Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudassam apummal, hogy...

Hogyan tudassam apummal, hogy már nem vagyok gyerek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, apukámmal élek és még két nállam fiatalabb hugommal 15 éves és öcsémmel 12 éves mivel a szüleim elváltak már 10 éve.Az a probléma hogy apukám nem akar elengedni szórakozni, nagyon félt.Már lassan barátot is szeretnék magamnak,de igazából azt sem tudnám hogy hogyan mondjam majd el neki.Már volt hogy elmentünk 2 buliba hugommal és aztkövető 1 hétben alig akart hozzánk szólni,de aztán menden ugyanúgy ment tovább.Pedig tényleg semmi oka félteni nem iszunk és nem is dohányzunk.Mit tegyek, hogy végre megértse nem vagyok már kicsi lassan nagykorú leszek.Segítsetek.
2010. febr. 13. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ülj le vele beszélni nyugodt hangon, észérvekkel alátámasztva. Erősítsd meg benne, hogy te ettől ugyanúgy az ő kicsi lánya leszel, de szeretnél önállósodni, ha kell, hívod/írsz SMS-t 1-2 óránként, hogy minden rendben, számíthat rá, hogy nem csinálsz butaságot. Írd össze az érveidet és egy nyugodt pillanatában kapd el és mondd el neki, mit érzel, mit szeretnél, ha engedne. Kössetek kompromisszumot, hogy te heti egyszer pl. péntek este elmehetsz év közben éjfélig, nyáron mondjuk 2-ig. Sok sikert.
2010. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
mondd el hogy az ilyen korú csajok mint te már szoktak eljárni szórakozni. beszéljétek meg h mikor mész haza kikkel mész megmondod h a telefonod rezgőre lesz állítva ha valamit akar nyugodtan hívjon stb... és olyannal menj el akit ismer apud és szerinte normális . Sok siker:) - 16F
2010. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha az apukád igazán szeret akkor tew mondig a "kicsi" lánya leszel és félteni fog. Az biztos hogy le kell vele ülnöd és komolyan beszélgetni vele, de azt nevárd hogy aggodalom nélkül elengedjen. Saját tapasztalat, a lányom 16 éves én sok helyre elengedem de mindig izgulok miatta, ha késön van vége a programjának inkább el megyek érte, mint egyedül jöjjön haza
2010. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
de gyerek vagy még, szóval kuss:D
2010. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó válaszokat kaptál! Mikor megbeszélitek ezt, gondold bele magad az ő helyébe is: rajta minden felelősség, nem ismeri a generációdat, csak félelmei vannak.

Légy megértő, higgadt és ő is meg fog érteni!

2010. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!