Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya lepten nyomon megalaz 19...

Anya lepten nyomon megalaz 19 evesen. Vele van baj vagy velem?

Figyelt kérdés

Pl bementunk multkor egy boltba koromlakkert. Talaltam szemoldok formazo port, es mondtam hogy vegyuk meg mert kiszeretnem probalni.

Erre az elado meg mindenki elott ugy viselkedett velem mint egy 3 eves gyerekkel aki szeretne venni egy jatekot de az anyja feleslegesnek tartja...Elkezdett ott jajjogni meg mondta hogy jaj minek az neked, van szemoldokod , jajj hat milyen vagy te. Aztan nezett az eladora ilyen artatlan boci szemekkel hogy mondja meg nekem hogy ez felesleges.Persze az elado lesz*rta, gondolom jot rohogott rajtunk, hogy egy majdnem 20 eves lannyal igy viselkedik az anyja... Aztan venni akartam fekete koromlakkot. Arra is elkezdett jajjogni, de ilyen iszonyat kinosan es megint az eladotol varta a biztatast hogy az tenyleg milyen csunya.

Ott kellett magyaraznom neki a boltba hogy mire valo a szemoldok por meg a fekete koromlakk is szep..

Allandoan ezt csinalja. De mindennel.

Pl akarok sutni itthon, de nem lehet mert mert mar (delutan!!) ot ora van es keszulunk a lefekveshez....

" ilyenkor mar nem sutunk"

Aztan ha fozni akarok helyette, nem engedi mert azt mondja majd o gyorsan megcsinalja ( ami amugy mindig szornyu mert valahogy nem erzi az izeket. ) hagyjam beken bem bizza ram..

19 eves vagyok, vendeglato szakkozepbe jarok , jovore erettsegizek, azert csak ertek valamit a fozeshez.

De nem az ugy tokeletes ahogy o csinalja.

Katasztrofa

Alig varom hogy elkoltozzek mert allandoan megalaz, es ugy kezel mint egy gyereket.

Ja meg pl van az is hogy vesz tusfurdot ami nalunk elfogy 2-2,5 het alatt mert ketten hasznaljuk de ha elfogy allandoan minden alkalommal megkerdezi hogy " Habfurdonek hasznaltad megint?" Kb 7 eve tortent egy olyan mikor meg gyerek voltam hogy belenyomtam egy egesz tusfurdot a vizbe es elfogyott. Akkor kiakadt es azota ezt hajtogatja allandoan. Pedig soha nem " habfurdozok" az volt az elso utolso eset de azert elkell hajtogatnia 2 hetente...

Mit csinaljak?

Ezt mert csinalja? Iszonyu megalazo...

Koszi

19/L


2015. márc. 1. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Kerüld, menj nélküe vásárolni.


Az enyém is ilyen, s én majdnem 40 vagyok...vettm eskmvőre képeslapot barátoknsk, anyám rakta el. Megírta, aláírta az én nevemben, mintha kétéves lennék, s berakta az én táskámba...szólni egy szót nem szólt róla.


Vagy, pár hete meghalt a nagybátyám, megírta, hogy pontosan mit kéne írnom az unokatesóimnak részvétnyilvánításként, még azt is, hogy mi legyen az aláírás, tesóm és saját nevem...

2015. márc. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

Majdnem 20 evesen ne anyucitol kerd, hogy mit vegyen neked, hanem vedd meg, a sajat penzedbol. Meg jo, hogy nem hisztiztel a kirakat elott.

Sok vendeglato sz@rjat ettem mar, szoval nem csak konyvbol tanulunk fozni, hanem sok tapasztalat is kell.

Biztos majdnem 20 vagy???

2015. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem, viccbol irtam.

Amugy anya ajanlotta fel hogy vegyunk koromlakkot 1.

2. Dolgoztam, de suli mellett de rohadtul nincs idom akinek van az vagy szombaton dolgozik vagy hazudik es a suli rovasara megy

2015. márc. 1. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok szülő nem képes vagy nem akar átlendülni azon a ponton, amikor el kell fogadni az egyenrangúságot ill. tudomásul kellene venni, hogy megváltozott a hatalmi helyzet. Anyád gyerekként akar veled viselkedni továbbra is, mert ég képtelen elfogadni, hogy a természet rendje szerint háttérbe szorul. El kell szakadni tőle, pl. nem vele menni vásárolni és ketten használni ugyanazt a habfürdőt vagy leszokni róla.
2015. márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom miért gondolja mindenki azt, hogy 20 évesen már mindenkinek saját pénze van és el tudja tartani magát. Főleg miután a kérdező is leírta, hogy még tanul, jövőre végez.... én 22 vagyok és nekem sincs saját keresetem, olyan szakra járok, ami mellett nem lehet dolgozni, már csak az órarendem sem engedi. Nem tudom milyen "végzettségű" emberek írják mindig az ilyen válaszokat. Gondolom ezek azok, akik hisztiznek, hogy 3 szakmával sem kapnak munkát, azt mindig kiderül, hogy a 3 szakmából egy érettségi, 1 manikűr egy meg pedikűr... vége az OFF-nak, elnézést miatta.

Hát nem tudom kérdező, így ahogy leírtad nem hangzik annyira durván a helyzet, de lehet csak azért, mert maga a szituáció ott helyben nevetséges, utólag leírva nem. Nem tudom mit tehetnél. Végül is anyukád pénze, ő dönti el, hogy mire költi. Ebbe sajnos nincs beleszólásod. Ha lesz majd saját pénzed és akkor is beszólogat, akkor majd megmondhatod neki, de szerintem sokáig fog tartani, mire abbahagyja a beleszólogatást.

2015. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sok felnőtt embernek sincs munkahelye, nemhogy egy 19-20 éves lánynak, azért először gondolkodni kéne utána cselekedni...

nem tudsz mit csinálni az anyukáddal, fogd fel úgy hogy tanulj az ő hibáiból, és te majd jobb anya leszel.

én is leléptem otthonról 18 évesen, most 20 vagyok egyedül élek, tanulok és dolgozok, és végre nem kell hallgatnom a szüleim dumáját, sopánkodását, gonosz szavait... arra költöm a pénzem amire akarom, akkor megyek oda amikor akarok....

így te is jobban fogod majd becsülni ezt az időszakot

2015. márc. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!