont félnék, legyen öröklődjön.
2015. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Furcsa, ezért nem szoktak általában elválni. De nem látunk bele az életükbe. Az is lehet, hogy a srác sem tud mindent a szüleiről.

Ha ők így gondolják és békében meg tudják oldani, hát az ő dolguk.

2015. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi a baj? Hogy eddig nem váltak el, vagy hogy most megteszik?


Amúgy miért kéne lángoló szerelemmel lobognia két középkorú embernek ahhoz, hogy békében, szeretetben felneveljenek egy fiút? Ha a szeretet és tisztelet megvan, akkor szerintem meg lehet találni a boldogságot abban a családban.

2015. máj. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
A gyerek helyében azt gondolnám, csak miattam maradtak egy érzelmileg sivár kapcsolatba éveken/évtizedeken keresztül a szüleim, és haragudnék rájuk, amiért ezt a felelősséget tették a nyakamba. Nem hinném, hogy bármelyik gyerek boldogtalanságot kíván a szüleinek, akár együtt, akár külön, úgyhogy a felnőtt, elvileg érett emberek leszokhatnának már arról, hogy pajzsként tartják maguk előtt a gyereket, és rá hivatkozva halogatják a döntéseiket. A saját életemben sok boldog gyerekkort megélt felnőttet ismerek, akiknek elváltak a szülei, és egyetlen boldogtalant sem, ugyanakkor sok olyan személyt is, aki csak kívánta, bárcsak elváltak volna a szülei. Miért gondolják az emberek, hogy boldogtalan szülők mellett lehet boldog gyerekkora a gyereknek?
2015. máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!