Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családokban miért ennyire...

A családokban miért ennyire "lealacsonyodott" az anya (szülők) szerepe?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kérdés jön ide főleg, hogy "miért ilyen hül.e az anyám?" "Miért nem érti meg?" "Másnak is ilyen az anyja?/szülei?" Rendben , induljunk ki abból hogy vki(k) unatkozik/nak és ilyen fantasztikus kérdéseket írnak. DE igazából nem gondolnak bele, hogy mit vállalt értük az anyjuk, apjuk? Vannak nagyon rossz anyák, még ezt is megértem, na de ennyi??! Csak az hogy valakit felnevelnek (most ne vegyük, hogy egyetemre már nem tud menni) az több százezer forint.Ja igen, nem volt kötelező gyerekte vállalni....de legalább az alapokért hálásnak kellene lenni, nem??
2010. febr. 15. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem igazán értem a kérdésedet (bocsi), lehet hogy csak én vagyok így vele, de az biztos, hogy a társadalomban az anyákat csak szülőgépeknek és ingyen cselédnek nézik. Csak akkor jó a nő, ha szül, mert akkor gyarapszik a lakosság száma. Az anya szerepe a legtöbb a kapcsolatokban és ő is van a leginkább kiszolgáltatva (pénz telenség, munkahely, családi gondok).


Nekem nagyon jó anyukám van, majdnem hogy barátnők vagyunk máig is, és szinte mindent meg lehet vele beszélni. amikor egyetemre akartam menni, benne volt, a saját döntésem. Pedig nagyon szegények vagyunk, de államilag finanszírozottra jelentkeztem és ami a városban van. Ők mindig támogattak. És soha sem akart rosszat.

Talán a mai fiatalok azért nem tisztelik a szülőket, mert el vannak /voltak kényeztetve és a szülői tanácsot semmibe veszik. Pedig sokszor jót akarnak.

2010. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én is jóban vagyok anyukámmal, és tudom, hogyha vannak is néha vitáink, ő attól még jót akar, sőt a legjobbat. Még így felnőttfejjel is belátom. De panaszkodni arra, hogy milyen rossz, sz.emét egy szülő (főleg egy anya??) na, ezt nem tudom hova tenni. Kérdést nem akarok belinkelni direkt, van itt egy pár...
2010. febr. 15. 13:53
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Igen egyet értek az első válaszolóval, mert az én apám is csak ingyen cselédnek nézi anyukámat és ez nagyon nem tetszik. Amikor csak tudok segítek neki, de sajnos én sem vagyok sokszor itthon mert kollégiumban lakom. Nagyon sajnálom. Apu csak egész nap fekszik az ágyon mint egy rongy és semmit nem segít anyunak, persze azt elvárja tőle, hogy legyen mindig friss kaja, rend legyen stb.. és még dolgozzon is három műszakban...

Nagyon rossz példát látok itthon úgy hogy én nem is biztos, hogy szeretnék gyereket. Sajnos nem a legjobb családmodellt láttam/látom. :(

De igazad van kérdező. Hálásnak kéne lenni az alapokért. És én igenis anyukámat becsülöm többre a családban!!! De ezt szerintem minden gyerek majd csak akkor fogja fel mikor kicsit érettebb lesz, utólag szerintem majd biztos mindenki látni fogja (remélhetőleg). Nekem is csak azután jött meg az eszem (ha mondhatok ilyet magamra), miután elmúltam 20 éves. Azóta 4 év eltelt és teljesen máshogy látom már a világot! Biztos csak idő kell mindenkinek.

2010. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos ez manapság egy általános jelenség. Ahogy csökken a házasság, a család szerepere, úgyanúgy csökken a szülők tekitélye és megbecsülése is.

Éppen most készülök egyik közösségi oldalon egy klubot alapítani ezzel a címmel: "Megalázott és méltatlanul mellőzött anyák lubja" Kiváncs vagyok, kik jelentkeznek és mennyire nyílnak meg az érintett anyák.

