Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt maradnátok valakivel...

Együtt maradnátok valakivel csak és kizárólag sajnálatból?

Figyelt kérdés

Az ismerettségi körömben van egy ilyen pár. Már vagy 10 éve együtt vannak, kb 1 éve házasodtak össze. Ez mind szép és jó, csak nem értem, miért. Már milliószor volt olyan pletyka, hogy válni fognak. Volt időszak, amikor a gyűrűt sem hordták.


A történet a következő: amikor megismerkedtek, minden szép és jó volt. De azután valahogy a lánynak eltűntek a barátai, depressziós, pánikbeteg lett, meghízott, nem járt társaságba, csak nagy ritkán, amikor a pasi magával hozta, de még akkor sem volt túlságosan barátkozós. Most is voltunk ősszel 4 napig kirándulni, az a 4 nap alatt összesen 3 mondatot beszéltem vele, abból is 2 egy cinikus megjegyzés volt részéről. És nem azért, mert velem nincs jóban, a legjobb barátai egyikének tart. Senkivel sem beszélt többet. A pasi már megszámlálhatatlanszor megcsalta, prostik, sima szeretői viszonyok, a lány is egyszer már majdnem elhagyta valaki másért. Rég nem játszik a történetben sem szerelem, sem tisztelet, hűség meg aztán pláne. És a pasi azért nem hagyja el, mert a lány még fiatal korában elszökött a szüleitől, nincs családja, alig fizető a munkája, senki barátja nincs, tényleg, szó szerint az a helyzet, hogy a férje az egyetlen ember az életében. Anyagilag nem állnak túl jól, kettejük fizetéséből is alig jönnek ki, hát ha még különválnának, főleg. A pasi tudna lépni, neki van családja, vannak barátai, segítenének neki nagyon szívesen, egyedül a lány az, aki továbbra is depressziós (amin az se segített, hogy nem tud teherbe esni, párszor elvetélt már, és amellett, hogy orvosilag is törpének számít, még extrém túlsúllyal is küzd, tehát, ha gonoszak akarunk lenni, nem meglepő, hogy ezzel problémák akadnak), ha végül elválnának, gyakorlatilag az utcára kerülne, teljesen egyedül, magányosan.


Ilyen helyzetben ti együtt maradnátok a másikkal? A jelenben is rosszul érzitek magatokat, a múlt sem volt olyan fényes, hogy azt mondhassátok, a szép emlékek miatt együtt vagytok (elmondások szerint még a szex sem működött, szinte soha), a szép, közös jövő meg elképzelhetetlen. De ezzel szemben meg a másik ember, akivel egyszer összekötöttétek az életeteket, teljesen rátok van utalva. Mindezt 30+ éves korban.


Együtt maradnátok, mennétek vagy mi lenne a megoldás szerintetek?


2015. máj. 3. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak helyzetek, amikor nincs jó megoldás, csak rossz vagy még rosszabb, ez is ilyen. Ha minden szép és jó volt, amikor megismerkedtek, akkor azért nyilván van /volt a sajnálaton kívül más érzelmi kapcsolat is.


Megpróbálnám a depresszió kezeltetését, ha semmi sem segít, keresnék pszichiátriai betegeket ápoló otthont (ez nem könnyű, évekig tart, mire helyet kap valaki), és befejezném a kapcsolatot. Az más kérdés, hogy hogyan lennék képes boldogan élni abban a tudatban, hogy magára hagytam azt, akinek én voltam az egyetlen, akire számíthatott.

2015. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvosilag törpe? Na menj már a fenébe a hülyeségeddel!

Tudod te egyáltalán mit jelent az?


Egyébként meg a kérdésben szereplő fickó már rég elhagyta a lányt. Akkor, amikor megcsalta. Szó sincs itt sajnálatról. Olyat nem sajnálok, akit egyébként semmibe se veszek. Valószínűleg a fickónak is jobb a híg fosban lavírozni, minthogy legyen elég vér a pucájában a továbblépéshez.

2015. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi közöd mások dolgaihoz, saját magaddal foglalkozz, külső szemlélőként, úgyse látod tistán mi megy ott belól, mégha tisztának is tűnik.
2015. máj. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2: 145 centi alatt törpének számít az ember. a lány 140 centi.


3: valóban, ebben igazad van, csak belegondoltam, én mit tennék ebben a helyzetben, és gondoltam, megkérdezem, TI mit tennétek. mert valóban nem fekete-fehér és valóban fogalmam sincs, mi lenne itt a jó megoldás. nincs közöm hozzá, de azért érdekel, hogy ha netalán egyszer hasonló helyzettel találkozom, netalán TŐLEM kérne valaki tanácsot, aki hasonló helyzetben van, akkor mit tennék.

2015. máj. 3. 12:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Ők nem akarnak megoldást találni. Ha szakítani akarnának, nem lenne kötelező sz*rban hagyni a másikat, megbeszélhetnék, hogy a kapcsolatnak vége, és attól a perctől fogva a különváláson dolgoznak. A pasinak lenne hova mennie, de mégis kényelmes így neki a helyzet.. ha csak a lelkiismeret tartaná vissza, akkor segítene a nőnek talpra állni, és otthagyná. Kifizetnék a közös hiteleket (ha vannak), vagy támogatná a nőt egy másik szakba tanulásában, másik munkahely keresésében, akár külföldre költözésben, vagy havonta kipótolná az albérlethez szükséges összeget, hiszen ő a családjánál lakna.. Vagy lakótársként maradnának egy albérletben, mindkettőjük anyagi érdekei miatt.. Tehát számtalan megoldás lenne rá, hogy ne hazudjanak egymásnak párkapcsolatot, de ők nem anyagilag függenek elsősorban egymástól, hanem érzelmileg. Ameddig ez el nem múlik, addig nem lesz előrelépés az életükben. A kérdésre válaszolva: nem maradnék együtt sajnálatból senkivel, viszont segíteném a boldogulását. Az semmire nem vezet, ha egy nem normális állapotot próbálok fenntartani erőszakkal, inkább a megoldáson kell dolgozni, tartson ameddig tart, egyszer úgyis vége lesz.
2015. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Először is elcsodálkoznék azon a véletlenen, hogy a párom a megismerkedésünk után lett hirtelen magányos, depressziós és beteg. Csak nem én csináltam ezt belőle? Bántalmazók zárják el a párjukat minden más emberi kapcsolattól.
2015. máj. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy,az ő dolguk.

És te honnan vagy ilyen jól informált?

Törődj a saját életeddel...

2015. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"2: 145 centi alatt törpének számít az ember. a lány 140 centi."


Tévedés!

Az Achondroplasia ennél komplexebb, egyedül a testmagasság nem döntő, főleg, ha ennyire magas valaki (az átlag törpenövésű jóval 130 alatti), akkor nem lehet bekategorizálni.

2015. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most őszintén mi értelme van/, lenne?
ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!