Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, tényleg papucso...

Mit gondoltok, tényleg papucsot csinálok a páromból ez miatt?

Figyelt kérdés

8 hónapos terhes vagyok,albérletben lakunk,én csak táppénzt kapok.


Párom fizuját viszi az albi,az én táppénzem kb 80.000FT(bruttóm 50%-t kapom),amiből vonnak egy hitel törlesztést,és fizetem az a telefonszámlákat. Szóval elég kevés marad kajára vmint a kelengyére.


Persze ha már a tgyást vmint gyedet kapok,sokkal jobb lesz a helyzetünk,majdnem dupla annyi pénz marad mint amiből most oldom meg a hónapokat.(lejárnak az elfizetések is,stb..)


Én ott spórolok ahol tudok,párom meg azt a keveset is elviszi sörözni. Nem sok marad 1500-2000FT.

Vita van belőle mindig h ne menjen el. Szerinte,meg a haverok szerint is én ez miatt papucsot csinálok belőle,h nem mehet sehova,ha még is engedélyt kell kérnie( az engedély abból áll,h megkérdezi h van e 1-2 ezer amit elvihet) és hasonló szöveg.


Én hiába mondom h nem korlátozni akarom,mert ha nem igy állnánk anyagilag,akkor felőlem minden héten mehetne 1-2 ezret elsörözni,de erre amig csak táppénzt kapok nincs pénzünk.


2015. ápr. 2. 11:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval egyet kell, hogy értsek.

Én úgy látom, hogy számára még nem tisztázódott igazán ez a baba dolog. Hogy mennyi pénzbe van.

Gondold el, oda adsz neki heti 2 ezret, az havi 6-8ezer Ft.

Abból már használtan egy kiságyra össze tudod dobni a pénzt.

És 8 hónapos vagy, mi van ha ne ad isten hamarabb megszületik a baba?

Vígan megy sörözni míg a babának nem lesz pelenkája??

Nem értem az ilyen férfiakat, a gyereket ketten vállaltátok.

Az ő felelőssége is! Nagy baj, ha ezt nem tudja felfogni, és neki az a legfontosabb, hogy a haverjaival mi lesz.

2015. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi lesz mikor itt lesz a baba? Akkor majd hetente ketszer-haromszor fog menni sorozni?

Szerintem ennek nem lesz jo vege.

2015. ápr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokszor az ilyen még úgy sem jön rá időben, ha rá vannak bízva a pénzügyek. A végén ott áll és vakarja a fejét, hogy fogalma sincs, mire mehetett el a pénz.
2015. ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét esetben egy körültekintő és felelős nő él egy éretlen, egoista férfivel. Sajnos, gyakori alapképlet.
2015. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám az ilyen szórakozós típusú ember kezébe a háztartási pénzügyeket, mert nem fogja tudni sehogy sem beosztani.
2015. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinálsz belőle papucsot. Ha nincs pénz, persze hogy azt a kicsit, ami megmarad ne piára költse. Lesz egy csomó váratlan kiadásotok a kicsi megszületése után, tegyétek félre minden pénzt.


Egyébként én azt csinálnám, hogy közölném vele, hogy a fennmaradó rész most neked mert, mert szülés előtt szeretnél még elmenni fodrászhoz/kozmetikushoz/stb. Hátha így leesik neki.

2015. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem csinálsz belőle papucsot, és azt mondom igazad van, muszáj egy kis tartaléknak is lennie, ha csak pár ezer forint is az.

Viszont őt is megértem, ha frusztrálja, hogy jelenleg nem engedheti meg magának, hogy elmenjen sörözni a barátaival. Ennek azért nem lenne szabad valami hatalmas vágyálomnak lennie, ha rendesen dolgozik valaki:(

2015. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ha nem ennyi lenne a bevétel,akkor nem is zavarna h elmegy kicsit haverokkal megiszik pár sört,mert tényleg folyton dolgozik és kb látszata nincs,mert el is viszi az albérlet.


De nem gondolom h olyan nagy kérés lenne h ezt a pár hónapot amig csaka táppénz van birja ki h nem megy sehova.

Szoktam neki itthonra venni sört néha(olcsóbb mintha beülne vhova),de azt mondja ez nem ugyanaz mint a haverokkal inna megvmit. A haverok engem nem kedvelnek,mert azt gondolják h papucsot csináltam a páromból h nem mehet el velük sörözni,így nem jönnek ide.


Amig még dolgoztam addig belefért a keretbe h elmenjen néha,bár akkor is mondtam h legyenek ritkábbak a találkozások,meg vigyen kevesebb pénzt,mert a drágább dolgokat most ebből a pénzből van lehetőségünk megvenni.

2015. ápr. 2. 17:12
 19/19 anonim ***** válasza:
76%

És téged nem bánt, hogy nem kedvelnek? Nem bánt, hogy ez a férjedet se zavarja? Engem nagyon bántana, ha az én barátaim utálkoznának a párommal, le is teremteném őket, hogy nem imádni kell, de ugyan értsék már meg a helyzetet és viselkedjenek vele normálisan.

Szerintem itt nem csak a sörözéssel van baj, hanem ezzel is. Az a legnagyobb baj, hogy a férjed egyet is ért velük. Neki kellene kiállnia melletted és megvédenie, meg a haverokat leállítani hogy nincs pénz és kész.

Beszélgess el a férjeddel!

2015. ápr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!