Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagynéném nagyon akaratos és...

Nagynéném nagyon akaratos és félek hogy baj lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy feleségemmel nagy anyagi zűrbe kerültünk, lakás nélkül maradtunk 2 gyermekünkkel. Most állunk úgy, hogy látjuk a halvány fényt az alagút végén.

Nagynéném felajánlotta, hogy költözhetünk a telkére, élhetünk ahogy akarunk, csak a rezsit fizessük.

Az a helyzet, hogy még egy éve sem vagyunk itt, de lassan belerokkanok az állandó idegességbe.

Kissé lepukkant a ház és szerettük volna egy picit lakhatóbbá/szebbé/kényelmesebbé tenni.

Az egyik ilyen pl. hogy szerettük volna az erkélyt lejárólapozni, amint ezt megtudta, hatalmas patáliát csapott, hogy nem kell az nekünk, mért nem jó ahogy van...jó a sima beton is. Nekünk jobb lett volna a járólap, de inkább hagytuk a fenébe és pvc-t borítottunk rá, hogy azért nézzen ki valahogy.

Vagy pl. a nagykapu. Jelenleg lakattal lehet bezárni, szerettük volna kicserélni az egész kaput, hogy amikor éjjel hazajövök ne kelljen először a kiskapun bejönni és úgy belülről kinyitni.... azt mondta hogy nem, mert jó az a kapu ahogy van.

Kb. egy szöget sem verhetek be anélkül, hogy ne hallgatnánk a félórás előadását.


Egyrészt szeretem és tisztelem a nénémet, hatalmas segítséget adott nekünk ezzel (de messze van még az alagút vége), de kezdem feladni. Nagyon erőszakos és akaratos ember.

Viszont a feleségem és a gyermekek miatt nem adhatom fel. Rá vagyunk kényszerülve és kész.


Szeretnék szót érteni vele, de nem tudom hogyan. Ötletek?


2015. ápr. 7. 23:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem próbáld megértetni vele,hogy ha valamit megcsináltok,szépítetek az neki is jó , mert így szebb lesz az ingatlan/telek és ezzel együtt nő az értéke is. Vagy a másik ,hogy ne idegeskedj,próbáld meg elfogadni ,hogy ilyen az ingatlan és örülj annak ,hogy van ez is, ne módosítgass rajta , ne javítgasd csak hagyd így.
2015. ápr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Hát az a helyzet, hogy a nagynénédé a telek meg a ház, nem a ti sajátotoké, ezért sajnos nem csinálhattok vele azt, amit akartok. Lehet, hogy ti szépen apránként felújítgatnátok, de ha nem egyezik bele, akkor sajnos ezt el kell fogadni. Esetleg meg lehet próbálni megvenni tőle a házat részletre ügyvéddel, ha nektek tetszik az a ház. Nem kell a nagynénédre rárontani a dologgal, csak megpendíteni a dolgot, aztán hagyni egy hónapig csendben gondolkodni. Ha elmennétek albérletbe, ott elég sokat kellene kifizetni bérleti díjat, és ráadásul ott sem festhetitek át a falat, ha a tulajdonos ehhez nem járul hozzá.
2015. ápr. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
2-es vagyok. Vagy a felújítási pénzt, amit erre a házra szánnátok, gyűjtsétek, és meg lehetne próbálni saját lakást vásárolni hitelre, bankon keresztül. Tudom hogy nehéz, de végül ez lenne a végső megoldás.
2015. ápr. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Ne mondj már neki ilyeneket, hogy hitelre próbáljon házat/lakást vásárolni, amikor leírta ,hogy milyen rossz anyagi helyzetbe van....
2015. ápr. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom, hogy érted azt, hogy dereng a fény az alagút végén, de egyetértek 3-sal abban, hogy ilyen helyzetben az ember rakjon félre minden fillért, amit csak tud. Megértem, hogy szépítenétek a környezetet, de ez nem az a szituáció...

Ha mindenáron változtatni akartok (pl. a kapu esetében), akkor semmiképp se úgy add elő, hogy ez NEKED mért lenne jó. Fel lehet vetni az ötletet, akár úgy, hogy szívesen segítenél neki abban, hogy nagyobb biztonságban érezze magát, pl. kevés pénzből meg lehetne csinálni a kaput jobban záródóra (most hirtelen ez jutott eszembe, bármi más jó, ami NEKI fontos.) Nem szabad erőltetni, csak felajánlani.

2015. ápr. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagynénéd azért fogadott be, hogy - gondolom - összeszedjétek magatokat és amit ez sikerült menjetek isten hírével. Nem pedig azért, hogy jól berendezkedjetek, átalakítgassátok azt, ami az övé, mert nektek jobban tetszik és erre költsétek a pénzeteket. A nagynénédnek eddig is jó volt így és utánatok is jó lesz így, mert ugyebár lesz utánatok, nyilván nem terveztek életetek végéig visszaélni a vendégszeretetével. Akkor meg minek kaput cserélni? Meg egy rakás más dolgot, mert ugye csak két példát írtál. Akármilyen logikusnak tűnik a te nézőpontodból, én is úgy lennék vele, hogy álljon meg a fáklyás menet, azért vagytok itt, hogy ne csövesként éljetek az utcán, nem azért, hogy itt jobban tudjátok, hogy nálam minek milyennek kéne lenni, meg átalakítást szervezni.
2015. ápr. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os leírta a lényeget. Ez ideiglenes, nem akarja, hogy később követeljétek tőle amit a hàzra költöttetek.
2015. ápr. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy a nagynéni mást fontosabbnak tart mint te, neki jó a lakat a kapun, beton a teraszon, a kevéske pénzeteket a saját jövőtökre, ill. gyerekekre kellene fordítani.


A nagynénéd felújítás elleni hozzáállása lehet egy elbirtoklástól való félelem is.

Lehet, felmerült benne, hogy majd az elköltözésetek után az ingatlanon végzett felújítási költségeket rajta be akarjátok hajtani.

2015. ápr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Egyrészt lehetséges, hogy nem szeretné, ha a penzeteket a hazra koltenetek. Masreszt lehet, hogy ugy erzi, ezzel degradaljatok az ingatlanat, csunyanak es szegenyesnek tartjatok es ez rosszul esik neki. Sajnos az idosebbek nem igazan szeretik, ha a tulajdonukon valaki valtoztat, meg akkor se, ha ra ferne a felujitas. Nekem alberletben volt hasonlo helyzet, semmit nem engedett a tulaj, meg azt is kijelentette a bekoltozeskor, hogy a fuggonyoket se szedhetem/cserelhetem le. Rabolintottam, aztan vegul is mindent megcsinaltam, ahogy akartam, sose kerdeztem meg, mert ugyis azt mondta volna, hogy nem. Sose volt balhe, amikor meglatta a valtozasokat, sot mindig megdicsert, hogy milyen jo otlet volt. Szimplan csak egy hazsartos venasszony volt, en meg nem foglalkoztam vele.
2015. ápr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a nagynénéd befogadott, akkor örüljetek, hogy van hol lakni.


2. Az ö háza, ti ne akarjatok alakítgani rajta, nektek semmi közötök aház kinézetéhez.


3. Gyüjtsetek össze annyi pénzt, amennyit csak tudtok, és a lehetö leghamarébb költözzetek el.


4. Az teljesen jogos a nagynéni részéröl, hogy ö dönti el, mi lesz a házon alakítva. Ez nem eröszakosság meg akaratosság, hanem normális viselkedés.

2015. ápr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!