Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olykor összetarthat két...

Olykor összetarthat két embert egy gyerek?

Figyelt kérdés
Nekem van egy szép történetem ezzel kapcsolatban, kíváncsi lennék, hogy más is tud-e ilyenről. Nem menthetetlen kapcsolatokra gondolok, hanem olyanokra, mikor már az emberek úgy érzik egy nehezebb időszakban, hogy csak a gyerek miatt maradnak még együtt, aztán nem bánják meg, mert minden jóra fordul?
2010. febr. 17. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát sajnos én ilyet még nem hallottam. De én nem is maradnék csak a gyerek miatt, egy rossz kapcsolatban, hiszen pont a gyerek sínylené meg a legjobban. Ismerősék nem váltak el, mondván így jobb a gyereknek, de mindennap úgy összevesztek, hogy csak. A gyerek totál lelkibeteg lett. Aztán amikor anyuka nagy nehezen a válás mellett döntött, akkor helyre jött a gyerek is. Imádja az apját is, sokat van vele, és így sokkal jobb, mintha együtt maradtak volna. Én ismerem magam, és tudom, hogy ha egyszer megromlott a házasságom, akkor nem tudnám a szőnyeg alá sörpörni, és úgy tenni, mintha nem változott volna semmi. Egy idő után úgyis tányércsörömpölés lenne, és ettől szeretném megkímélni a gyerekem.
2010. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De ilyenkor elsősorban nem egymással van gondjuk! Inkább valami külső kényszerítő ok az, ami megkeseríti és egymás ellen hangolja őket. Aztán, ha ez elhárul, akkor felfedezhetik újra egymást.


Amúgy sok házasságot összetart a gyerek, de ha csak ő(k), akkor hosszú távon ez csak szenvedés valamennyi félnek. A gyerek(ek)nek is!

2010. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha mindkét embernek a gyerek a legfontosabb,akkor igen.

Ráadásul idővel elmúlik a harag és meglátják a másikban azt,amit tisztelni lehet.

2010. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem igazán tesz jót az a gyereknek sem lehet egymás nélkül kiegyensúlyozatabbak lennétek és ez egy gyereknek sokkal jobb de ha még szeretnitek egymást akkor ne a gyerek tartson össze nehéz időben inkább beszéljétek meg a gondokat
2010. febr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már az elején hibás a gondolatmenet, ott, hogy a gyerek miatt együtt kell maradni! Az én szüleim mindent megtesznek értem, imádnak, de egymást nem szeretik, néha fellándolt a dolog, és megpróbálták, de mégis én szenvedtem! Szerintem ha már nem szeretitek egymást, vagy nem megy akkor ne maradjatok együtt, mert ha két ember úgy él együtt hogy nem szeretik egymást akkor az előbb-utóbb előjön. Az én szüleim nem dobáltak tányért, nem is szóltak egymáshoz mégis szenvedtem. És örülök hogy végre elváltak.

A gyerek nem tart össze, vagyis együtt lehet miatta marani de a gyerek miatt nem lesz jobb a kapcsolat, az inkább próbára tesz még egy nagyon erős kapcsolatot is.

2010. febr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, amíg valamelyik szerelmes nem lesz.
2010. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én az első alkalommal mikor összebújtunk párommal terhes lettem. Kb. 1 hónapja voltunk együtt, mikor megtudtuk. Nem indult hosszú kapcsolatnak, ő pedig nem akart gyereket, de szerettük egymást, amennyire ennyi ismeretség után lehet. Külön kassza volt, egyedül fizettem minden rám és a gyerekre eső költséget a gyesemből (külföldön), az odaköltözés minden részét, és én is intéztem. Azt mondta: ha jössz, itt leszel, ha nem, nem. Kínkeserves volt az az egy év, mire belátta, hogy nem akarom kihasználni, lett közös kassza, így beszállt a gyerek költségeibe is. Rengeteg súrlódás volt köztünk, így utólag nem is tudom, hogy bírtuk ezt együtt. Ekkor a kicsi már 3 hónapos volt. Elköltöztünk egy közösen választott jobb, nagyobb de olcsóbb lakasba, fél éves volt a kicsi, mikor visszamentem dolgozni és ő pedig megkérte a kezem. Idén lesz az esküvőnk, már jobban megismertük egymást, és szeretetben BOLDOGAN telnek a napjaink hármasban, már 1éves fiunkkal. És végig az volt mindkettőnkben, hogy a gyerek miatt csak nem ártana együtt maradni, végülis nekünk nem egymással volt bajunk, hanem az élet gördített elénk nem kevés akadályt (ezeken kívül is). Most már akkor sem szakítanánk, ha nem lenne a baba, már egymásért vagyunk együtt, és lehet, hogy alkotunk mégegyet.
2010. febr. 18. 10:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel hasonló cipőben jártam, bátran mondhatom egy baba megoldhatja 2 ember gondját, na nem azonnal idő kell neki, de összehozza a párokat. De kell hogy meglegyen az egymás iránti ragaszkodásnak legalább a csírája, mert gyerekkel férfit fogni viszont nem lehet.
2010. febr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!