Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a férjem...

Hogyan kezeljem a férjem gyerekét?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy tíz éves fia az első házasságából. Mi két éve vagyunk együtt, és mostanában egyre jobban irritál a gyerek. Az a bajom vele, hogy látom, nem szereti az apját. Ha a férjem nem hívja fel, nem könyörög, hogy jöjjön el hozzánk hétvégén, csak akkor telefonál, ha új sportcipőt vagy videójátékot szeretne, nem akar tanulni, ha az apja egy kicsit erélyesebben kér tőle valamit, azonnal bőgni kezd. Nem hajlandó megenni a főt ételt, amikor itt van (volt, hogy két hétig is), egyszer sem tisztálkodott. Tudom, hogy ez a férjem és a volt felesége hibája, de engem nagyon zavar. Lepiszkítja a wc-t, szétdobálja a chipset, a tányért a földön hagyja, nem cserél ruhát, a fogkeféjét mégcsak ki sem bontotta a csomagolásból, a gyerek szaglik. Hangosan fingik (elnézést, nem tudom szebben kifejezni magam) előttünk, hajnalig nem akar aludni. Úgy érzem, jobban ki tudnék jönni vele, ha nem volna ennyire elkényeztetve,kicsit megnevelnék, de én nem szólhatok bele a dologba. A férjem pedig elnéző, mert fél, ha mond neki valamit, többé nem fog jönni hozzánk. Ráadásul úgy fest, a jövőben a fiú velünk fog élni.

Tudom, hogy nem az én gyerekem, semmi közöm hozzá, mit és hogyan csinál, de idővel legalább fog egy kicsit változni? Egy ember képes kényszeríteni önmagát arra, hogy szeressen valakit? Ha igen, jól jönne néhány tanács.


2015. márc. 4. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Le kell fektetni a hazirendet, ebben a tisztalkodast is be kell vonni, a gyereknek meg be kell tartani mig ott van nalatok. Persze ebben nem lesz sikered, ha a ferjed nem all melled/melletted. Ahhoz hogy az apuka ilyen tutyi-mutyi, nem is tudom mit mondjak.
2015. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz lesz. Biztos le leszek pontozva, de lehet, hogy jutalmazásos rendszerrel kellene próbálkoznotok. Nem tudom ekkora gyereknél működik-e, az én lányom csak 5 éves és kb. 3 éves kora körül használtuk, mikor az egész reggeli készülődés egy hiszti volt. Csináltam egy kis táblázatot a napi "teendőiről". Ha hiszti nélkül, ügyesen megcsinálta, akkor oda kapott egy pecsétet. Mindig ki volt tűzve valami cél, hogy hány pecsét után mi jár. Mondjuk nálunk, mivel még kicsi volt, nem is az érdekelte, hogy mit kap, hanem hogy legyen pecsétje. Ne gondolj nagy dolgokra, általában nem is játék volt, hanem valami "élmény". Fagyizás, mozi, múzeum. Ahová amúgy is elvittük volna, csak így érdekesebb volt, hogy Ő "dolgozott" meg érte. A leírásodból nekem az jön le, ha most bekeményítetek, akkor még nagyobb ellenállást váltotok ki, és iszonyat feszültek lesztek mindannyian. Mondjuk ha hozzátok költözik nem ártana ha apuka is összeszedné magát.
2015. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Első körben a férjeddelalakíts ki közös álláspontot, hiszen az most sincs meg.

Míg a férjed mindent elnéz, téged ez már zavar.

Akkor és CSAK akkor kezdj bele bármilyen "reformba" a gyereket illetően, ha a férjed egyetértését is magad mellett tudhatod.

Egyébként maiket írsz normális és ésszerű, a 10 éves gyerek valószínűleg ezt dacból teszi- úgy látom sikeresen sajnos.


Ha a kisfiút a továbbiakban ti fogjátok nevelni, akkor ez az egész felháborító, dacos viselkedés már erre egy reakció: anyámnak nem kellek, mert lepasszol, apámnak nem kellek, mert "új nője van"- most ezt a gyerek szemszögéből írtam...


