Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egyáltalán megoldás?

Van egyáltalán megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy kapcsolatom ami lassan most már 3 éve tart, úgy igazából se nem tökéletes se nem rossz, és minden kapcsolatban vannak problémák , de van amit már úgy érzem hogy nem vehetek a nyakamba... Együtt élünk lassan 2 éve, a párom dolgozik én meg tanulok plusz mellette meló, de a keresetem elég silány, mert nem tudok egész műszakokat vállalni így az anyagi rész inkább ráhelyeződik, és ez elég sok gondot okoz nálunk... Az én jövedelmem egy hónapban olyan 30-50 E ft között van és persze szüleim is támogatnak csak rajtam kivül van még két testvérem és nem tartozunk a milliomos kategóriába, inkább az átlaghoz, mamámtól pedig kisebb-nagyobb időközönként nagyobb összegeket is kapok. Párom egyke így a szülei könnyen támogatják, mind kettőnek jó állása van viszont nagyon elherdálják a pénzüket minden felesleges dologra. Szóval a probléma ott kezdődik hogy anyósomtól állandóan hallgatom hogy többet kellene beadnom a közösbe, miért nem hagyom abba az iskolát stb.. nekem ez írtó rosszul esik mert én nem akarok egy iskolázatlan tuskó lenni és azt hiszem 18 éves korom ellenére nagyon önálló vagoyk, háztartást vezetek , iskolába járok, melózok is , és mégsem vagyok elég jó. Ezek miatt szinte állandó a veszekedés a párom és köztem , és az még rá tesz egy lapáttal hogy az anyja szinte mindenbe beleakar szólni...A fő probléma mégis az hogy mostanában elég sok tartozást halmozott fel a párom telefonszámla ügyileg ( csak úgy mellékesen azt mind az anyukájával csinálta mert napi 4-5x is beszélnek több 10 perceket ) és már bíróságra került az ügy és elég nagy az összeg.. ahogy említettem mamám soxor támogat nagyobb összegekkel de hiába ad 40-50 E ftokat ha egyszerűen ilyenekre kell költenem, mert mindig van valami elmaradás...Ma megint előállt párom hogy kérjünk mamámtól 50E ft ot mert neki ezt ki kell fizetnie és az ő szülei már nem fognak segíteni mert ők már eleget adtak!! de ez már nem az első ilyen eset... és úgy érzem hogy nem nekem meg a nagymamámnak kellene kifizetnie azt amihez semmi közünk, hiába is élünk együtt, akkor sem az én saram.. rengeteg dologról le kell mondanom és nem lenne muszáj, de mégis vagyok olyan hülye hogy inkább befizetem az ő elmaradásait az én ügyeimet meg csak halasztgatom...

Nem tudom mit csinlájak, párommal egyszerűen lehetetlen már beszélni mert állandóan csak a pénz, pénz..

Lehet hogy kicsit érthetetlenül fogalmaztam, sajnálom, csak nagyon ideges vagyok :S

Egyszerűen nem tudom mit tegyek... :(


2010. febr. 18. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Mindenek előtt Ajanlom figyelmedbe, Csernus: No cimu konyvet...

Másodszor meg ez igy nem jó...a kapcsolat nem szabad, hogy a pénzről szóljon. Igazságtalan a párod, hogy rajtad kéri számon azt amit ő fecsérelt el...egyáltalán hogy jön ő ahhoz, hogy felhozza, hogy nagymamádtól kérjetek pénzt?!

Én átértékelném a kapcsolatot...Lehet, hogy hosszú idő a 3 év, de kérdés, hogy erre a fiúra van-e neked szükséged?

Anyósod meg ne pattogjon mint egy nikkel bolha, mert okosan csinálod azt, hogy tanulsz, s becsületedre váljék még dolgozol is mellette...Tartsa tiszteletben ő is azt ami neked fontos. Ez igy nem jó...

Mondd el a párodnak, hogy ha nem változtat fel is ut le is ut...hová teszi ő a pénzét amit megkeres? miért dolgozik, hogy a nagymamádat nyomoritsa?

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ez szerintem már csak megszokás...fiatal vagy addig lépj ameddig lehet...vesd össze magadban a kapcsolat ellen és mellett szóló dolgokat és dönts belátásod szerint...

21-L

2010. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
nehéz ügy. a telefonszámla dologra azt tudom tanácsolni, h kérjetek részletes számlát és akkor a párod látni fogja, h az anyjával milyen sokat beszél és h esetleg ez nem éri meg. Ilyenkor finoman lehet mondani, h mi lenne ha csak fontos dolgokra használná a telefont, az anyagi helyzeteteket figyelembe véve. A mamádtól meg ne kérj pénzt, azért h az ő dolgai rendbe legyenek, mond meg h nem tud adni, mert neki sincs és nem feladata az ő számláit kiegyenlítenie!
2010. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit tegyel? Minel elobb hagyd ott a baratodat! Ne haragudj, de erre csak azt tudom mondani, hogy mindenki a maga eletenek a kovacsa, es mindenki megeszi amit fozott. Szoval ha nem jo neked ez a helyzet, akkor miert vagy benne? Azonnal hagyd ott, es inkabb eljel egyedul vagy a szuleiddel, ferfit barmikor kaphatsz, ilyet mint a mostani, meg azonnal! De ilyenre szukseg nincs ugyhogy pakolj es felejtsd el! Ha kifizeted a szamlat akkor pedig ez igy fog tovabb es tovabb menni.
2010. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
előző, na a Csernust én is ajánlom!!!
2010. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
menekülj, amíg nem késő....Ha szétmentek netalántalán vajon visszafizeti ezeket a összegeket neked? (nagymamádnak?) Neeeeem. Meg mi az,hogy az "anyós" közli hogy ne járj iskolába?? és még vmi. Nagyrészt az anyjával dumálta le ezt a sok pénzt, akkor fizesse ki ő, vagy az anyja, nem volt kötelező napi 1 órát beszélgetniük!Éretlen, mama pici fiacskája...
2010. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, ha módodban áll, azonnal kezd el olvasni Csernustól A nő-t!!!
2010. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a pasival soha nem leszel boldog, ugyhogy koltozz haza, es eljel! Tanulj gyujtsd a penzed! Legyen eszed!!!
2010. febr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a tanácsokat is.. valamit lépnem kell.. de lehet megszokás vagy nem ,akkoris három év... hosszú idő. :( de ezt meg tovább nem bírom.
2010. febr. 18. 14:44
 9/16 anonim ***** válasza:

Már most lenéz a párod családja annak ellenére, hogy felelőtlen költekezései egy részét kifizeted. Mégsem vagy jó, nem vagy "elég". Ez egyre rosszabb-és rosszabb lesz. Főleg akkor, ha szegény mamád részéről megszünne a te dugdosásod.

Az pedig, hogy elvárnák a tanulásod abbahagyását, egyszerűen vérlázító. Inkább támogatniuk kellene. Nem lesz abből a kapcsolatból soha felhőtlen kapcsolat, sőt: egyre rosszabbra számíthatsz.

2010. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez nem nehéz ügy..Már ne is haragudj meg,de nekem a bőr lesülne a pofámról ha a nagymamámtól fogadnék el pénzt.Még a szüleimtől sem,nemhogy az övékétől..magatok lábára nem szándékoztok állni?
2010. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!