Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egyáltalán megoldás?

Van egyáltalán megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy kapcsolatom ami lassan most már 3 éve tart, úgy igazából se nem tökéletes se nem rossz, és minden kapcsolatban vannak problémák , de van amit már úgy érzem hogy nem vehetek a nyakamba... Együtt élünk lassan 2 éve, a párom dolgozik én meg tanulok plusz mellette meló, de a keresetem elég silány, mert nem tudok egész műszakokat vállalni így az anyagi rész inkább ráhelyeződik, és ez elég sok gondot okoz nálunk... Az én jövedelmem egy hónapban olyan 30-50 E ft között van és persze szüleim is támogatnak csak rajtam kivül van még két testvérem és nem tartozunk a milliomos kategóriába, inkább az átlaghoz, mamámtól pedig kisebb-nagyobb időközönként nagyobb összegeket is kapok. Párom egyke így a szülei könnyen támogatják, mind kettőnek jó állása van viszont nagyon elherdálják a pénzüket minden felesleges dologra. Szóval a probléma ott kezdődik hogy anyósomtól állandóan hallgatom hogy többet kellene beadnom a közösbe, miért nem hagyom abba az iskolát stb.. nekem ez írtó rosszul esik mert én nem akarok egy iskolázatlan tuskó lenni és azt hiszem 18 éves korom ellenére nagyon önálló vagoyk, háztartást vezetek , iskolába járok, melózok is , és mégsem vagyok elég jó. Ezek miatt szinte állandó a veszekedés a párom és köztem , és az még rá tesz egy lapáttal hogy az anyja szinte mindenbe beleakar szólni...A fő probléma mégis az hogy mostanában elég sok tartozást halmozott fel a párom telefonszámla ügyileg ( csak úgy mellékesen azt mind az anyukájával csinálta mert napi 4-5x is beszélnek több 10 perceket ) és már bíróságra került az ügy és elég nagy az összeg.. ahogy említettem mamám soxor támogat nagyobb összegekkel de hiába ad 40-50 E ftokat ha egyszerűen ilyenekre kell költenem, mert mindig van valami elmaradás...Ma megint előállt párom hogy kérjünk mamámtól 50E ft ot mert neki ezt ki kell fizetnie és az ő szülei már nem fognak segíteni mert ők már eleget adtak!! de ez már nem az első ilyen eset... és úgy érzem hogy nem nekem meg a nagymamámnak kellene kifizetnie azt amihez semmi közünk, hiába is élünk együtt, akkor sem az én saram.. rengeteg dologról le kell mondanom és nem lenne muszáj, de mégis vagyok olyan hülye hogy inkább befizetem az ő elmaradásait az én ügyeimet meg csak halasztgatom...

Nem tudom mit csinlájak, párommal egyszerűen lehetetlen már beszélni mert állandóan csak a pénz, pénz..

Lehet hogy kicsit érthetetlenül fogalmaztam, sajnálom, csak nagyon ideges vagyok :S

Egyszerűen nem tudom mit tegyek... :(


2010. febr. 18. 13:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló.. már ne haragudj de azért szerintem eléggé a saját lábamon állok 18 évesen..
2010. febr. 18. 14:49
 12/16 anonim ***** válasza:

ember 18 éves vagy! érted? belegondoltál már? tizen...

nem harminc..., két-három gyerekkel. na, mertAZ már nehezebb helyzet lenne...hagyd ott a fenébe, lehet még annyi pasid...azért mert 15 évesen elkezdtél vele járni, nem vele kell leélned az életed :)

2010. febr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy egyformán kell beleadni a közösbe: valószínűleg ha már nem támogatnak a szülők, mert keresel, akkor sem fillérre annyit kapsz, mint a párod. Akkor is számolgatni fogjátok? És arányosan eszitek majd a reggelit, aki többet ad bele, az 2 falattal többet kap?

Régen rossz, ha már ez van.


Az meg pláne gáz, ha a szülők iránytják a pici fiukat. Ha a srác nem áll melléd, nem szeret.

Ha nem azt akarja, ami neked a legjobb (hogy tanulj), nem szeret.

Neki van diplomája, vagy lesz? Ha igen, miért nem akarják, h neked is legyen? Nehogy egyenrangúvá válj? Hogy később mondhassák, hogy még egy diplomád sincs?

Ha nincs diplomája, akkor azért akar visszahúzni, mert egyszerűbb, mint tanulni?

Bármelyik is, gusztustalan.


Ahogy az is, hogy a nagymamádat akarjátok elhúzni. Szülő még oké, általában segítenek, de egy nyugdíjast...


Ne pazarold rá a fiatalságodat, lépj le, amíg nem késő.

2010. febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak. Én is azt javaslom, addig szakíts a barátoddal, amíg fiatal vagy és megteheted. Ez sajnos csak egyre rosszabb lesz. Anyósod meg mindenben rád fog szállni. Nem leszel jó neki semmiben. Ha nem most, ez a későbbiekben fogja megmérgezni a kapcsolatotokat, mert előbb-utóbb azt fogod mondani, hogy ELÉG VOLT! Én kb. most vagyok abban a helyzetben, hogy elég volt. No nem a házasságomból, arról szó sincs. Csak nálunk meg az van, hogy anyósom munkanélküli kb. 8 hónapja. Havonta segítjük egy kevés összeggel, ezért cserébe munkát végez nekünk, ezzel nincs is gond. Viszont most ebben a hónapban bejött nekünk váratlan kiadásként majdnem 70 ezer forint, amit épphogy ki tudunk fizetni, de félretenni MEGINT nem tudunk. Én kértem a páromat, hogy mondja meg az anyjának, hogy ne haragudjon, amikor felajánlottuk ezt a segítés dolgot, jobban álltunk anyagilag, de most qrva sz...rul állunk, egyelőre szüneteltessük addig, amíg rendbe nem jövünk. De egyáltalán nem reagál a kérésemre, szerintem nem nekem kellene megmondanom, hanem Neki. De valószínűleg nem meri. Szóval sajnos a pénz nagyon sok vita okozója, de nálatok ráadásul nagyon-nagyon igazságtalan, amit párod művel. És sajnos nem veszi észre.....
2010. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ja azt elfelejtettem megírni, hogy anyósomnak van megtakarítása, nem tudom mennyi, de a fia szerint nem is kevés.... Ilyenkor szerintem elsődlegesen saját magának kellene megoldania az anyagi gondjait, akár úgy, hogy a megtakarításához nyúl. Nem pedig nekünk kellene megoldani. De mint mondom a segítő szándék részemről továbbra is működni fog, ha úgy állunk anyagilag, csak jelen helyzetben nem.
2010. febr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
61%

Te egy stram csajszi vagy, a szüleid jó emberek. Menekülj, amíg nem késő. Nem hozzád való sem a srác, sem a családja. Én 16 évig erőltettem egy ilyen kapcsolatot és nagyon-nagyon megbántam. Az életemből 16 évet. Érted?

Nem szeretnek, nem tisztelnek, nem érdekli őket a te életed, nagyon-nagyon önző emberek. És megszokásból soha, soha, soha!

2010. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!