Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl magam...

Hogyan tegyem túl magam nagymamám halálán és hogyan ne rettegjek a betegségektől?

Figyelt kérdés

Nagymamám 90 évesen itt hagyott bennünket, tudom kevesen érik meg ezt a kort. Többszörös áttétes rákban halt meg, az orvosok a kora miatt szinte az elején lemondtak róla. Ő volt az utolsó élő nagyszülőm. Nyilván minden emberi kapcsolatban vannak súrlódások, de én mostanában mindig azon kattogok, hogy miken veszekedtünk, hogy nem kellett volna, hogy megbántam dolgokat. Mindig előttem van, ahogy a kórházban szenved. Azt sem tudom elfogadni, hogy kiesett egy generáció, most már a szüleim korosztálya jön. Fogy a családom. Utánam nem lesz senki, mert nekem nem lesz gyerekem (egészségügyi gondjaim vannak).

Ráadásul, amióta ezt végig kellett néznem, nagyon félek a rákos betegségektől (bárkinek valami baja van a családban, már azon rettegek, hogy ilyen oka van-e).

A nagymamám pár hónapja halt meg, mikor leszek ezen túl? Mit tegyek?


2015. máj. 1. 13:02
 1/4 anonim válasza:
74%

Próbáld elfogadni,hogy ez a természet rendje. Barátkozz meg a halál gondolatával.

Ezt nem lehet megváltoztatni.

Mamád szép kort megélt!

Ne félj a betegségektõl... egy idö után majd elmúlik ez az érzés ne aggódj, most mèg friss ez az egész dolog. Idövel elfogadod mindezt! :)

2015. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én nagymamám is rákban halt meg. (Én a nagyszüleim közül csak őt ismertem egyedül. A nagypapák már jóval a születésem előtt meghaltak, az apai nagymamám meg nem volt kíváncsi rám.)

Nekünk is az utolsó pár hónap volt borzasztó, de főleg az utolsó két nap, amikor olyan furán próbálta szedni a levegőt. Akkor már mi sem tudtunk aludni. Rossz volt hallani és nézni, ahogy szenved.

Szerintem normális, ha nem tudod elfogadni. Ez nem hiszem, hogy el fog múlni. De az idő majd enyhíti.

A ráktól hiába félsz, ha jön, akkor úgyis jön. A mamám előtt anyumnak is kiderült, hogy rákja van. De nála sikeres volt a kezelés és még most is itt van és keményebben nyomja, mint valaha. Szóval nem is minden eset végződik tragédiával. Nem szabad rögtön kétségbeesni.

2015. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 1. 13:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom a halál és betegségektől való felélemeden hogy juss túl. De a nagymamám halálát én úgy dolgoztam fel, hogy felvettem a nevét. Azóta olyan mintha velem lenne.
2022. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!