A párom gyermekeinek van néhány számomra nagyon zavaró szokása. Hogyan szoktassam le őket róla, ha még nem is fogadtak el engem? Hogyan érjem el, hogy a férjem kicsit komolyabban vegye a problémámat?
A párom rengeteget dolgozik és sokat van távol. Amikor épp velünk van, nem erre pazarolja az idejét, amit valahol meg is értek, de mégis sokat ront az esélyeimen.
11 éves a kisfiú és 10 éves a kislány. Elég nehéz velük és nagyon nehéz úgy bármit is megbeszélni velük, hogy ne a "csakazértse" érzést váltsam ki belőlük.
A párom mindig azzal jön, hogy legyek türelmes, majd elhagyják ezeket a dolgokat, ha összeszokunk, csak az a baj, hogy ez a módszer eddig sem vált be.
Elnézést, a példák lemaradtak.
A wc-t nem húzzák le pisilés után mert az pazarlás. Estére mindig visznek maguknak inni és valami rágcsálni valót, hogy reggel ne keljenek morcosan(?). Ennek az az eredménye, hogy a víz mindig kiborul, mert felrúgják, rosszabb esetben a pohár is törik és még az ügyeletre is rohanhatunk, ha belelépnek, a szoba meg tele van morzsával, hiába takarítok. A kislány tényleg tündéri hogy segíteni akar, de pl. úgy mosogat el, hogy nem öblíti el a tányért, csak eltörli a habos edényt a konyharuhával. Természetesen nem szídom le érte, örülök, hogy egyáltalán eszébe jut mosogatni, csak rossz, amikor mosogatószer ízű lesz az étel, vagy a víz, ha épp nem veszem észre, hogy ő mosogatott.
Wc-t szerintem nem azért nem húzzák le, hogy téged bosszantsanak, hanem mert így szokták meg, így tanították őket. Gondolom az apjuk is így csinálja, ha ő csinálja nem zavar?
Ivásra van egy egyszerű megoldás. Ne pohárba legyen a víz, hanem műanyag palackban. Azt nem értem, hogy minek kaja éjszakára, de adj nekik olyat, ami nem morzsál nagyon.
Vannak dolgok ahol a szülőknek kell igenis a sarkukra állni. Ilyen az éjszakai evés, ivás. Este megvacsoráznak, és ennyi. Egyszerűen nem engeditek meg, hogy enni és innivalót vigyenek a hálószobába. El lehet nekik magyarázni, hogy a konyha étkezésre való, a háló alvásra. Mi lesz a legnagyobb gond? Pár napig hiszti lesz, majd rájönnek, hogy ezt a csatát elvesztették, nem lesz többé kaja, pia, és beletörődnek. Ez hozzájárul a gyerekneveléshez, Hidd el, minden gyerek vinne kaját, italt magával, de nem lehet. VAgy ha nem akarsz ilyen szigorú lenni, akkor egy sima palackban lehet víz..
A mosogatásról. A kislány 10 éves. A segítőszándék megvan benne. Lehet a mosogatást is játékosra venni. Nem hagyni, hogy mosogatószeresen megszáradjon majd abból enni. (mondjuk téged sem értelek, hogy egy 10 éves után simán elpakolod a tányérokat, holott tudod nem jó) Tessék játékosan megtanítani a helyes mosogatásra. A gyerekek ebből tanulnak, és nem abból, hogy mindent rájuk hagyunk. Tessék ketten mosogatni, és közben mutatni, hogy
-nézd, kicsim, és most szépen leöblítjük a habot róla, látod?...na most jó..
Te csinálod, és utána ő is így fogja.
A wc lehúzása meg olyan, hogy ha otthon a fejükbe rágták, hogy már pedig így takarékoskodunk a vízzel ( egy gyerek nem talál ki magától ilyen indokot, ezt hallania kellett) akkor szépen el lehet magyarázni, hogy neked miért fontos a wc lehúzása. Nevelni kell a srácokat, nem pedig mindent rájuk hagyni majd panaszkodni.
Ezek szerintem nem álproblémák.
Kérdező, tisztáznod kell magaddal és a pároddal, hogy van-e jogod értelmes szabályokat felállítani és azokat betartatni. Ha igen, jogod van ehhez, mert együtt éltek és felelős vagy a gyerekekért, akkor üljetek le, beszéljétek meg, hogy legyenek a dolgok. Egyszerre csak kevés új szabály legyen. De attól kezdve határozottan és következetesen tartasd be azokat. Fontos a türelem, de az nem azonos a mindent megengedéssel. Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!