Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen okai lehetnek ha egy...

Milyen okai lehetnek ha egy nő nem vágyik az anyaságra?

Figyelt kérdés
Nem akar gyereket, de nem karrier meg hasonló dolgok miatt nincs meg benne az érzés hogy gyereket szeretne. Meg ha a gyerekekről hal a nevelés árnyoldalát látja hogy mennyi gond van a gyerekkel. Mitől lehet ez? Változhat az érzés? Nem fiatal hanem felnőtt nőről van szó.
2015. febr. 21. 10:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

"Mert régen olyan jó és könnyű volt élni?"


Nem az volt a kérdés, hogy jó lenne-e régen élni. Nem is erre válaszoltam.


Vannak még természetközeli népek, bár sajnos nem sokan, akik félig meddig törzsi kultúrában élnek, és törődnek a gyerekeikkel. Meg a gyerekek is egymással. Hogy ki akar úgy élni és ki nem, az mindegy a kérdés szempontjából.

2015. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
A kerdesre a valaszt nem tudom. Azt viszont ihen, hogy ha a nonek nincs gyereke ~40 eves koraig, akkor megbolondul a szo szoros ertelmeben. Kivetel nelkul ezt latom.
2015. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes helyen nézelődhetsz. Én most vagyok a legboldogabb, karrierem csúcsán járok, és évente 5x el tudok menni nyaralni is. :D
2015. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

"A kerdesre a valaszt nem tudom. Azt viszont ihen, hogy ha a nonek nincs gyereke ~40 eves koraig, akkor megbolondul a szo szoros ertelmeben. Kivetel nelkul ezt latom."


Hát én nem tudom, te hol látod ezt, de én meg azt látom, hogy sok anyuka őrül meg, hogy nem tud "élni"...

2015. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

Egyelőre nem mondtatok ellentétes dolgot azzal ami a tény.


Ha te az élés alatt az évi 5 nyaralást és a fűvel-fával való szexet érted, akkor az nem engem minősít.

2015. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ha te az élés alatt az évi 5 nyaralást és a fűvel-fával való szexet érted, akkor az nem engem minősít."


Szerintem pedig van átmenet a kéjelgés és a bezárkózottság között azért, jócskán.

2015. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
Ő hozta kzávi példának :).
2015. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Ki beszélt fűvel - fával szexről??? 19 éve együtt vagyok a párommal! Miért kell mindig belekepzelni valami mást??
2015. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
90%

Talán azért, mert mindenki másra vágyik az életben?

Gyakorlatilag egyedül neveltem három éves kora óta az öcsémet (anyu érthető okokból folyton dolgozott, apánk pedig elment) és nincs az a pénz, amiért én ezt a cirkuszt még egyszer vállaljam. Mire öcsi felnőtt, én érzelmileg totál kimerültem, mert egy gyerek rengeteg törődést igényel mind érzelmileg, mint testileg. A tűrőképességem egyszerűen nem bír el többet. Végül is, én is csak ember vagyok, nem superman. Lassan 29 éves leszek, öcsémet a mai napig imádom, de kizárt, hogy valaha saját gyerekem legyen.

2015. febr. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
83%
32 éves leszek, és soha életemben nem akartam gyereket. Egészen pici koromtól tudtam, hogy nekem nem lesz és sosem gondolkodtam rajta, hogy miért, egyszerűen csak természetes volt, mint a levegővétel. Később, amikor láttam, hogy mások szörnyülködnek ezen és elítélnek, már végiggondoltam, hogy miért is nem akarok. Nekem egy gyerek nem jelent semmit, nem találom aranyosnak, nem olvadozom tőle, ránézésre inkább taszítanak. Nagyon zavar és idegesít, amikor rohangálnak, kiabálnak. Már gyerekként is utáltam az ilyeneket, én csendes, nyugis voltam. Ijesztőnek tartom, hogy ha gyereked van, soha többet nem lehet egy nyugodt perced, csak ha már felnőnek, de akkor már öreg vagy ill. kezdődik minden elölről az unokákkal. a gyerek a párkapcsolatokat is csak tönkreteszi. A szülésről meg ne is beszéljünk, annál nagyobb borzalmat nehezen tudnék elképzelni. Tehát nálam röviden ezek az okok.
2015. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!