Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhunyt férjem elöszülött...

Elhunyt férjem elöszülött lánya beköltözhet a gyámjával (az anyjával) a közös házba?

Figyelt kérdés

25%-t örökölte ő,25%-t a közös lányunk. Haszonélvezetem van a férjem részére.

A lány anyja követeli h vagy beköltöznek,vagy fizessem ki a gyerek részét. A házon még hitel is van. Amit elviekben a lánynak vagyis a gyámjának kéne fizetnie a részét ha már elfogadta az örökséget,de nem fizetnek.


2015. ápr. 14. 16:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
65%

"Ügyvédem azt mondja..."


Szerintem ha van ügyvéded akkor már itt ne kérdezz semmit. Az egyetlen tanács az lett volna, hogy fogadj szakembert, itt sok pénzről és összetett jogi kérdésről van szó. Ne a GYK-ra támaszkodj.

2015. ápr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
32%

Ha haszonélvezeted van a házra, akkor NEM költözhetnek be a te engedélyed nélkül. Pont ez a kényege a haszonélvezetnek.


Ki fizeti helyettük a hitelt? Te? Akkor arányos tulajdonrész jár neked a házból.


" De el bizonytalanodtam,kicsit mert nagyon mondja a lány anyja h akkor fizessem ki a lányának járó részt ha nem használhatja az ingatlant."


Ne engedd, hogy baleknak nézzenek.

2015. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!