Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkaphatják így a babájukat?...

Megkaphatják így a babájukat? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

egyik barátnőm terhes az élettársától.albérletben laknak,de nem tudták fizetni a villanyszámlát ezért kikapcsolták nekik.a lány dolgozott mult hónapig,bevérzett és most nem dolgozhat most félidőnél tart(20 hetes).

a srác nem talál vagy nem akar találni munkát azt nem tudom,de a lényeg,hogy nincs munkája.megkaphatják így a babát hogy nincs villany és nem is dolgozik a srác?Hogy segíthetnék a lánynak?Lehet egyáltalán ilyesmibe segíteni?


2010. febr. 13. 20:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Kérdés, hogy ők hogy gondolják.

Ha meg tudják tartani, és képesek az anyagi hátteret biztosítani, akkor tartsák meg.

Ha örökbe akarják adni, akkor forduljanak hozzám bizalommal, boldogan segítek!

(Még megjegyzem, hogy ha rossz körülmények között van a baba, a gyámhivatal elveszi, és intézetbe kerül!!)

Ha a barátnőd felelősségteljesen gondolkodik, akkor nem teszi ki ennek a gyermekét, hanem örökbe adja egy gyermektelen házaspárnak, akik szeretettel nevelnék.

2010. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Már bocs, de a barátnőd teljesen felelőtlen. Eddig ő dolgozott, eltartotta drága párját.És még egy gyereket is bevállalt úgy, hogy a srácra nem számíthat. Ha még a villanyra sem futja, mit gondolt, miből neveli a babát? még van idő, félidős terhes. A gyereket úgyis egyedül kell ellátnia, keressen valami megoldást. Szülők? Rokonok?
2010. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Hát, nem érdekel ebben az országban senkit, hogy ki milyen körülmények között él. Nézd meg a cigányokat, hány gyereket szülnek mindenféle putrikba. Amíg valaki nem jelenti fel őket kiskorú veszélyeztetése miatt (mert pl. nem adnak enni a gyereknek, vagy megfagy), addig nem hiszem, hogy bármilyen hivatal akár csak meg is nézné, hogy hogy él bárki.
2010. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
ilyen körülmények között nem lehet gyereket nevelni!!! ha nem akarnak lemondani róla,akkor adják be csecsemőotthonba,ahol látogathatják minden nap,és kihozhatják,amint elfogadható anyagi körülményeket teremtenek! így nem kell lemondani róla,de a gyerek sem fog nélkülözni.
2010. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

A csecsemőotthon a legrosszabb, meg az, hogy néha kihozzák, néha nem. A gyerek ezt nem érti meg, örökké a szüleit várja. Ezt én meg is tiltanám, ilyet nem tehet egy szülő a gyerekével.

(Jártam már csecsemőotthonban, és oda is csak "egy kis időre" adták be a gyerekeket... Feléjük sem néztek soha.)

2010. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Tudtommal még a szülés előtt vagy rögtön utána a védőnő kimegy házhoz szúrópróbaszerűen pont az ilyen esetek elkerülése végett...!

Áram nélkül manapság már nehéz ellátni egy gyereket(mert ugye abban egyetértünk h a múltban adott esetben áram nélkül is felnőttek gyerekek)

Nem az elektromosság lesz itt a legnagyobb probléma!!!

2010. febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Hm, annyira más a helyzet, mint akkor, amikor én születtem. Akkor igaz, mindkét szülőmnek volt állása, viszont egy szoba-konyha szállón kezdték az életüket, és kimentek hozzájuk felmérni a körülményeket, megállapították, hogy oda nem születhet gyerek, és apámnak a munkahelye (a vasút) ígért egy kis lakást - nem tökéletes, de mégis élhető -, mikorra megszülettem, meg is lett. Persze költöznünk kellett onnan is, mert penészesedett a fal, és volt is hova, de mégse kellett egy labilis helyre születnem.


Változott az idő, és szerintem ha a szüleim hasonlóképp éltek volna akkor, mint a barátnődék, akkor nem vállaltak volna gyereket, amíg nem stabilizálódik a helyzet. Még ha meg is romlott a házasságuk, és még ha apám különbséget tesz köztem és öcsém között (öcsém javára), de arra azért volt eszük, hogy a gyereknek nehéz indulás esetén se szabad bizonytalanra születnie. Házasságuk második évére születtem.


A barátnőd felelőtlen. Szülőket kéne megkeresni, testvért, rokont, ha ők kiesnek, akkor a barátokat. Ha nem oldják meg, valaki jelenti, és akkor a gyereket elveszik.

2010. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Segiteni ?! Hát nem tudom elöször el kell döntenie mit akar megtartani a gyerekét vagy a párját.Ha a gyereket akarja,van anyaotthon ott biztos tudnak segiteni.Ha apárját akkor..nincs miröl beszélni...
2010. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
Ha már ahhoz volt esze a csávónak, hogy gyereket csináljon, akkor menjen el sz@rt kaparni, oda talán még nem kell protekció meg 20 oldalas szakmai önéletrajz, bár mondjuk ebben a világban már ki tudja.
2010. febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Mi az hogy megkaphatják-e a gyereket csak úgy nem lehet elvenni a szüleitől. Törvény szerint nem lehet anyagi indok miatt elvenni a gyerekeket. Ha segíteni akkarsz addj nekik pénzt, fogad be a lányt, vigyáz a kicsire hogy elmehessen dolgozni, próbálj munkát szerezni a fiúnak, forduljanak valamilyen hatóssághoz segítségért. Szomorú de sokkan nyomortelepkre szülnek gyereket.
2010. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!