Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen okai lehetnek ha egy...

Milyen okai lehetnek ha egy nő nem vágyik az anyaságra?

Figyelt kérdés
Nem akar gyereket, de nem karrier meg hasonló dolgok miatt nincs meg benne az érzés hogy gyereket szeretne. Meg ha a gyerekekről hal a nevelés árnyoldalát látja hogy mennyi gond van a gyerekkel. Mitől lehet ez? Változhat az érzés? Nem fiatal hanem felnőtt nőről van szó.
2015. febr. 21. 10:24
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez külön ok. Van, aki ilyen, és kész. Pl. én sem akarok gyereket.

29/N

2015. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyobb onzoseg azert gyereket szulni mert a parod akar vagy mert ezt varja el a tarsadalom, mint nem szulni azert, hogy megmaradjon a kenyelmes eleted.
2015. febr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem voltam biztos benne, hogy akarok...


Mert borzasztó gyerekkorom volt, bántalmazott mindkét szülőm, egész életemben egyedül éreztem magam többnyire, és emiatt nagyon zárkózott, problémás egyéniség vagyok. Nem voltam biztos benne, hogy alkalmas vagyok az anyaságra, és nem akartam senkinek az életét megkeseríteni.


Rajtam segített egy szerető férj, és az ő családjának a támogatása, de van olyan férfi ismerősöm, aki ugyanilyen múlttal rendelkezik, és nem gondolta meg magát. Nála csak az a szomorú, hogy nem képes elmondani a több, mint 10 éves párkapcsolatában a párjának, hogy mi a helyzet. Én tudom, hogy nehéz változtatni, de ha valaki akar, akkor tud.

2015. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem alapból az anyaság nem kéne, hogy óriási teher legyen. Sajnos manapság tényleg nagy terhet ró a gyereknevelés a szülőkre, de ez véleményem szerint csak azt mutatja, hogy ez a mai világ amiben élünk menyire eltávolodott az ember eredeti és természetes életkörülményeitől. (kihaltunk volna, ha a szülőség csak óriási nyűg lett volna mindig)


A mai körülmények között teljese természetes, hogy sokan mérlegelik a gyermekvállalást és inkább a gyermektelenséget választják.


Mondhatnám úgy is, hogy egy állat sem szívesen szaporodik fogságban. Az ember jelenleg a saját maga alkotott börtönében él. Rácsok ugyan nincsenek, de rengeteg a korlát és a szabály (pénz, munkahelyi és társadalmi elvárások stb stb), ami lelkileg sokaknak megterhelő és már már bezártság érzetet kelt.

Van akinek nincs ezzel problémája, de hát nem vagyunk egyformák.

2015. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
45%

Nekem nincs okom. Szerintem ha valaki okkal nem akar gyereket, akkor azt az okot meg lehet szüntetni, ha akarja.


Ezer dolog van az életemben, amit ok nélkül nem akarok. Inkább élem az életem, minthogy azzal töltsem, hogy filozofálok, hogy miért nem akarom ezeket.

2015. febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

'(kihaltunk volna, ha a szülőség csak óriási nyűg lett volna mindig)'


Mert régen olyan jó és könnyű volt élni? Szerintem régen csak azért nem volt nyűg a gyerek mert senkit nem érdekelt mi lesz vele. Szültek 10-15-öt oszt akkor 2-3 megérte a felnőttkort. Hát én baromira hálás vagyok, hogy nem azokban a korokban születtem.

2015. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

A 16-ossal értek egyet ebben a kérdésben. Plusz ne felejtsük el, hogy régen a gyerek nem "akarom/nem akarom" kérdése volt, hanem ha egyszerűen szexuális életet élt az ember, akkor bizony jöttek 1-2-3 évenként az utódok termékenységtől függően, mert nem volt védekezési lehetőség (kb. 50-60 évvel ezelőttig, bizony...)


Szóval régen a kutyát se érdekelte, hogy mi lesz a porontyok nagyrészével, olyan meg hogy törődés kimerült abban, hogy kapjon enni néha meg legyen egy ruhája meg cipője amiben járhat, oszt 4 éves korától már dolgozhatott.


Nem hiszem, hogy negatívum lenne, hogy ettől eltávolodtunk...

2015. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
100%

Rengeteg dolog lehet a háttérben,amik közül jó sokat már fel is soroltak.

Én sem szeretnék gyereket,pedig nap mint nap gyerekekkel foglalkozom,ez a munkám (egészségessel is,sérülttel is) és nagyon szeretem a gyerekeket,kicsi korom óta velük szerettem volna foglalkozni.Sajátot még sem szeretnék és ennek számos oka van,igen széles választékban.Persze ez változhat,még csak 25 éves vagyok.

Nem tudom,mennyi idős,akiről szó van,lehet,hogy változhat még a hozzáállása,lehet,hogy nem.

Van olyan ismerősöm,aki nem akart gyereket soha,nem is vállaltak a férjével,aztán a férje meghalt,ő egyedül maradt és a testvére gyerekeit és unokáit imádja és már ezerszer megbánta,hogy amikor még megtehette volna,nem vállalt gyereket.

Szóval,a fene se tudja:)

2015. febr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellenek különösebb okok? Mindenki mást akar az élettől.
2015. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy kérdés, ahol nem érzem magam mumusnak..

Az én anyukám egy végtelenségig elkeseredett, kiégett ember lett, mire én 10 voltam, a húgomat már fáradt volt nevelni, kész rémálom most is, 13 évesen. Apámtól nem vált el, mert hát ott voltunk mi, miattunk nem tudott visszamenni dolgozni, rá volt szorulva apa pénzére..


Bennem ez az egész olyan mély nyomot hagy, hogy férjhez menni sem szeretnék. Teljesen boldog vagyok egyedül. Gyereket biztos, hogy soha az életben nem akarok.. Nem lehet visszacsinálni, ha valami rosszul sül el.

2015. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!