Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkaphatják így a babájukat?...

Megkaphatják így a babájukat? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

egyik barátnőm terhes az élettársától.albérletben laknak,de nem tudták fizetni a villanyszámlát ezért kikapcsolták nekik.a lány dolgozott mult hónapig,bevérzett és most nem dolgozhat most félidőnél tart(20 hetes).

a srác nem talál vagy nem akar találni munkát azt nem tudom,de a lényeg,hogy nincs munkája.megkaphatják így a babát hogy nincs villany és nem is dolgozik a srác?Hogy segíthetnék a lánynak?Lehet egyáltalán ilyesmibe segíteni?


2010. febr. 13. 20:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%

Senki nem fogja megnézni, hogy van-e náluk villany, mielőtt hazamennek a kórházból. Vagyis a védőnő kimegy ugyan, de igazából nem kötelező hogy legyen villany. Ma is élnek pl. olyan tanyasi házban emberek, ahol nincs villany.

Albérletben lakni nem tudom miért olyan felháborító sokak számára, normális dolog szerintem

Amúgy meg mire a baba meglesz, a pasi is találhat munkát, és addig még vissza is kapcsoltathatják a villanyt.


Amúgy nem is értem, miért írják, hogy "ilyen körülmények között" nem lehet gyereket nevelni. Milyen körülmények? A kérdező csak annyit írt a körülményekről, hogy nincs villany. De azért gondolom nem koszban mocsokban élnek.


Annyiban tudsz nekik segíteni, hogy segítesz a srácnak munkát találni. Vagy ha nem akar, akkor prábólod észre téríteni, hogy kell. És segítesz neki keresni.

2010. febr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%

Állj mellette, nyugtasd meg, mert a vérzés nem jó jel! GYEDet fog kapni ha dolgozott, + T-GYÁST, de a srácnak ultimátum kell: vagy meló, vagy mennek az anyaotthonba.

A védőnő nem sasol fázisceruzával, de a srácnak dolgozni kell, mert hármuknak kevés lesz a pénz, pláne albérlettel. Itt a kampányidőszak, valami szórólapozás, plakátragasztás, akármi kell, hogy legyen! A gyerekéért!!

2010. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Hát ne haragudj, de aki a villanyszámláját nem tudja fizetni, az hamarosan a többi rezsit sem fizeti. És ott lesz a baba, akinek egy csomó cucc kell. Szerintem ezek a szülők nem biztosítanak megfelelő környezetet a kicsi számára. Nem csak az anyagiak számítanak, de elsősorban azon akadtam ki, hogy mennyire felelőtlen felnőtt emberek vannak. Lehetett volna várni azzal a babával, amig rendeződnek a körülmények. Az albérlettel semmi baj nincs, de én úgy érzem, ennél a párnál alapvető dolgok hiányoznak.

Engem (elsőt) lepontoztatok, amiért azt mertem javasolni, hogy inkább adja örökbe szerető gyermektelen szülőknek, minthogy a gyámhivatal vegye el tőle, és dugja be egy intézetbe... mert ez lesz a vége.

2010. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

88. § (1) A bíróság megszünteti a szülői felügyeletet:


a) ha a szülő felróható magatartásával gyermeke javát, különösen testi jólétét, értelmi vagy erkölcsi fejlődését súlyosan sérti vagy veszélyezteti,


Szerintem belefér.

2010. febr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezt súlyos veszélyeztetésnek még nem nevezném.
2010. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

De most gondolj bele: jó, nem télen fog megszületni a kicsi, de mi lesz, ha a jövő télen a fűtést nem fizetik, és kikapcsolják azt is.

Hallottam a tv-ben, hogy megteszi a gázművek, nem érdekli őket, hogy van-e a lakásban gyerek vagy nincs.

Én nagyon aggódom ezért a piciért....