2010. febr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
egyet értek Veled, tisztelni kell a szüleinket. DE: egye meg mindenki, amit főzött! az ilyen kérdéseket kiírókat nem én neveltem fel, és nem is Te...tehát valami el lett ott cs*szve de istenesen. én is voltam kamasz, mégis tiszteltem (ha éppen valami miatt nem is szerettem, de MINDIG tiszteltem) a szüleimet.
2010. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
bocs,de anya kérdésben ellent kell mondjak az előttem szólók javával! Bár én is jóban vagyok a szüleimmel, és anyu a legjobb barátnőm, mégis ki kell állnom egy némelyik fiatal mellett! ugyanis van olyan "anya" aki piál ész nélkül, nem főz, nem csinál semmit 3 gyereket "nevelt",ebből a középső mosott, amíg otthon volt. Ja, és "anyuci" kijelentette, nem is egyszer,hogy :bár meg se szültelek volna.Na a 2 kisebbet se kell félteni,ne egy angyalok, de nem is olyanok, akik ezt érdemelnék.Igen, sajnos ilyen is van.Sokan hálásak lehetünk a szüleinknek,főleg az anyukáinknak,akikre mindenben számíthatunk és megtették amit megtehettek.Mi is szegények voltunk,6-an(szülőket is beleszámolva) 1 fizuból, ráadásul apu kezességet vállalt,amit fizethetett-saját testvére ültette fel- Mégis minden tőllük telhetőt megtettek, anyu mindig mellettünk állt.Sőt!Annyira igazi Anya, hogy a mai napig, ha valamelyikőnknek vesz pl.egy szakácskönyvet, akkor mind a 4-en kapunk.... Tyű,csajok,könnybe lábadt a szemem!
2010. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tény,hogy léteznek olyan anyák IS,akik isznak,hanyagok,nemtörődömök,stb.Viszont azt nem hiszem el,hogy ennyi önző,gonosz szülő lenne,mint amennyi ilyen kérdést ide feltesznek a kamaszok naponta.Az ilyen gyerekeket,akik azért leszemetezik a szülőt,mert azt mondta pici fiának,otthon ne a 6 ezer forintos (!) pólójában mászkáljon,idejében meg kellett volna nevelni.Egy atyai pofon talán segítene rajtuk,és rájönnének,merre van az arra.
2010. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

Szerencsére kezdenek átalakulni a szerepek. Végre felfogják az emberek hogy a szülőség nem a világ legnehezebb dolga, sok nehezebb van. És azért mert valaki felnevelt gyereket még nem kap glóriát, mivel saját maga válazotta hogy szül, akkor már kötelessége jól nevelni. Régen azért tisztelték a szülőket, mert azok nem verték a mellüket hogy ők most a világ legnehezebb és legszebb dolgát csinálják, nem viselkedtek gyerektelen emberekkel úgy mintha ők felsőbbrendűek lennének, hanem teljesen természetesen mentek a dolgok, neveltek, dolgoztak stb. Most meg amilyen visszataszítóan és beképzelten viselkednek a mai szülők, jó hogy nem becsülik őket.

Amúgy meg igen ennyi rossz szülő van, de szerintem a gyerekeknek régen is ennyi bajuk volt a szüleikkel csak akkor nem tudták hova leírni.

2010. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom,én inkább azt veszem észre,hogy aki nem akar szülni,vagy szingli,vagy 30 évesen szül,az ugatja le azt,aki szeretne gyereket,mert ma már szülni is szégyen,sőt,én ha szülni merek huszonévesen,azt egyenesen csak a ,,segílyír" teszem,pff...Egyébként egy szülő igenis megérdemli a tiszteletet,ha ő is szeretettel és tisztelettel neveli fel a gyerekét,és a lehetőségeihez mérten mindent megtesz azért,hogy boldognak lássa a gyerekét.Ha én 6 ezer forintos pólóban rohangálhattam volna otthon,befogtam volna a pofámat.Nem voltam földre szállt angyal,de nem is pocskondiáztam nyíltan a szüleimet,mikor tudtam jól,hogy én sem vagyok tökéletes.Ma is több így gondolkodó kamasz kéne.

Az álszent és hasonló megjegyzéseket nem fogom felvenni,kár erőlködni.

2010. febr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

A 19:34-sel teljersen egyett értek. Azt biztos h aki jó családban nevelkedett fel az el nem tudja képzelni, h a szülők milyen bunkók lehetnek a gyerekkel, és terorizálják, levezetik a feszültséget rajta. És nem kell hozzá pia. Sajnos ilyen a magyar társadalom. A gyereket lelkileg tönkre tehetik teljesen, leépíthetik az önbizalmát, szorongóvá tehetik, és kiszolgáltatottá. Meg akarnak felelni a társadalmi elvárásoknak, képmutatóak, olyat követelnek meg a gyerektől, amire ők sem képesek, pl cigi, rendrakás, őszinteség. Nem hiteles szülők, rossz minták, és ha a gyerek felnő, a társadalom újratelmeli ezt a sok rossz viselkedést. A gyerekek rosszul szocializálódnak, és szerintem ez nem attól függ h szegény v gazdag család. A gazdag családban is le lehet rázni a gyereket pénzzel, vagy ott is vannak bunkó szülők.


Sajnos ez a jelenség létezik! Énis csodálkozok rajta, h nemcsak nálunk vannak balhék, meg tapló viselkedés.

2010. febr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!