Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet adni japán nevet MO-n?

Lehet adni japán nevet MO-n?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha itt születik akkor lehet neki japán nevet adni? Mert valaki azt mondja, hogy lehet a másik meg hogy nem lehet. De szerintem lehet...szerintetek?
2010. febr. 19. 21:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Megkérdezhetem,hogy milenne a gyerkőc neve?:)

Japáááán(L)(L)(L)(L)(L)(L)

2010. febr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

21:56-os!


Az én férjem szintén arab és mi most tudtuk meg, hogy csak addig lehet leendő gyerekünknek arab nevet adni, amig az apa nem kettős állampolgár! Tehát, ha megkapja az állampolgárságot és szeretnénk megszülni a babát, akkor már nem adhatnánk neki arab nevet, csak magyart! Viszont, külföldön az ő hazájában ez ugye egyértelműen nem probléma!


Kedves kérdező! Ebből kifolyólag gondolom ugyanez vonatkozna a japán névre is, mint az arabra! Tehát, ha az apuka vagy anyuka már kettős állampolgár, akkor nem kaphatja meg a japán nevet!


Remélem sikerült segitenem!

2010. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen dolgok eldöntésére ajánlanám az 1982. évi XVII. törvényre. Ott le van írva, hogy kire mi vonatkozik, minden frissítéssel együtt, de én ott nem olvastam semmi olyat, hogy egy kettős állampolgár nem adhat külföldi nevet. Ha egy magyarországi nemzetiségi adhat nemzetiségi nevet, akkor egy kettős állampolgár, akire mind a két ország törvénye vonatkozik minden tekintetben, az miért ne adhatná?

Egyébként ha mégse lehet, akkor kérvényeztetni kell, ami ingyenes.

2010. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Hát már inkább japánt, mint ilyen cigányos-latinos szarokat amik manapság vannak divatban. Csak aztán vigyázz nehogy Matatakakiba legyen ;)
2010. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14:14-es!


Csak azért tudom, hogy nem adhat egy kettős állampolgár, mert a férjem, nem régen vizsgázott le, mint már irtam ő külföldni és ezt tanulta, ez van leirva a könyvben, amiből vizsgáznia kellett! jah, igen és a könyv nem 1800-as évekből származik, hanem mostani!

2010. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nos, az én ismerőseim nem mai születésű gyerekek, és lehet, hogy azóta változtak dolgok, amióta ők felnőttek. Én csak azt tudom, amit tapasztalok, mert én nem ilyeneket tanulok, nekem csak ismerőseim vannak.
2010. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16:05-ös!


Attól, hogy 1982-es a törvény neve, még frissített és módosított verziót próbáltam keresni. Nem tudom milyen friss lehet ez a módosítás, amit a vizsgára kellett megtanulni,mert akkor e szerint nagyon friss. Az én párom se volt magyar, se kettős állampolgár, így mi az ő nevét adtuk a gyereknek, de a barátaink kisfia 3 éve született, és ott az apuka akkor már magyar állampolgár volt, mégis afrikai nevet kapot. Szóval tuti hogy nagyon fiatal ez a törvény. A bölcsinkben pedig egy 2 éves félig izraeli kisfiú van, ahol az anyuka kettősállapolgár még ő is héber nevet kapott.


De remélem azok, akik már kaptak nevet ne kell megváltoztatni, akkor ha apa megkapja az állampolgárságot. Mert ezektől ezek szerint minden kitelik.

2010. febr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A férjem japán. Shou vagy Ryuuto lesz a neve :)
2010. febr. 20. 18:16
 19/21 A kérdező kommentje:
és köszi a válaszokat :)
2010. febr. 20. 18:16
 20/21 anonim ***** válasza:
60%

Azóta már lett neve a babának? :)


Nekem van japán és magyar nevem is, egyik szülőm japán, nem kettős állampolgár, nem is élt itt soha.

Eredetileg a magyar nevem egy olyan név lett volna, ami abban a formában nem volt hivatalos Mo-n, csak +1 betűvel, azt nem engedélyezték. A külföldi nevem pedig egy inkább angol hangzású név lett volna, azt sem engedélyezték.

Ami lehetett az egy normális magyar név + egy japánnak hangzó japán név.

Szóval eléggé kusza módon történt a névadás a 80-as években.

2010. nov. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!