Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet adni japán nevet MO-n?

Lehet adni japán nevet MO-n?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha itt születik akkor lehet neki japán nevet adni? Mert valaki azt mondja, hogy lehet a másik meg hogy nem lehet. De szerintem lehet...szerintetek?
2010. febr. 19. 21:47
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ha félig japán :D
2010. febr. 19. 21:51
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

ha valamelyik, vagy mindkét szülő japán, akkor lehet

ha magyarok, akkor nem


(biztos forrásból tudom, a férjem arab, így a fiunknak minden probléma, plusz procedúra nélkül adhattunk arab nevet)

2010. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom,hogy csak akkor lehet "idegen" vagyis nem magyar nevet adni a gyermeknek ha valamelyik szülő szintén nem magyar.Két magyar szülő gyermeke nem adhat japán nevet a gyereknek..
2010. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

Vagy ha különleges eddig nem használt nevet szeretnél

kérvényezni lehet.Azt sajnos nem tudom,hogy hol.

2010. febr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Én is úgy tudom, hogy lehet neki minden esetben különleges nevet adni, ha azt kérvényezteti és a gyerek személyiségjogát nem sérti. Tehát nem lehet neki olyan nevet adni, ami magyarul esetleg trágár szó.
2010. febr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamelyik vagy mindkét szülő japán, akkor lehet. Nekem is van ismerősöm, aki nem magyar nevet kapott, de egyik vagy mindkét szülő más országból származik, így nem kellett se magyarosítani (volt anyukámnak egy Jennifer nevű diákja, angol szülővel, vissza is költöztek), se magyar nevet választani.
2010. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Közben utánna néztem csak a magyar utónévkönyvbe bejezett nevet kaphatja a gyeek ha mindkét szülője magyar, ha mégse olyat adnak az először indokkal ellátott hivatalos iratban kérvényezni kell a Magyar Tudományos Akadémián, és ők eldöntik, hogy lehet-e. HA valamelyik szülő nem magyar semmi akadája az idegen névnek, akkor még csak engedélyeztetni sem kell csak igazolni, kell, hogy az egyik szülő nem magyarállampolgár, vagy nemzetiségi.
2010. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
Érdekes dolog ez... ma már gond nélkül lehet adni a gyereknek pl angol v francia neveket: Jennifer, Geraldine, Lilian, meg fiúknál is. Szerintem a japán sem lenne akkora csoda, pláne, ha félig japán a kisgyerek.
2010. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
22:37 - Adni lehet, de ha mindkét szülő magyar és x generáción keresztül nincs külföldi felmenő, akkor nem maradhat a név eredeti formájában, hanem a magyarosított formájában kell írni, ami már nem ugyanolyan szép, mint eredetiben (pl. ha nincs külföldi felmenő, és mégis szeretnék pl. a Jennifer nevet, akkor Dzsenifer írásmódot kell használni).
2010. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy minisztériumi engedély kell hozzá,akkor is,ha az egyik szülő japán.Menj be az anyakönyvi hivatalba az önkormányzaton és kérdezd meg.
2010. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!