Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Május kosár? Kapott valaki?

Május kosár? Kapott valaki?

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem :( 18/F
2015. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hahaha... :D...
2015. máj. 4. 13:39
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
nem. 12 év alatt eddig egyszer kaptam fát, egyszer meg egy cserepes rózsát. Első évben nem jutott volna eszébe se a fa, se a kosár, a második évben hozta a cserepes rózsát, akkor anyám finoman célzott rá, hogy faluhelyen a kapura illik a leányzónak fát kötözni. Akkor kövi évben hozott fát, a kosarat "elfelejtette". Mondtam neki, hogy hagyjuk, ez úgy látom, nem megy neki. Nem vagyok egy követelőző típus, de nálunk falun mindenki lesi, hogy van-e fa a kerítésen, meg kosár az ablakban. Ha nincs, akkor már pletykálnak. Szóval volt 3 évem, amikor a fürdőbe bezárkózva sírdogáltam magamban, hogy már megint én leszek a téma tárgya és hogy ennyire nem képes. Aztán hozzászoktam, hogy nem kapok. Más téren viszont kárpótol a párom, nem is tudnék haragudni rá. Neki ez a kis szerencsétlensége, hogy sehogy se tud a hagyományoknak megfelelni :) de hát végül is, nem is a hagyományoknak kell megfelelnie, hanem nekem :)
2015. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

3.

és még azt mondják, hogy a falun az emberek egészséges lelkületűek, mert nekik nem a külsőségek számítanak, bezzeg a pesti parasztok így meg úgy... istenem, egy csokor növényből ennyi problémát csinálni, egyszerűen nevetséges.

2015. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én májusfát kaptam lányként, hajnalban az fogadott, aztán jött (azóta már) férjem, akkor még csak jártunk, és mondta, általa van ott a fa, és egyben jött lánykérőbe is :D

Nem volt rajta semmi kaja,pia de nem is hiányzott, igent mondtam :)

2015. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

utoljára 25 éve láttam májusfát...még él ez a szokás???

és mi az a május kosár?


békés megyei faluban lakom

2015. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es "falun az emberek egészséges lelkületűek"

A falu az a hely ahol ha az egyikén végén f*ngassz" egyet a másik végén azt mondják besz*rtál!


A kosárról meg annyit hogy van olyan hely ahol nem virágot hanem édességet adnak! És igen egy ismerősöm ki volt akadva hogy ő ezt most hogy tegye ki az ablakba!

Fám sose volt, míg a párom udvarolt kaptam kosarat (4x) (azóta nem mivel egyrészt anyagilag is sok nincs és is hova tenni a virágokat jelen pillanatban :P)

2015. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

érdekes, de bUDAPESTTŐL 50 KM-re is megvan még ez a szokás, de messze nem minden ház előtt van májusfa, csak elvétve, de minden évben látni itt ott.

kosárról még én se hallottam.

azt csak én kaptam mikor beszívva mentem lánykérésre.

2015. máj. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%

4-es.

Attól még, hogy te hőbörögsz, meg bunkóskodsz velem, nálunk igen is ez a szokás! én egy kicsi faluban nőttem fel, ahol ha vasárnap nem jelensz meg a templomban, akkor már majdnem sátánistának könyvelnek el. Ha nincs májusfád és kosarad, akkor pedig kvának titulálnak. Nálunk még a húsvéti locsolkodás is divat. És ha egy menyasszony terhesen megy férjhez, akkor az évekig téma a faluban. És még sorolhatnám, hogy milyen maradi szokások és elvek vannak. Mellesleg ebben a faluban senki nem bunkózza a pestieket, mert ez a falu magasról tesz arra, hogy a pestiek mit csinálnak. Akad itt épp elég érdekesség, ha meg mégse, akkor van elég munka a kertben. Szóval azt nem tudom, honnan szeded, hogy "mi" ujjal mutogatunk rátok, hogy "Ti" vagytok a hülyék, mert ez rohadtul nincs így. Én pl szerény személyemmel szinte sztárnak számítok a faluban azért, mert munka miatt felköltöztem egy ilyen "világvárosba", mint pest és még soha senki nem mondta, hogy "elbunkósodtam" volna, vagy már én is "pesti paraszt" vagyok és hasonlók. Előbb vedd le kérlek a szemellenződet és utána kisebb szekciókban általánosíts, mert mucsaröcsögén lehet, hogy bunkózzák a pesti népet, de bivajbsznádon nem érdekli őket, hogy mi itt mivel játszuk az eszünket...

2015. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, pesti vagyok :3
2015. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!