Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos így az öröklés?

Jogos így az öröklés?

Figyelt kérdés
A férjem előző házasságából van egy gyereke. Mi most készülünk lakást venni,mert sajnos 3 éve örököltem a nagyszüleim után,most pedig a nagybátyám után is mivel nem volt gyereke. Én beleteszem az összes örökségemet a lakásba. A lakás elvileg fele-fele tulajdon lenne. Van közös gyerekünk is,ezért azt szeretném,ha az én részemet majd csak a közös gyerekünk és a férjem részéből is a közös gyerekünk többet örökölne,mint az első házasságából lévő gyerek,mivel a lakás amit veszünk 17 millió,ebből én beleteszek majdnem 14 milliót,így nem érzem jogosnak így ezt az egészet. Vagy lehet úgy hogy úgy íratjuk a tulajdon hányadot a lakásra,hogy ami az örökségemből van az az én nevemre menjen,ami meg a fennmaradó az a férjem + az én nevemre fele fele arányban? Én nem kitúrni akarom a férjem gyerekét,szóval ami jár majd neki azt természetesen kapja meg,de amit én örököltem a saját rokonaim után,abból nem érzem jogosnak hogy kapjon majd ő is.

2015. márc. 22. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Lényegtelen, hogy kinek a nevén van a lakás.

Arra nagyon ügyelj, hogy legyen nyoma annak, hogy te 14 milliót tettél bele az örökségedből.

2015. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"A lakás elvileg fele-fele tulajdon lenne."


Nem, nem lenne abban. Te beleteszel 14 milliót, és ha jól gondolom, 3 millió hitel lenne? Vagyis a férjednek nincs semmije bele? Ne légy már balek. Ügyvéddel beszélj.

2015. márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nincs jogi akadálya annak, hogy a vételárból részesedés arányának megfelelően történjen a tulajdoni hányad megállapítása is. Így a férjed részéből fele-fele arányban örököl a két gyerek, a te részedet pedig csak a közös gyerek örökli.
2015. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem,hitel nem lenne,a 3 millió a közös megtakarított pénzünk.
2015. márc. 22. 22:40
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen így szeretném,ahogy az utolsó válasz adó írta,így lenne korrekt.
2015. márc. 22. 22:42
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
1-es, dehogy lényegtelen! Öröklés szempontjából teljesen mindegy, hogy ki mennyit tett bele, csak az számít hogy kinek hány százalékban van a nevén. Igen, ez esetben beszéld meg a férjeddel, és ne fele-fele arányban legyen a neveteken a lakás, hanem egyezzetek meg, milyen arányban.
2015. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
ez kb. úgy jönne ki reálisan, hogy 80% a te, 20% a férjed nevén (vagy 4/5 - 1/5 arányban)
2015. márc. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
Igazad van 6-os. Hirtelen válásra gondoltam.
2015. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem lehet fele-fele, hisz örökség soha nem lesz közös vagyon.

tesóméknál alakult hasonlóan, sógorom örökölt, hozzátették a közöst és vettek egy lakást. amit hozzátettek, annak a fele a tesómé, a többé sógoromé, ügyvéd pontosan kiszámolta, így lett 20-80%, nálatok nyilván több lesz neked.

tehát a férjed nevén 1,5 milliónyi rész lesz. de ha most nem is akarsz ezzel foglalkozni, akkor meg el kell tenni mindent az örökségeddel kapcsolatban és majd ha ti nem lesztek, akkor a gyereketek intézheti, bár szerintem nem jó fejetlenséget hagyni magunk után, az a tiszta, ha a tulajdoni lapon már így szerepel

2015. márc. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Az örökölt vagyon MINDIG Különvagyon marad!


Legyen nyoma, hogy a 17 milliós vételárból 14 milliót a te örökségedből álltatok és a tulajdonjogi viszonyokat is így rendezzétek. Ez esetben csak a közös gyerek fog örökölni jórészt.

2015. márc. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!