Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire általános, hogy csak...

Mennyire általános, hogy csak akkor vagy jó, ha segítesz?

Figyelt kérdés
Az én életemben ez a jelenség. A férjemen kívül mindenki, beleértve a gyerekeimet, a szüleimet, a testvéreméket stb. Csak akkor kedvesek, ha kell nekik valami. Ha nekem kellene segítség, le vagyok tojva. Ha épp nem kell nekik semmi, fel sem hívnak. Barátnőm mondta a napokban, hogy túl jószívű vagyok, és soha senkitől nem kapom vissza, csak kihasználnak. Mennyire gyakori ez és mit lehetne tenni ellene? Nekem fontos, hogy szeressem a körülöttem élőket, de hogy kell jól, hogy ne használjanak ki? Vannak barátaim, akik jók hozzám. Csak ők legyenek fontosak, akik nek meg én nem vagyok, azokat és is to..am le? Vagy hogy van ez?
2015. ápr. 6. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha egyszer kihasználnak, az a másik fél hibája, ha többször, az a tiéd. Ne tegyél szívességeket. Persze ha olyasmiről van szó, amiért csak a kisujjadat kell mozdítanod, pusztán jó szándékból megteheted. De ha valami kényelmetlenséged származik belőle, vagy plusz munkád, akkor ne. Tudod, hogy nem viszonozzák. Találj ki valamit, miért nem érsz rá adott időben, vagy akár lehetsz kíméletlenül őszinte is: Nem akarsz mások bajával foglalkozni, mert neked is van elég, és nem kölcsönös a segítség. Ezen persze háborogni fognak, de nyugtod lesz tőlük. Azokkal foglalkozz, akik tényleg törődnek veled, függetlenül a vérségi kapcsolattól. Őket viszont becsüld meg, mert nehéz igaz barátokra lelni.
2015. ápr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Össze teheted a két kezed hogy van egy őszinte barátod, aki a szemedbe mondja az igazat, még ha szarul esik is.


A gyerekeid szobáját te takarítod vagy ők maguknak?

Elkényezteted őket? Hozol szigorú döntéseket, haa nem úgy viselkednek, ahogy te elvárod? Légy következetes szülő!

Nem takarítottál fel? Hétvégén nem mész sehova!

Egyest hoztál? Nem mehetsz sehova amíg nem javítod ki!

Csúnyán beszéltél anyukáddal? Játékkonzol elkobozva!


Valami hasonló. Ne legyél kenyérre kenhető, mert akkor valóban azt fogják csinálni hogy kihasználnak! Legyen időd magadra, de azért beszélgess a gyerekeiddel. A megfelelő kommunikáció előbbre visz! :)

2015. ápr. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!