Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzik sok fiatal feleség...

Miért érzik sok fiatal feleség ezt szinte kötelességének?

Figyelt kérdés
Családi, beleértve szexuális életük legaprólékosabb, részletekbe menő kibeszélését az anyjával és a barátnőivel. Én mikor elváltam, utána tudtam meg, hogy a volt feleségem anyja és a barátnői a legintimebb dolgainkról, méreteinkről, szokásainkról is tudtak. Egy férfi miért sokkal kevésbé közlékeny?

2015. febr. 18. 07:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Azoktól kérdezem, akik kényszeresen ÁLTALÁNOSÍTÁST emlegetnek, hol látják ezt a kérdésemben? Nem ártana egy magyarnak a magyar szavak jelentésével tisztában lennie!
2015. febr. 18. 09:12
 12/20 anonim ***** válasza:
67%
Na vajon miért lettem lepontozva?? Próbáltam válaszolni.Nagyképű s.egg :S
2015. febr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam ilyeneket kibeszélni. Ez szerintem csak két emberre tartozik.

Viszont volt olyan barátom, aki kibeszélt a haverjaival.

Szóval ez sem attól függ, hogy valaki férfi vagy nő.

2015. febr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

Közhely a mondás, de igaz: Akinek nem inge, ne vegye magára.

Eléggé vicces, hogy sok válaszoló rögtön magát védi.

Hangsúlyozom SOK, tehát nem az összes.

Remélem értitek.

2015. febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

14: Ez nem az inges kategória.

A kérdező leírta, hogy a nők ilyenek, a férfiak meg nem ilyenek.

Mi csak próbálunk rávilágítani, hogy vannak ilyen emberek, de ez nem attól függ, hogy férfi vagy nő az illető.

2015. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne általánosíts :)

Anyámmal soha de soha nem beszélnék meg ilyesmit, el sem tudom képzelni "képzeld anya, akkorát élveztem tegnap", ez undorító és morbid.

A barátnőimmel sem nagyon beszélünk ilyenről, max akkor jön fel a téma, ha valami nem stimmel, de akkor sem részletekbe menően, és csak azért, hogy ők találkoztak-e már ilyennel és mi a megoldás. Persze nekem is van olyan ismerősöm, aki szeretne mindent megosztani ezzel kapcsolatban, vele elég hamar közöltem, hogy ez engem nagyon nem érdekel. (Az egyik volt kolléganőm a múltkor egy baráti vacsin a vibrátorát mutogatta. Én meg le lettem prűdezve, amikor közöltem, hogy undorító és fejezze be.)

2015. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Az én köreimben, senki nem beszéli ki a szexuális életét, még a barátnőivel sem...az anyjával meg főleg nem.
2015. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Érdekes, nálunk pont fordítva van. Én nem tudtam, hogy a magánéletünket "ki szabad beszélni" a barátainknak. Barátom olyasmiket elmondott legjobb fiú és lánybarátjának is, hogy nekem hüvelygombám volt, vagy romlott ételtől egész éjszaka hasmenésem volt... Nemhogy méretek meg ehhez hasonlók :D úgyhogy fogalmam sincsen, én egy barátnőmmel sem közöltem semmi intimet, akkor sem, ha én nem tartottam gáznak, de esetleg a másik kellemetlenül érezte magát miatta. Úgyhogy nem igaz az sem, hogy a férfiak kevésbé közlékenyek, pusztán te, meg a baráti társaságod nem tárgyaljátok ki.
2015. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy olyan nagyon jó barátnőm, akivel gond nélkül beszélünk minden ilyesmiről. Érdekes az én barátom ezt tudja és abszolút nem sértődik meg rajta, nem is értem, miért kell ezen ennyire fennakadni, én pl. ezt a barátnőmet ovis korom óta ismerem és szeretem annyira, mintha mondjuk testvér lenne. Szerintem a szex nem tabutéma, és igenis lehet egymásnak újat mondani, ötleteket is adni, nem látok ebben semmi kivetnivalót, számomra ezzel a barátnővel ugyanolyan könnyed erről beszélni, mint bármi másról. DE haverokkal, olyanokkal, akiket alig ismerek, de még édesanyámmal sem beszélnék erről.

Egyébként beszélnek a férfiak is a szexről egymást között, de az tényleg inkább a dicsekedésről szól, ritkábban adnak tanácsokat, ötleteket egymásnak ilyen téren, mert büszkeségből nehezebben ismerik be, ha gond van.

2015. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves előző,

" nem is értem, miért kell ezen ennyire fennakadni"


Azért mert a te barátoddal ellentétben sokakat zavar, ha az intim dolgait és betegségeit a háta mögött kitárgyalják. Ezért kell ennyire fennakadni. Vannak dolgok, amiket egy embernek joga van titokban tartani, nem kihirdetni a világ elé, és van egy láthatatlan ízlésbeli határ, hogy a szexről való társalgás meddig szexről való társalgás és mikortól a másik dolgainak kibeszélése. Nem mindenki ugyanúgy ítéli ezt meg.

2015. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!