Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhunyt férjem elöszülött...

Elhunyt férjem elöszülött lánya beköltözhet a gyámjával (az anyjával) a közös házba?

Figyelt kérdés

25%-t örökölte ő,25%-t a közös lányunk. Haszonélvezetem van a férjem részére.

A lány anyja követeli h vagy beköltöznek,vagy fizessem ki a gyerek részét. A házon még hitel is van. Amit elviekben a lánynak vagyis a gyámjának kéne fizetnie a részét ha már elfogadta az örökséget,de nem fizetnek.


2015. ápr. 14. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
A haszonelvezet erosebb jog mint az o tulajdonjoga, semmit nem tehetnek. A hitelt viszont nem tudom, hogyan lehetne rakenyszeriteni, azt is fizetniuk kellene...
2015. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
A hitel 25%-át miért nem fizetik? Mivel haszonélvezeted van arra a részre, te mondod meg, ki költözhet be és ki nem, nagyon el vannak tévedve.
2015. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mert az örökös kiskorú,nincs bevétele. A gyámja az anyja pedig nem fizeti helyette.
2015. ápr. 14. 16:51
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Miért nem fizeted ki, nem lenne egyszerűbb? Kiszámoljátok a ház értékének ráeső részét, levonjátok arányosan, amennyi hitel a részére jutna, és megszabadulsz tőlük.

Szerintem többe kerül az neked, ha huzakodtok.

2015. ápr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam h a haszonélvezet erősebb. De el bizonytalanodtam,kicsit mert nagyon mondja a lány anyja h akkor fizessem ki a lányának járó részt ha nem használhatja az ingatlant.
2015. ápr. 14. 16:53
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne kifizetni,de nincs rá pénzem.
2015. ápr. 14. 16:55
 7/12 A kérdező kommentje:

Férjem csak adóstárs volt,így nem vonatkozik rá h halál esetén a bank elengedi a biztositás miatt a hitelt.


Ügyvédem azt mondja minden egyes esedékes törlesztésnél irjak téritvényes levelet h mennyi az örökösre eső törlesztő részlet,kérjem hogy fizesse ki ezt részemre mert tőlem a bank már levonta a hitel törlesztést. Ha nem reagál a gyám,akkor beperelhetem,kérhetek fizetés meghagyást,vagy h mondjon le az örökös a rá eső részről.

2015. ápr. 14. 16:59
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát akkor tedd ezt. Az ügyvéd csak jobban átlátja a helyzetet, mint egy laikus.
2015. ápr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Így meg előbb-utóbb a tiéd lesz a része, mert el fogja kerülni a tartozásuk a ráeső értéket.
2015. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%
Kellene inkább egy ügyvédet fogadni, nehogy véletlenül te járj rosszul!
2015. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!