Ha egyébként is lesz ez a nagy változás az életetekben (gyerek hozzátok költözik), legyen ez egy jó alkalom a férjeddel való közös álláspont és az alapvető szabályok kialakítására, mint rendrakás, tisztálkodás, anyával való kapcsolattartás, életkorának megfelelő besegítés a házimunkába, zsebpénz és különprogramok fizetése, ruházkodásra szánt keret, szoba berendezés, közös programok illetve ha eltérő a munkarendetek, akkor az is, hogy ki megy a kisfiúért, ki mikor hová viszi (pl. sport stb.)

Ezt ne hagyd ki semmiképpen, mert hosszú távon csak a világos szabályok között lehet játszani, élni.

Üdv: egy édesanya

2015. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

szellent - az szebb kifejezés

Ha nem kezditek rendre szoktatni, csak rosszabb lesz. Már most is egy kicsit késő, de még nem reménytelen. Apukának kell erélyesen, határozottan és következetesen az elemi szabályokra szoktatni.

2015. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jövőben veletek fog élni a gyerek, akkor nem kell attól félni, hogy többet nem megy hozzátok, mint ahogy írtad.

Mindenképpen le kell fektetni a szabályokat, mert tönkreteszi a házasságotokat. Lehet, hogy az anyja sok mindent megengedett neki, de az is lehet, hogy szigorú volt és most nálatok akar lazulni.

Kell egy egészséges keret a neveléshez, aminek a lényege, hogy a férjeddel mindketten legyetek következetesek. Ahogy most a gyerek viselkedik, az minden családnál kiverné a biztosítékot. Ha együttműködik, akkor jutalmazás, ha nem, akkor megvonás. Kezdetben biztosan lesz balhé, de még mindig jobb, mint ha évekig megkeserítené az életeteket, vagy teljesen tönkremennétek bele.

2015. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és hálás vagyok, amiért nem tartotok mesebeli gonosz mostohának. Az a baj, hogy a férjem mintha észre sem venné a gyerek higiéniai hiányosságait, ami meglepő, mert ő szinte már mániákusan tiszta. Eddig csak az étellel kapcsolatos aggályaimat fejeztem ki. Amikor rájöttem, hogy zöldséget csak ketchup formájában eszik, említettem a dolgot a férjemnek, de ő csak legyintett, azt mondva, hogy mindig is ilyen volt, és még a nagyanyjánál sem eszik semmit.

Ami a tisztálkodást illeti, tényleg nem merek szólni. Valahogyan rávezethetném az apját erre, hogy azt higgye, magától vette észre a dolgot?

2015. márc. 4. 13:45
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ferjed tiszta es nem veszi eszre a gyereken, hogy o nem, akkor ra se nez. Irod, legyint, hat ez nem neveles, tojik bele mit csinal a fia. Szerintem rad hagyja, hogy neveld a gyereket.
2015. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló (volt) a helyzet. A párom lánya igazi apuci pici lánya, két könycseppel bármit elér. Azóta vannak szabályok, hogy a páromhoz költöztem. Nem egyből követeltem, hanem fokozatosan megkértem erre-arra, ha megcsinálta, megdícsértem. Most már magától viszi a konyhába a tányért, nem úszik a fürdő, a szennyes is megtalálja a szennyestartót, egyedül a használt zsebkendővel küzdünk, bár haladunk, mert már nem ott dobja el, ahol használta, hanem egy kupacba gyűlik a nappaliban.

A legnehezebb rész az volt, hogy az apját meggyőzzem, hogy nem az a rock'n'roll élet, hogy egyáltalán nincs szabály, hanem az, ahol a szabályok betartása mellett is van lazaság.

2015. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

14:03-as válaszoló:

Köszönöm, megpróbálom az általad említett dolgokat. Csak tudnám, hogyan hozzam szóba a férjemnek.

2015. márc. 4. 14:26
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok.


A fürdést szóbahozni?

este pl. "drágám, szólnál a Pistikének, hogy menjen el fürdeni, amíg én mosogatok/pakolok, addig pont végez, utána én szeretnék menni- figylej már rá kérlek és intézzétek az esti dolgokat, hogy legyen még időnk egy társasra/mesére/beszélgetésre- (vagy összebújásra ketten).

A fogkeféjét ott találod a polcon, aznap vettem, mikor jott Pistike- úg látom, az elmúlt 3 napban még nem bontotta ki- kérdezz már rá légy szíves, hogy mivel mosott fogat és ha véletlenül a tiéddel, akkor eldöntheted, hogy te mivel szeretnél :)


valami ilyesmi:)

2015. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!