2010. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat!Igazából én sem nagyon értem őket,mikor még az elején járt próbáltam vele beszélni,hogy ez így nem fog nekik működni,mondott nekem olyanokat amik miatt én biztosan nem vállaltam volna be a párjával egy babát(nem bántotta meg ilyesmi),de még én lettem lehurrogva,hogy mit szólok bele,azóta inkább csak segíteni próbálok nekik.pénzzel nem tudok,mert nekem is 3 gyermekem van,mellettük nem tudok nekik annyit adni,hogy rendbe hozzák a dolgaikat.van egy házam amibe beköltözhetnének,de valamiért nem fogadják el.találtam kecskeméten albérletet és munkát is ami asrácnak jó lenne,de a válasz az volt,hogy ők csak a srác apjához költöznének vagy annak a környékére,mert ott lenne segítségnek,hát nem tudom.Sajnos tényleg nem gondolták végig a dolgokat és felelőtlenül vállalták be.az anyaotthonötletét még nem vetettem fel nekik,igazság szerint még eszembe se jutott :(

már egyszer mondta a védőnő nekik,hogy nem engedi ki a gyereket a kórházból,hogy ők hazavigyék,de nemrég rákérdeztem azt mondta a bnőm,hogy azóta már nem problémázik a védőnője,aztán hogy ez igaz e...!?

Egyébként jól tudom,hogy valahol a környéken tudna a párja munkát találni,mert úgy volt,hogy mi is a férjemmel és a gyerekekkel arra a környékre költözünk a munka miatt,de aztán nem volt szükség a költözésre.a lényeg benne,hogy munka biztosan lenne.a lány anyja külföldön dolgozik,egy időben volt is kint nála a lány meg a srác i9s.a lánynak nem tetszett asrác meg nem kapott munkát ezért hazajöttek.a lány anyja nemrég haza akart jönni,hogy segít a lányának,otthon marad a picivel és ő így dolgozhatna,de a lány volt felháborodva,hogy az anyja nem fogja nevelni az ő gyerekét.nem tudom mi lesz így velük,igazság szerint hiába a barátnőm most inkább a babát sajnálom...mi lesz így a lánnyal,a babával?! :((

2010. febr. 14. 10:17
 18/20 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy nem aggódom a babáért, csak azt, hogy ez még nem súlyos veszélyeztetés. A törvények pedig nem foglalkoznak jóslással, tehát olyan alapon, hogy "mi lesz ha..." nem vesznek el gyereket. Csak akkor, ha már konkrét helyzet van. De azon is először megpróbálnak segíteni, mert a cél az, hogy a gyerek a családban maradhasson, elvenni csak végső esetben szokták, mert még szegénységben is kiegyensúlyozottabb fejlődés várható családi körben, mint egy jólfelszerelt intézetben, ahol sokadmagával él. Nem azt mondom, hogy ez minden esetben így van, de jelenleg az az elfogadott vélemény, hogy a gyermek fejlődéséhez szükséges az, hogy legyen egy bizonyos személy, akihez intenzíven kötődik, ez általában az anyja. Egy intézetben ez az állandó személy nincs meg. Ezért törekszenek inkább arra, hogy a családon segítsenek, hogy megoldható legyen, hogy a gyerek velük maradjanak, kiemelni a gyereket csak végső esetben szokták.
2010. febr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nos, ha nem tudják fizetni még maguk után se az alapot, hogy fogják a gyereket táplálni, öltöztetni, mosdatni? A srác trehány, engem nem érdekel, mi a munka, csak tisztességes legyen. A lány meg nem értem, miért nem engedi az anyjának, hogy segítsen, ja, hogy nem dolgozni és otthon ülni könnyebb, róla is megvan a véleményem, ha fontos lenne neki a gyereke, nem érdekelné, elmenne dolgozni, hogy az a gyerek egészségesen élhessen. Oké, kötődés, de kötődésből nem tudják se etetni se ruházni.

Nagyon felelőtlenek, és az ilyeneknek mégis van gyerek, sokan meg mindent megadnának és mégse lehet.

Igazságtalan a világ.

Azt a gyereket tervezték vagy véletlenül csúszott be?

2010. febr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
egyszer már volt terhes az el kellett vetetnie,egészségügyi okokból.akkor még volt munkája a srácnak is.ezt most megtartották,de hát ez lett a vége és ki tudja mi lesz velük ezután,mert igaz csak feltételezés alapján nem veszik el tőlük a babát,de mi lesz ha odáig jutnak,hogy nemhogy a villanyt nem tudják fizetni,de még z albérletet sem és a többi számlát...segítenék nekik,de nem tudom hogyan :S
2010. febr. 14. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!