Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy kapcsolatom már másfél éve és nagyon örülök neki, boldog vagyok. Kettőnk között minden első perctől kezdve normálisan működik és egymásra vagyunk hangolódva, talán soha nem is találnék jobbat. Annyi a hiba az egészben, hogy nem tehetős családból származik, persze én sem, mi átlag színvonalon él(t)ünk ő pedig attól lejjebb de nem olyan sokkal. Anyukámnak ezért nem tetszik... elmondása szerint minimum olyan életet szán nekem amilyenben most élek. Most bajban vagyok mert érettségi előtt állok és nem tudom, hogy mit csináljak. Szívem szerint az anyagi problémákkal szembeszállnék és a párommal maradnék, de természetesen azt is tudom, hogy ha nem akarnám nyomorogva leélni a hátralévő életemet akkor tanulnom és dolgoznom kéne. Tudom, hogy kapcsolat mellett is lehet tanulni de ő nagyon sokat dolgozik és ha én elkerülnék a közelből sose tudnánk találkozni, maximum karácsonykor vagy valami nagyobb ünnepkor, de ezt nem bírnánk hosszú távon. Most mi legyen?
2015. ápr. 2. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért zárja ki a tanulás és munka a kapcsolatot?
2015. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
nincs az a kapcsolat ami megéri hogy félredobjam az érettségit,pláne nem másfél évesért és lehet nem ez az első/utolsó kapcsolatod
2015. ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj. Ha kibírja a kapcsolat, tök jó, ha nem, akkor más akadályon is megfeneklett volna. De ha nem tanulsz és mégis szétmentek, sokkal nehezebb lesz rendbehozni az életed, pláne esetleg válás után, gyerekkel...
2015. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tanulást semmiképp se add fel! Ha szeret, megért és támogat ebben. (Igen, ha kollégiumba költözöl, megvan a kockázata annak, hogy lesznek problémák a kapcsolatotokban, de ezt vállalni kell.)

Te viszont védd meg őt a családoddal szemben. (Az én legjobb barátnőmtől is el akart a családom tiltani a családjaink anyagi lehetőségeiből, valamint az iskoláztatási szintünkből fakadó jelentős különbségek miatt, de nem hagytam, és mára ők is látják, hogy bár a többiek jönnek-mennek, ő az igazi stabil pont az életemben, akivel minden bizonnyal a járókereteinket is összekoccantjuk majd a parkban:))

2015. ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anyukádék mit foglalkoznak a te párválasztásoddal? Most éppen alacsonyabb szinten él a családja, mint a tietek, ebből semmi ne következik arra nézve, hogy mi lesz 20 év múlva!
2015. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!