Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kirakhatnak -e a házból, ha a...

Kirakhatnak -e a házból, ha a tulajdonos meghalt?

Figyelt kérdés
Jó a családi kapcsolatunk, csupán kíváncsi vagyok, hogy mi a helyzet ilyenkor. Egyik nagyszülőmé a ház amiben lakunk. Neki van 2 gyermeke, az egyik az én szülőm. Ha végrendelet nélkül hunyna el a ház tulajdonosa, akkor eladhatják -e a házat (az örökösök) úgy, hogy nem lenne hova mennem? Születésem óta itt élek, elmúltam már 18 éves.
2015. márc. 7. 16:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%

haszonélvezetet csak a tulajdonos adhat,

minden további a két örökös megegyezésén múlik

2015. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
"Mivel itt lakok, így nem kevés pénzzel szálltam be a felújításba, szigetelésbe. Nehogy félreértsetek, magamnak is csináltam, csupán "kirakás" esetén -ha tudom, hogy ez lesz, inkább fektettem volna be a saját telkembe." ha ezt bizonyítani tudod, akkor az értéknövelő munkák ellenértékében tulajdoni jogot is szerezhetsz, még a hagyatéki eljárás keretén belül is
2015. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%

Haszonelvezeti jogot az uj tulajdonosok (orokosok) adhatnak neked, ez a jog azt jelenti, hogy eleted vegeig lakhatsz a hazban, amit nem hiszem, hogy meg fognak adni neked, ugyanis akkor nem tudjak majd eladni, mert senki se venne meg ugy.


Ha a ket testver nincs joban egymassal akkor legvaloszinubb hogy eladjak a hazat es fele-fele aranyban osztoznak. Vagy az egyik ha kifizeti a masiknak a lakas felenek az arat, akkor lehet ove a lakas 100%-ban.

2015. márc. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
A foldhivatalba bemehetsz erdeklodni, hogy az elhunyt rad hagyta-e a haszonelvezeti jogot.
2015. márc. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Az lenne a legtisztább, ha a jelenlegi örököst megkérném, hogy adjon életfogytig tartó haszonélvezeti jogot. Úgy hiszem, ennek nincs semmi akadálya. Jól tudom, hogy bármifajta óhaja ha volt, mindig tudott rám számítani. De ez már magánügy.
2015. márc. 7. 17:52
 16/19 anonim ***** válasza:
83%
tudod ki a fene adna haszonélvezeti jogot...tudod te egyáltalán, mit takar az jogilag?
2015. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem "életfogytig" tartó haszonélvezet, hanem HOLTIG tartó!

Basszus, ez nem szabadságvesztés...

2015. márc. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17-es, miért, lehet hogy egy börtönről van szó. Börtönház.

Kérdező: Ha két örökös van. Nem fog az egyik 'csak úgy' lemondani a fél tulajdonról és azt sem fogja hagyni, hogy csak úgy kiforgassák ebből, elvegyék tőle. Csak az lehet a megoldás, (ügyvéddel kell intézni, mert nincsenek jóban), a fél házat megvenni az egyik örököstől, vagy eladni és a fél árral kezdeni valamit.

2015. márc. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem haszonélvezeti jogot nem lehet örökíteni,ráhagyni az unokára.

De ha nem fizettél lakbért valamit,akkor a ráfordított pénz,munka letudható arra,hogy nem tartozol.

A nagyanyád nevelt akkor,talán amiatt is fordíthattál rá,nem?És hol él a leendő örökös,a szülőd?Nem lehet,hogy ő is szeretne ott lakni?

2015. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!