Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg és kezeljem...

Hogyan oldjam meg és kezeljem a mindennapi konfliktusokat?

Figyelt kérdés

Nos megpróbálom röviden leírni...

Arra van szó, hogy anyukámnak több, mint egy éve volt egy komoly műtétje és most vár egy lézeres beavatkozásra. Az utóbbi hetekben nem tud beszélni (a műtét a hangszálait érintette). Kimondom őszintén, rákos volt.

Tehát az utóbbi hetekben nem tud beszélni, így sokszor én vagyok a szócsöve, leolvasom a szájáról és tolmácsolom a többiek felé... Ez nem is gond, mert megteszem szívesen és segítek ahol tudok. Viszont az utóbbi 1 hétben, minden áldott nap, este mikor haza esek az egyetemről kirobban a vita, a harc. Ilyenkor anyukám apukámat hibáztatja, hogy ő rákos beteg lett, miatta tart itt ahol (pedig ő is segít neki, ott ahol tud) és hogy ő elpusztítja magát, öngyilkos lesz, sokkal jobb lesz így, letud mindent és végzett ezennel mindenkivel. Apukám pedig mindent magára vesz. Eddig tűrtem, nem sírtam és nem mutattam ki, hogy mennyire fáj, érzékenyen érint, hogy állandó a vita... Szóval, igyekeztem normálisan rendezni velük a konfliktusokat, megbeszélni, hogy ne marják egymást. Ma viszont, elfogyott a cérnám, nem is értem hogyan, miért, de elkezdtem velük kiabálni és sírni, hogy elegem van abból, hogy mindennap miután hazaérek fél órán belül kirobban a harc... és idegileg kikészültem.

Most már teljesen kétségbe vagyok esve, hogy anyukám napi rendszerességgel mondhatni "terrorizál", azzal, hogy öngyilkos lesz... Meg persze, hogy vitatkoznak...

Hogyan legyek úrrá ezeken? Valahogy úgy elrendezni, hogy ne legyen minden este konfliktus.

Ha lehet normális válaszokat írjatok!

Köszönöm


2010. febr. 15. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Mutasd meg nekik ezt a beírást. Hátha elgondolkodnak.

Nekem is anyukám ilyen. Állandóan terrorizál. Nehéz eset. Nem tudsz sokat tenni. Ő életük. Költözz el. De komolyan.

2010. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 19.16. válasza felháborít.Nem tudsz mást tenni,mint anyukádat nyugtatni.Bizonyára gondol arra,hogy itt kell hagyjon benneteket,ezért emlegeti az öngyilkosságot.Ha még fájdalmai is vannak,akkor különösen érthető a viselkedése.Apukád pedig próbáld meggyőzni,hogy ne vitatkozzon vele.Mindannyiótoknak nehéz ez a helyzet.Talán az orvos adhatna anyukádnak nyugatatót.Jobbulást kívánok anyukádnak,nektek pedig türelmet.
2010. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fájdalmai nincsenek, hála istennek, csak az a legfőbb probléma, hogy az utóbbi hetekben abszolút nem tud megszólalni, és nem tudjuk miért az orvosa pedig konkrétan elintézte azzal, hogy jól van, majd visszajön. Ahhoz képest semmi... és ez idegesíti. Van nyugtatója, de napközben, ne nem húzza fel magát azon, hogy nem tud beszélni, akkor nincs semmi gond, nincs rá szüksége... Csak egyszerűen ezek a konfliktusok, hogy minden este valaki elkezdi.


Első: sajnos nem tudok elköltözni, mert ha itt hagynám őket, akkor még jobban ártanék nekik. Ezt viszont nem akarom... és tudom, ha magukra hagynám őket, akkor én is jobban idegeskednék, hogy mi lesz anyukámmal.

2010. febr. 15. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy csúnya megoldás, de ha én a helyedben lennék, megmondanám anyukádnak, hogy annyit beszél már az öngyilkosságról, hogy Te is elgondolkodtál rajta, mert ez így nem élet mellettük, amit művelnek. Mivel szeretitek őt, Ti legalább annyira szenvedtek a betegsége miatt, mint ő saját maga. És nem jó ez így, hogy csak nehezíti az állandó önsajnálattal a Ti életeteket is. Mert neked/nektek ez nagyon fáj amit művel. Mellesleg, aki beszél az öngyilkosságról, az nem akar az lenni, csak több figyelmet akar kicsikarni. Ha tényleg akarná, már rég megtette volna.
2010. febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!