Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagynéném nagyon akaratos és...

Nagynéném nagyon akaratos és félek hogy baj lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy feleségemmel nagy anyagi zűrbe kerültünk, lakás nélkül maradtunk 2 gyermekünkkel. Most állunk úgy, hogy látjuk a halvány fényt az alagút végén.

Nagynéném felajánlotta, hogy költözhetünk a telkére, élhetünk ahogy akarunk, csak a rezsit fizessük.

Az a helyzet, hogy még egy éve sem vagyunk itt, de lassan belerokkanok az állandó idegességbe.

Kissé lepukkant a ház és szerettük volna egy picit lakhatóbbá/szebbé/kényelmesebbé tenni.

Az egyik ilyen pl. hogy szerettük volna az erkélyt lejárólapozni, amint ezt megtudta, hatalmas patáliát csapott, hogy nem kell az nekünk, mért nem jó ahogy van...jó a sima beton is. Nekünk jobb lett volna a járólap, de inkább hagytuk a fenébe és pvc-t borítottunk rá, hogy azért nézzen ki valahogy.

Vagy pl. a nagykapu. Jelenleg lakattal lehet bezárni, szerettük volna kicserélni az egész kaput, hogy amikor éjjel hazajövök ne kelljen először a kiskapun bejönni és úgy belülről kinyitni.... azt mondta hogy nem, mert jó az a kapu ahogy van.

Kb. egy szöget sem verhetek be anélkül, hogy ne hallgatnánk a félórás előadását.


Egyrészt szeretem és tisztelem a nénémet, hatalmas segítséget adott nekünk ezzel (de messze van még az alagút vége), de kezdem feladni. Nagyon erőszakos és akaratos ember.

Viszont a feleségem és a gyermekek miatt nem adhatom fel. Rá vagyunk kényszerülve és kész.


Szeretnék szót érteni vele, de nem tudom hogyan. Ötletek?


2015. ápr. 7. 23:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagynénédnek van igaza, az ö háza, ö dönti el, mi legyen vele. Örülj, hogy odaengedett benneteket, igyenekezz minél elöbb annyit összegyüjteni, hoyg el tudjatok onnan költözni.


Nem tudom, milyen "rossz végére" gondolsz a kérdésedben, az egyyetlen, ami szóbajöhet, hogy elküld benneteket, ha eröszakoskodtok vele, és át akarjátok alakítani a házát, ahol szivességböl lakhattok.


Fogjátok vissza magatokat, itt csak veletek van baj.

2015. ápr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagynénéd az akaratos?? :) Vicces....

Szerintem sem kéne nektek ezzel foglalkozni hogy felújítsátok az ő tulajdonát. Örülj hogy van hol lakni, igyekezzetek onnan elkerülni, pont.

2015. ápr. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
92%
Sokan leírták előttem: ne akarj "szót érteni vele". Örülj, hogy ott lehettek, és ne ezen idegesítsd magad, hanem a gödörből próbálj mielőbb kikerülni.
2015. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy érdekes látni, hogy a befogadott rendezkedni akar a megmentője területén és még ő nevezi akaratosnak azt, akinek nem tetszik, hogy a felkaroltja a sajátjaként akarja kezelni és átalakítani az átmenetileg felkínált helyet.


Már az is elég nagy áldozat, hogy egy komplett családot engedett a telkére ingyen és bérmentve (mert azzal, hogy a rezsit fizetetd ne legyél elszállva magadtól, mert ő még ugyanúgy nullán van, de cserébe ott vagytok a szájában) elviseli őket, és akkor még ő van rossz színben feltüntetve. Ezért jutnak sokan odáig, hogy hátat fordítanak annak, akik segítséget kérnek, mert ez a tapasztalat, ha kisujjadat nyújtod, akkor a karodat akarják.


Én biztos mélységesen fellennék háborodva, ha odafogadlak benneteket, a saját kényelmes életemet kellemetlenebbé teszem plusz három ember feltűnésével a kertemben, akik még elégedetlenkednek is, meg az én tulajdonomat fikázzák, alakítják, engem akaratosoznak, ahelyett, hogy minden pénzüket megfognák, ha már kaptak egy ilyen áldott jó lehetőséget, és minél előbb összeszednék magukat elhúznának. Nem helyette ők tartósan kívánnak berendezkedni, és átalakítani, kaput cserélni. Nem! Nem tesszük olyan kényelmessé, hogy aztán soha az életbe ne lehessen kivágni benneteket, mert milyen jó itt, meg még mindig nincs elég pénz se.

2015. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!