Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotok ismeri a csengőt?

A ti családotok ismeri a csengőt?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de kíváncsi vagyok, mi az átlagos :) Két véglet van nálunk: a csörgetős, meg a benyitós.

Társasházban élünk, a kaput csak csengőszóra tudjuk nyitni, így ha valaki bejelenti hogy meglátogat, az első dolgom hogy elmondom, milyen számot üssön be.

Eddig egyetlen haveromnak sikerült magától megtalálnia a nevünket és a beírandó kódot, de ő postás, szóval könnyű dolga volt :D

Az én részemről a családtagok telefonálnak. A kódot nem jegyzik meg, nem néznek utána, ha ideértek, megcsörgetnek. Nem ülök egész nap a mobilon, volt már hogy nem hallottam, míg a csengő az egész lakásban üvölt. Természetesen én lettem letolva :) És persze ezesetben is kénytelenek beütni a kódot, mert azért nem mászkálok emeleteket, hogy kinyissam a kaput, ha egyébként az egy gombnyomás lenne...

A férjem családja a "ránknyitós" kategória. Valami, számomra érthetetlen logika útján egyáltalán nem szólnak nekünk, mindig megvárják míg beengedi őket valaki - elég nagy itt a forgalom napközben -, majd váratlanul ránk törnek idefent.

Nem is tudom hirtelen, melyik eset a jobb :D Lehet csak nekem lenne túl egyszerű, ha érkeztükkor felcsörögnének, én meg gond nélkül beengedném őket.


2015. márc. 16. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerik a csengőt.

Kódunk nincs, de nem is adnám meg senkinek.

Általában telefonál, aki jönni akar, mert nem ülünk mindig itthon. Anyukámnak van kulcsa a kapuhoz, ott beengedi magát, de a lakásba nem jön be, ott csenget.

2015. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Mi a gond a kóddal? Ott a nevem és mellette a kód, beütik és ha akarom, beengedem a vendéget. Igaz, a mi házunkban csak 18 lakás van, nem nehéz beütni a kódot.
2015. márc. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem adjuk meg a kódot, ahogy lakáskulcsot se adunk a rokonoknak. Ha jönnek, akkor felcsengetnek, majd beengedem, ha akarom. Még a sógor se jön be csak úgy, pedig ő tudja a kapukódot is, és kulcsa is van a lakáshoz, mert néhány éve még ő is itt lakott.
2015. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk eleve nincs kód :)


Proxis beléptetés van. Egy bilétát csak képes mindenki oda tartani.

2015. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk telefonálnak, mivel a kaputelefont kikapcsoljuk :D
2015. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mifelénk nem ilyen különleges dolog a kaputelefon. Meg szokták találni a nevem. Ha valaki először jön hozzám, az általában megkérdezi, hogy ki van-e írva, vagy hányas, hogy ne kelljen nagyon keresgélni. És én is meg szoktam kérdezni, mert nem biztos, hogy mindenkinek kint van a neve.
2015. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Apámnál tudom a kódot, amivel be lehet menni a házba, mire kijön ajtót nyitni, már felérek a lifttel - a többiek csöngetnek, de ő a lakásból be tudja engedni őket.


Nálunk mindig elromlott a csengő, évek óta nem vesződünk vele (kábel nélküli volt, volt, hogy nem működött, volt, hogy valaki másnak volt hasonló frekvenciája, és össze-vissza csöngött), úgyhogy aki be akar jönni azt vagy észrevesszük, vagy dudál vagy telefonál.


Az egyik rokonom szinte mindig kinn van a kertben, tavasztól őszig ott is hiába csöngetünk, kiabálni kell. Másik rokonnál meg rizikós odamenni a kapuhoz, de úgyis ugat a kutya:)


Ismerősöknél változó: közeli barátnál, akihez rendszeresen jártam, megadták a kódot, én megjegyeztem, és neki már csak a lakásajtót kellett kinyitni. De általában felcsöngetek, ha nem történik semmi, telefonálok. (De ha arra is jön valaki, akkor sem szoktam bemenni egy "idegen házba" anélkül, hogy csöngetnék.)

2015. márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerencsére kultúrált, normális családtagjaink és barátaink vannak, akik tiszteletben tartják a családi életünket és megtisztelnek azzal, hogy megbeszéljük, mielőtt beállítanak és fordítva is: nekem sem jutna eszembe rátörtni bármelyikükre is.


Újépítésű társasházban lakunk, itt is több kapun. elektromos ajtón stb. kell átjönni.

Én nem adom meg a kódokat sem senkinek- aki szeretne meglátogatni, az van annyira intelligens, hogy megnyomja a csengőt, én pedig beengedem és mivel tudom, hogy jön (mert megbeszéltük!), így meglepetésként sem ér, ha csörög a kaputelefon.

Azon ritka alkalommal, ha elromlana valamilyen ajtónyitó szerkezet, akkor meg beengedném én magam kulccsal, ha szólna telefonon (és nyilván ha várok valakit, akkor jobban figyelek a telefonra is).


Érdekes, nálunk a közvetlen családtagok számára sem gond az, ha nem csörtetnek be, mint a vadak :)

Testvérem, gyermekkori barátnőm is vendég, igaz NAGYON KEDVES és szeretettel várt vendég a háztartásomban, de vendég, nem pedig egy átjáróház használója :)


Intelligencia, elegancia kérdése minden. Itt a családtagjaid részéről ezek hiányoznak. Nem kicsit.

2015. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem most pár hétig nem volt jó a kaputelefonom, így, ha valaki be akart jönni, felhívott. De előtte, meg utána is képesek voltak csengetni az emberek. Mondjuk nekem ki van írva a nevem, elég nagy betűkkel, és csak 8 lakás van, nem kell bogarászni. Aki gyakran jön, fejből tudja a lakás számát. A kódot nem adtam meg senkinek, s van, akinek van kulcsa a lakáshoz (pl. a szüleimnek), nekik a lépcsőház ajtajához is van, de az amolyan vésztartalék, ha pl. kizárnám magam, vagy ha elutazok pár napra, hétre, anyum átjön meglocsolni a virágokat. Ha látogatóba jönnek hozzám, nem is hozzák, csengetnek.
2016. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!