Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a férjem...

Hogyan kezeljem a férjem gyerekét?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy tíz éves fia az első házasságából. Mi két éve vagyunk együtt, és mostanában egyre jobban irritál a gyerek. Az a bajom vele, hogy látom, nem szereti az apját. Ha a férjem nem hívja fel, nem könyörög, hogy jöjjön el hozzánk hétvégén, csak akkor telefonál, ha új sportcipőt vagy videójátékot szeretne, nem akar tanulni, ha az apja egy kicsit erélyesebben kér tőle valamit, azonnal bőgni kezd. Nem hajlandó megenni a főt ételt, amikor itt van (volt, hogy két hétig is), egyszer sem tisztálkodott. Tudom, hogy ez a férjem és a volt felesége hibája, de engem nagyon zavar. Lepiszkítja a wc-t, szétdobálja a chipset, a tányért a földön hagyja, nem cserél ruhát, a fogkeféjét mégcsak ki sem bontotta a csomagolásból, a gyerek szaglik. Hangosan fingik (elnézést, nem tudom szebben kifejezni magam) előttünk, hajnalig nem akar aludni. Úgy érzem, jobban ki tudnék jönni vele, ha nem volna ennyire elkényeztetve,kicsit megnevelnék, de én nem szólhatok bele a dologba. A férjem pedig elnéző, mert fél, ha mond neki valamit, többé nem fog jönni hozzánk. Ráadásul úgy fest, a jövőben a fiú velünk fog élni.

Tudom, hogy nem az én gyerekem, semmi közöm hozzá, mit és hogyan csinál, de idővel legalább fog egy kicsit változni? Egy ember képes kényszeríteni önmagát arra, hogy szeressen valakit? Ha igen, jól jönne néhány tanács.


2015. márc. 4. 13:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:

jó tanácsokat adsz, csak sajna ilyen ártatlan kis megjegyzésekkel nem megyek semmire. Ha a férjem megkérdezi tőle, hogy akar-e a fürdeni, ő nemmel válaszol, és a dolgot ennyivel le is tudták. De ha már ennyi jó tanácsot kaptam tőletek, valamit biztosan tenni fogok.

2015. márc. 4. 14:52
 12/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokaknak furcsa lesz, de mivel megvan a pszichológiai oka a kisfiú viselkedésének, ezért csakis következetességgel (mindkét felnőtt részéről), megfelelő szabályokkal, de hatalmas SZERETETTEL, megértéssel és türelemmel lehet elérni bármit is. Soha ne akarj az anyukája lenni.Egy büntetés csakis dacot és ellenkezést fog kiváltani az elején. Tudom mit beszélek, két nevelt gyerekem van akik már felnőttek, a három közös mellett.
2015. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok én az anyja lenni, csak szeretném, ha egy kicsit másként mennének a dolgok. Ha néhány javaslatomat nem támadásnak vennék a gyerek ellen.
2015. márc. 4. 15:31
 14/16 anonim ***** válasza:
Sajnos mindig lesz, aki a törekvésedet nem jóindulatúnak értelmezi. Ismered a mondást! Mindenkinek nem lehet megfelelni. Ne is akarj. Ha a férjeddel már meg tudod beszélni és következetesen betartani a szabályokat, akkor később az a kicsi fiú is meg fogja köszönni neked.
2015. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszönöm a támogató szavakat! :)
2015. márc. 4. 16:45
 16/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogyha a férjed nem tesz semmit, akkor te a fejed tetejére is állhatsz, nem fogsz elérni semmi javulást sem.

Viszont ha hozzátok költözik a gyerek, akkor jogos, hogy lefektessetek alapvető szabályokat, azt nem lehet elvárni h eltűrd a higiénia teljes hiányát.

2015. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!