Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, tényleg papucso...

Mit gondoltok, tényleg papucsot csinálok a páromból ez miatt?

Figyelt kérdés

8 hónapos terhes vagyok,albérletben lakunk,én csak táppénzt kapok.


Párom fizuját viszi az albi,az én táppénzem kb 80.000FT(bruttóm 50%-t kapom),amiből vonnak egy hitel törlesztést,és fizetem az a telefonszámlákat. Szóval elég kevés marad kajára vmint a kelengyére.


Persze ha már a tgyást vmint gyedet kapok,sokkal jobb lesz a helyzetünk,majdnem dupla annyi pénz marad mint amiből most oldom meg a hónapokat.(lejárnak az elfizetések is,stb..)


Én ott spórolok ahol tudok,párom meg azt a keveset is elviszi sörözni. Nem sok marad 1500-2000FT.

Vita van belőle mindig h ne menjen el. Szerinte,meg a haverok szerint is én ez miatt papucsot csinálok belőle,h nem mehet sehova,ha még is engedélyt kell kérnie( az engedély abból áll,h megkérdezi h van e 1-2 ezer amit elvihet) és hasonló szöveg.


Én hiába mondom h nem korlátozni akarom,mert ha nem igy állnánk anyagilag,akkor felőlem minden héten mehetne 1-2 ezret elsörözni,de erre amig csak táppénzt kapok nincs pénzünk.


2015. ápr. 2. 11:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csinálsz belőle papucsot. Amíg így álltok anyagilag, ne legyen sörözés, ezt a néhány hónapot ki lehetne bírni.

Aztán, ha jobban az anyagiak, majd menjen, amerre akar.

2015. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Igen, hisztis vagy.
2015. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha saját magának meg tudja teremteni a haverokkal a sörözni való pénzecskéjét ám legyen.

De mikor így ki vagytok "fillérezve" akkor nem ennek kéne az első helyen lennie.

A babának meg van már minden?

Inkább arra tegyétek el azt az 1-2 ezer Ft-kat. Mert igen is túlzás hetente 2 ezer Ft-ot el sörözni mikor jön a baba és viszonylag kevés pénzből éltek meg.

Ezért nem csinálsz belőle papucsot szerintem.

2015. ápr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Elmehet, de pénzt ne vigyen. Add át neki a pénzügyeket, majd rájön. Ja meg ha ő elviszi mindig az a maradék kis pénzt akkor Te soha nem kapsz semmit?
2015. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondom neki mindig amit az első irt,h ezt a pár hónapot birja ki. De mindig megy a vita rajta,h hivják,és én azt mondom nem mehet,mert nincs rá pénz!


Van ugy h elmegy pénz nélkül is,mert a hevrok állják az estát,de legközelebb ha hivják kell vinnie pénzt mert nem várhatja el mindig h a haverok fizetnek helyette is.

2015. ápr. 2. 11:24
 6/19 A kérdező kommentje:

Havonta tudok megspórolni 1-2 ezer ft-t,nem is hetente. magamnak csak azt veszem meg amit nagyon nagyon muszáj. A babánk sincs meg még minden. Nézem a netet meg ezt azt mit hol tudok olcsón beszerezni amire meg lesz.


Már mondtam neki én is,h akkor kezelje ő a pénz ügyeket,de akkor meg belátja h igazam van,megérti h nincs péz,és mikor hivják kezdődik elölről az egész vita

2015. ápr. 2. 11:27
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy nem csinálsz belőle papucsut, de meg kellene kérdezned a párodat, hogy vajon felnőtt-e egy család fenntartásához, mert a viselkedése alapján úgy tűnik, hogy nem. Jó lenne, ha fontossági sorrendet állítana fel: első a család, utána a barátok és a szórakozás. Pénzben is, meg gyakorlatban is. Majd ha anyagilag jobban álltok, akkor több pénz lehet a szórakozásra. Mondd meg neki ezeket. Sajnálom, hogy már az elején így kezdődik, hát nem tudom, mi lesz később, de készülj fel, hogy semmi jó. Legalábbis addig, amíg fel nem hő a párod a helyzethez.
2015. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem éri fel ésszel, hogy most egy kis ideig össze kell húznotok magatokat, akkor értelmileg nagyon visszamaradt a fejlődésben, úgy értve, hogy gyerekésszel gondolkozik.


Sajnos lesz ebből még problémátok elég.

2015. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

egy sör kerül olyan 400-500ba általában.miért nem mondod, hogy elmehet a haverjaival persze, de ne költse el az egész 1500-2000et csak legyen nála vész esetére. még ha játszanak egy két csocsót akkor sem hiszem hogy ne lehetne ezt megoldania.

amúgy a haverjai is megérthetnék, hogy ha nincs rá keret akkor nincs. ez olyan mintha te az utolsó pénzetekből elmennél kávézni meg sütizni a barátnőiddel. ő se örülne szerintem

2015. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Valahányszor hívják mondd meg neki hogy akkor mostantól Ő intézi a pénzügyeket, de úgy csinálja hogy a babának legyen meg mindene mire jön. És ha nem fejezi be, tényleg add át neki a pénzügyeket mert máshogy nem fogja megérteni.
2015. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!